Пердета или щори

  • 26 364
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Здравейте,
обзавеждаме нов апартамент и скоро ще стигнем до прозорците, а именно дали щори или пердета. И ако щори какви. Мислех във всекидневната да сложа вертикални щори, в спалнята пердета и се колебая дали да са тънки и плътни или тънки и някакви щори, а за детската - перде с външни щори, защото страшно много напича там. Така мисля, но не съм го решила окончателно, така че ще съм благодарна на всякакви мнения и съвети, а ако някой има и снимки още по добре.

# 1
  • Мнения: 780
здрасти
снимка за съжаление нямам
ама да си кажа пак  Mr. Green ние навсякъде включително и кухнята сме с вертикални щори много стилно стоят а за напичането всекидневната ни е южна стая и там сложихме малко по плътни в смисъл по дебел плат и малко по тъмен цвят като по този начин си спестихме външните щори пеосто защото нямаше нужда от тях тия достатъчно изолират
та аз съм за щори-вертикални Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Ние сме с хоризонтални алуминиеви щори и тънки пердета , дебелите събират много прах според мен.

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Здравей
ние в хола (едно помещение ми е с кухнята) сме с тънки пердета и с дебели (дебелите са мн леки - от тафта), същата комбинация ми е в детската стая, за което съжаляввам, тъй като в нашата спалня е с вертикални щори и съм мн доволна и ме е яд че и на детето не сложих, не събират прах, понеже са с 'ламинирано' покритие, стоят мн хубаво, елементарно се почистват

# 4
  • Мнения: 1 465
Аз съм за пердета Peace - не харесвам щори. Щорите са за офиси.

# 5
  • Мнения: 983
Аз съм със щори в спалнята и хола, а в кухнята съм с пердета. Вертикални са щорите, ще снимам ако искаш да ти покажа.

# 6
  • Мнения: 261
За мен също пердетата придават уют.Ние сме със щори и пердета.Ако решиш да слагаш само тънко перде внимавай да не седи прозрачно ,като го закачиш.Защото в магазина изглежда едно,но като го разпънеш на светлина ooooh!А не може щорите да са все спуснати за фон,нали.Тънко и дебело перде-вече  стои съвсем завършено ,даже няма нужда и от щори.
За детска стая има много красиви щори.За външните знам,че се чистят много трудно.Аз нямам ,но приятелка има и все пуфти ,като започва да ги мие.А вътрешните ги обирам с прахосмукачкоа и ги забърсвам с парцал.Един ,два пъти в годината ги свалям и във ваната.
Всичко хубаво от мен!  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 700
Аз лично предпочитам пердета за дом. Сложила съм хоризонтални щори (между прозорците) само в кухнята, защото така или иначе там въздухът се напоява с тежки миризми и пердета не ми пасват в представите. По отношение на чистенето на щорите, ако са между стъклата - няма проблеми, но ако дограмата ви е РVС и щорите ще бъдат изложени на прах, то чистенето им е ужасно (в офиса е така).
От гледна точка на топлоизолация, външните щори са добър вариант и смятам, че изборът ти за детската стая е правилен, още повече, че детски плътни пердета не съм виждала.
За спалня аз лично бих предпочела тънки и плътни пердетата.

# 8
  • Мнения: 125
Rouz ще се радвам ако покажеш някоя снимка Simple Smile

# 9
  • Мнения: 125
да поясня кухнята и всекидневната са в едно помещение и сме с PVC дограма. Също да попитам как се спряхте на цвета за щорите - с какво го съобразихте.

# 10
  • София
  • Мнения: 639
Аз също правя ремонт и мисля в спалнята да сложа танки и дебели пердета /органза двойна най-вероятно/, а в хола хоризонтални щори
и аз ще се радвам да вида снимки  Hug

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Вертикални щори в хола,цвета е като на стените,но по-тъмен.В спалнята пердета,по-уютно е с тях.За сега само тънки,няма никой срещу нас,за  да ни гледа Mr. Green.Но сега започват да строят блок,така че ще се наложи да сложим и плътни. Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 676
  Навсякъде сме с тънки пердета. Хоризонтални щори в детската и хола, външни в спалнята (западно изложение и няма тераса, която да я пази), в кухнята нямаме щори. По уютно  ми е с пердета  Hug. Все пак всеки има мнение  Peace

# 13
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
сега успях да кача малко снимки:
http://good-times.webshots.com/photo/2653141200100325739yXrDBp
http://good-times.webshots.com/photo/2948335870100325739OgFSwv
http://good-times.webshots.com/photo/2900223420100325739IvUuho

дано да се отварят!

# 14
  • Мнения: 22 766
Щори.Моите се водят римски,мисля.Ето снимки.
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2930391680044858392OvVmMj

Общи условия

Активация на акаунт