В какво съхранявате подправките в кухнята?

  • 10 238
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Как съхранявате подправките в кухнята? Имам предвид в какво, оня ден си поглеждам шкафчето и е пълен хаос, черен пипер, дафинов лист и други са се разсипали.

# 1
  • Мнения: 780
ами аз ги слагам в малки много малки стъклени кутийки а тези които ползвам мноооого рядко като босилек например са си в пакетчета и са сложени в една др по голяма стъклена кутия нищо не ми се разсипва Mr. Green доста място се заема така обаче Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 639
Ох и аз го имам същия проблем и все търся нещо подходящо и все не намирам.
 ro6ko_ така в стъклени кутийки не се ли похабяват много бързо нещата , чувала съм че нетрябва да седят в прозрачни неща.
Ще чакам и аз с нетърпение някое добро предложение   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 631
Сол, смлян черен пипер и смлян кимион - в стъклени солнички.
Сол и червен пипер - в глинени бурканчета /едното е за мед, другото е бивша захарничка, ама ми харесва шарката/.
Чубрица - в кутия от АМ.
Девесил, Вегета и джоджен - в стъклени бурканчета.
Пакетчета /къри, даф.лист, бахар, зърна пипер и кимион, за кайма, за печено пиле и пр./ - както са си в пакетчетата и в един по-голям пластмасов буркан, както и в една сосиера, която не ползвам.
Ванилия, бакпулвер, канела - в един глинен чайник, който също не ползвам по предназначение, но ми харесва.
 Peace

Ами това е, май - доста голям хаос! Embarassed Mr. Green Crazy
Обаче много ме кефят нестандартни красиви съдове, които хем да са полезни, хем, да красят кухнята, като ги подредиш, хем ти е жал, да ги изхвърлиш! Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И при мен е така. Целият ми шкаф е в подправки Blush Майка ми ги държи в специални мраморни купички с надпис на подправката. Но наистина заемат място. Затова си мислех, че ще трябва да си купувам само от тези в малките солнички Thinking

# 5
  • Мнения: 780
ами не нищо им няма те се затварят добре в смисъл нещо като вакум се получава а и са в шкаф който се отваря само ако ми потрябва някоя подправка наред са си  Thinking поне така смятам newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 1 315
Аз използва бурканчета от детски пюрета OVKO, понеже не стават за повторна употреба с цел зимнина. Не са на винт, но си имат гума по капачката. Махам етикетите и на тяхно място с хартиено тиксо надписвам каква подправка има вътре.

# 7
  • Мнения: 2 700
В специални керамични съдчета (бурканчета). Продават се най-различни разновидности (от обикновени, през кич до много ефектни) в магазините за домашни потреби и в магазините за един лев.

# 8
  • Мнения: 202
В същото време не искам и да заемат много място, а и да знам какво има вътре в бурканчето, значи ми трябват надписи, не да се чудя това сода ли е или бакпулвер примерно.

# 9
  • София
  • Мнения: 676
  Подправките ги съхранявам в метални кутии, на които има фабричен надпис какво съдържат. Продават ги навсякъде и сигурно си ги виждала. Те са 4 големи-към 1 кг и 8 малки. Макар, че когато търсех нямаше. Беше преди 4 години. Подарих ги за рождения ден на мъжът ми Laughing. Той си ги поиска.

# 10
  • София
  • Мнения: 676
Подправките ги съхранявам в метални кутии. Те са в комплети по 4 големи-около 1кг и 8 малки. На всяка си пише какво съдържа. Продават ги навсякъде. Макар, че преди 4-5 години бяха кът. Много съм доволна  Peace.

# 11
  • Haskovo
  • Мнения: 150
В малки стъклени бурканчета за подправки,продават се по дом.потреби,имам и същите за ориз,боб,фиде и т.н. само че са по -големи около1кг. и тъка всичко е еднакво и подредено,  Wink

# 12
  • Мнения: 14 472
в чекмедже:
червен, черен пипер и чубрица /най-ползваните/ ги държа в бурканчета от фъстъчено масло, пластмасови.
другите които купувам на пакетчета - сода, бакпулвер, ванилия, канела, къри и всякакви други съм ги сложила в една вътрешност от кутия от сервиз чаши за безалкохолно. прилича на кутиите за яйца само че е разделена на квадратчета. така хем не ми се омесват и стоят изправени /отворените пакетчета иначе се разпиляват из чекмеджето/, но и вземам бързо каквото ми трябва в момента.

# 13
  • Мнения: 6 155
В бурканечета от пюрета АМ-АМ, а сол, зхар и брашно - в по-големи буркани  Wink

# 14
  • Мнения: 8 505
В различни по големина стъклени буркани и пластмасови кутии.

Общи условия

Активация на акаунт