Какво готвите?

  • 43 402
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
Predi malko mojat lubim ме попита искам ли да си хапна нещо докато седя пред компютъра.И аз казах "Салата" и току-що ми донесе салата от(вземете си кофичка или легенче до вас)

домати,краставица,пресен лук,глава лук,морков,и чесън.

Сега се мъча да отделя поне чесъна.

Иначе какво готвим...С мъж като този ако ми се яде българска манджа сама трябва да си я готвя,което ако има как(и то има)да не ми се налага да го правя,трудно ще се захвана за тенджарата.

Топ 10 у нас са:

1.сосиджис с пържени картофи и грах(или боб)от консерва
2.пилешки бъргери съответно с пържени картофи и каквато консерва има в долапа.
3.телешки бъргери+картофки
4.рибни пръстчета+картофки
5.понякога когато аз готвя му правя печени пилешки парчета във фурна със картофи,грах,моркови,лук и какъвто там подходящ зеленчук се намира
6.И свинско със зеле(все пита за него)
7.шепардс пай домашноприготвен,на мажа ми специалитета
8.майонезена салата с пиле или риба от консерва
9.индийско таке away
10.а пък всяка неделя по традиция имаме sunday roast(пак по инициатива на съпруга)

# 61
  • Мнения: 221
i az obshto vzeto gotvia bg mandji, no gi smesvam mnogo i izpolzvam podpravki. V Dania, kudeto jiveia izpolzvat samo sol i cheren piper. Super skuchno. Mujut mi iade vsichko, koeto sgotvia ili pone opitva i kazva, che ne mu haresva. Bob, chushki i maslini ne obicha. Banica riadko iade, no mekici napravo obojava. Zelenchuci ne obicha da iade, no go razbiram, zashtoto tuk sa mnogo izkustveni. No kato gi nagotvia nishto ne razbira:) Kato si doidem v BG se skusva da iade shopska salata i plodove. Otkakto sme zaedno ne iska da iade tiahnite kufteta, a samo bg !
Poniakoga si gotvia neshto samo za mene si, no kato cialo ne e kaprizen, slava bogu Simple Smile
Sega sum reshila da naucha deteto da iade vsichko, da vidim dali shte uspeia Simple Smile Tuk e suvsem razlichno ot BG Wink

# 62
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Теодора
А моят се майтапи, че българското знаме било основано на националната ни кухня: домати, краставици и сирене.Simple Smile


Това ми хареса супер много!!

Иначе аз май не се различавам от основното количество, които си готвят БГ манджите и тук. Аз съм се специализирала като повечето от вас по бързи и вкусни неща, с които да нахраниш народа след работа.
Деметра, идеята за блат за пица много ми хареса, мисля да опитаме тези дни, като ме мързи д ходя за тесто в студа.

Та готвя най-вече: всякакви мусаки, пълнени чушки/сърми, много видове гювечи и зеленчукови супи (със замразени зеленчуци), ориз със зеленчуци и риба/пиле/свинско, свинско/пиле със зеле, месо със сметана (ползвам моето си кисело мляко, изцедено, че тук нямат сметана), топено сирене (ползвам кашкавал, че тукашното е УЖАСНО скъпо) и гъби в йенски съд, всякакви риби задушени със зеленчуци или ред риба, ред картофи, ред моркови/зеленчуци-микс, невероятно много видове омлети, варива всякакви, макарони/ кус-кус /спагети/ пица, качамак
Това са ни най-често готвените, защото са най-лесни  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 221
mojem da si obmeniame opit, recepti, idei...v smisul, che produktite ne sa sushtite kato v BG. Vseki ot nas e otkril niakakuv zamestitel. koito puk drug ne e i taka...samo ideia Simple Smile

# 64
  • Мнения: 563
Цитат на: MM
- Напоследък много често правя картофи в йенски съд. Нарязвам ги на много тънки филийки и ги редя - един ред картофи, един ред червен лук. Слагам дафинов лист, черен пипер и сол на вкус, малко бяло вино или бира и малко вода колкото да ги покрие. Така ги пека на не много силна фурна докато омекнат и става страшно вкусно,а и е толкова лесно. Може като гарнитура, а може и като самостгоятелно ядене.


ММ,кажи моля те колко дебели да са филииките картофи? Имам много червен лук и ми се иска да опитам твоята рецепта.

# 65
Идеята за картофките с лук много ми хареса.Ще я пробвам още тази вечер.И аз имам рецепта да споделя.Мое собствено откритие ама е много просто,сигурно някоя от вас вече го е пробвала.Та,то е нещо като разширен вариант на пиле с картофи на фурна.Значи сварявам пилешките порции в гореща вода и сол запазвам бульона.Нарязвам картофи на големи кубчета или по-дебели филийки и после на половина,както ви харесва,нарязвам и моркови,лук,домати(от консерва е по-добре),грах,и то май това е.Ако се сетите за някой друг зеленчук който да върви добре с по-горните  слагайте и него.После сипвам всички зеленчуци в голям съд и ги разбърквам със подправки(така че подправките да се омешат много добре,а не само да стоят от горе).Слагам чубрица(най-важното за мен!!!Няма манджа която да забъркам и да няма чубрица.Освен в тези дето не върви много),червен пипер,кимион,4ерен пипен смлян и няколко зърна и каквито подправки ви харесват.И после се изсипват всичкото това в тава.Отгоре се нареждат пилешките порции и се залива с бульона в който е вряло пилето да се покрият зеленчуците и пилето и се пече докато водата се изпари и катрофите и морковите омекнат и месото е готово.
Добър апетит.!!!

# 66
  • Мнения: 530
Цитат на: sylvi
Цитат на: MM
- Напоследък много често правя картофи в йенски съд. Нарязвам ги на много тънки филийки и ги редя - един ред картофи, един ред червен лук. Слагам дафинов лист, черен пипер и сол на вкус, малко бяло вино или бира и малко вода колкото да ги покрие. Така ги пека на не много силна фурна докато омекнат и става страшно вкусно,а и е толкова лесно. Може като гарнитура, а може и като самостгоятелно ядене.


ММ,кажи моля те колко дебели да са филииките картофи? Имам много червен лук и ми се иска да опитам твоята рецепта.


Не съм ги мерила, ама гледам да са тънички - 3-4мм. То зависи и от сорта картофи де. Гледай да не са от тези картофи дето стават на каша, някои по-'мазни' не толкова нишестени вид картофи (не знам дали се сещаш какво имам предвид). Разните варианти на картофи с червена люспа обикновено са добри. Много проста рецепта де, даже ми е неудобно да я нарека 'рецепта'  Embarassed

# 67
  • Мнения: 2 452
Тази вечер смятам да готвя гъби по хайландски. Дано да станат (че ще ме е яд single-malt уиски).

# 68
Цитат на: Laura
Тази вечер смятам да готвя гъби по хайландски. Дано да станат (че ще ме е яд single-malt уиски).
Laughing  Laughing  Laughing Само да не объркаш и вместо в тигана да го ливнеш директно в устата. То не че ще ти е зле де Wink  Blush  Whistling

# 69
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Аз съм на прясно зеле с пуешко месо тази вечер. И двамата ми мъже обожават готвено зеле и защото и двамата обичат месце добявам и пуешкото Wink
Вие кое зеле ползвате за готвене? Тук има бяло и зелено  Thinking Ама нито едно не е като българското. На нас бялото май най ни допада

# 70
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: meri_ark
Вие кое зеле ползвате за готвене? Тук има бяло и зелено  Thinking Ама нито едно не е като българското. На нас бялото май най ни допада

Мисля си, че бялото zеле е като българското.
Днес ние пък ще ядем лаzаня със смес от кисело zеле, ябълки, домати и кайма.

# 71
  • Мнения: 530
Цитат на: meri_ark
Аз съм на прясно зеле с пуешко месо тази вечер. И двамата ми мъже обожават готвено зеле и защото и двамата обичат месце добявам и пуешкото Wink
Вие кое зеле ползвате за готвене? Тук има бяло и зелено  Thinking Ама нито едно не е като българското. На нас бялото май най ни допада


Като готвя прясно зеле ползвам от това най-обикновеното бяло зеле, също и Савой (то става хубаво и за сърми от прясно зеле). От червеното правя салата от прясно зеле (мммм, толкова да я обичам тази саладка със зеле, моркови и копър!!!). Ако имаш наблизо турски магазини - те продават едно зеле което е подобно на нашто (в смисъл, че зелките не са такива плътни и сбити като тукашното 'бяло' зеле. Дано ме разбираш какво искам да кажа! Embarassed )
Иначе напоследък намерих едно много хубаво полско кисело зеле в буркани тук в един деликатесен магазин. И на Теско киселото зеле (sauerkraut - бяло нарязано на ситно, не купувай това червеното в оцет, на мен поне ми се видя ужасно Sick ) ми харесва и правих вече няколко пъти свинско или пилешко със кисело зеле.

# 72
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Малко като подтема ще стане, но не обичам да отварям нови теми  Neutral Face А какво готвите ако местни ще ви идват на гости? Ако са възрастни няма проблем те лапат всичко, но малките деца са кошмар (поне за мен) Imp
Значи син ми си кани гости редовно я за обяд, я за вечеря. Ако е мешан брак няма проблеми знам какво да готвя, ама местните явно още не съм ги научила Rolling Eyes Обикновено правя пилешки или рибни хапки, пица или наденички. Пържени картофи и задушени зеленчуци.
Днес синът ми каза пица. Купихме специални сосове за пицата, сок натурален и сладолед. Викам си супер няма да готвя Wink Да ама не. Детето като каза аз не обичам пица  #Shocked Тръгвам да правя сандвич. То заяви шунка не ядяло само кашкавал, ако можело. Ок няма проблеми само кашкавал. То вижда хлябът, който ползвам (пълнозърнест) и заявява аз такъв хляб не ям  #Shocked А сега де,  ние само такъв хляб ядем Thinking Не мога да го върна у тях гладно. Ако беше синът ми досега да съм му теглила един. Бъркам в хладилника. А, имам пилешки хапки. Слава богу ядяло пилешки хапки. Сервирам му хапките и го питам домат или краставица искаш с тях. Не ядяло нито домати нито краставици, само кет-чуп (нищо ново под слънцето). Тепърва да му задушавам зеленчуци  Thinking Установи се, че ядяло суров морков. Фю, е нахраних го Tired
Няма проблеми със сладоледа  Stuck Out Tongue  Crazy

# 73
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: meri_ark
....То заяви шунка не ядяло ......

Много ги обичам такива Rolling Eyes  Подобни случай има не само сред децата, но и някои въzрастни са особено "претенциоzни" и не ядат това или онова. На един приятел брат му, който е в средата на 20 год., е толкова каприzен, че когато иzлеzнем с него на ресторант, си поръчва само пържени картофи или кюфте.  #Crazy Нищо друго не иска да опита. Дървена глава  Imp Да, обаче теzи неща не ги предлагат навсякъде раzбира се. Но майка му от малък му е готвила отделно специално неща, които той яде. Такъв на мен да ми падне #2gunfire и тогава ще видим какво ще яде или не. Rolling Eyes

# 74
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: meri_ark
...


аз реших този проблем по следния начин. ако хлапето почне да се мръщи на това, което сервирам за ядене, му предлагам да си отвори хладилника и да си избере каквото иска. ако нищо не си харесва, предлагам бисквити, ако и това не харесва, sorry, не мога да му помогна, да стои гладно, срочни поръчки за готвене не приемам. спрях да се чуствам задължена да ги нахраня - моите деца редовно се прибират от гостувания гладни, но не щото са капризни и не са харесали каквото се предлага, а защото изобщо не им предлагали да ядат, а те са ми срамливи и не си искат като местните...
чуствам се длъжна да ги нахраня само ако са поканени да преспят. редовните ни посетители вече ги знам какво ядат долу-горе, нередовните ги водя на пицария, така ни минава и по-бързо и тихо вечерта  Wink , обаче до сега не съм имала проблем с неяденето на пица. при вас явно е по-сложно...

Общи условия

Активация на акаунт