Успокояващи предмети

  • 4 097
  • 14
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Успокояващи предмети

автор: Janet King
Orlando FL USA
от: NEW BEGINNINGS (LLL), Vol. 20 No. 1, January-February 2003, p. 8

Напоследък непрестанно чета за успокояващи предмети. Списанията за бебета
дават някои много добри съвети за тях. Например, ако любимият предмет на вашето дете е нещо, което може да се набави от магазин, купете две или три бройки от него, така че да може да бъде заменен бързо, ако го загубите. Ако детето ви е влюбено в одялото и не си го дава, дори за да го изперете, отрежете го наполовина, така че една от половините да може да бъде гушкана, докато другата се пере. Ако детето ви иска да носи одялото си в училище, отрежете малко от ъгълчето му, колкото да може да се побере в джоба му. Най-добрият съвет, който срещнах досега: при спешен случай, не забравяйте да вземете успокояващия предмет на вашето дете в болницата.

След прочитането на последната част от този съвет, аз се замислих за източника на успокоение на моя син. Никога не бих забравила да го взема в болницата. Никога не бих могла да го загубя или случайно да го забравя при баба му. Всеки ден получава хубаво миене. Без значение колко трескава е сутринта ми или колко зле съм приготвила чантата за памперси, винаги го нося с мен. Никога не трябва да го търся пипнешком в тъмното или да преобръщам къщата за него. Мисля, че вече знаете кой е неговият успокояващ предмет, но все пак ще ви кажа. Това са гърдите ми. Всяка от двете ще свърши работа, но той харесва дясната повече.

Аз не съм окуражавала избора му на успокояващ предемет. Всъщност, когато беше на две седмици, се опитах да му дам залъгалка. Той я засука щастлив, докато не пожела да го гушна и тогава я изплю и заплака. Опитах се да му обясня, че залъгалката е за онова време, когато се нуждае от успокоение, но той просто не го възприе. Сучеше залъгалката, докато беше щастлив и доволен и настояваше за гърда, когато беше гладен, уморен или просто се нуждаеше от успокоение. 

Реших, че това което обича е кърмата, затова изцедих известно количество и налях в шише. Връчих него и бутилката на майка ми,  уверена, че той ще е щастлив щом има любимото си мляко. Грешка. Той не беше изпил повече от една или две унции (30-60 мл), въпреки че тя се беше опитвала настоятелно да му даде шишето. Честно казано, тя беше извън себе си от радост при мисълта, че ще може да го храни сама и опитваше ден след ден, но без резултат. Тогава осъзнахме, че това, което той търси не е моята кърма, а контактът, който споделяхме по време на кърменето.

Кърмих го винаги, когато имаше нужда. Другите хора мислеха, че той няма такава, след като току- що е бил нахранен, но аз знаех по-добре. Кърмила съм го навсякъде, в и извън слинга. Той е сукал в самолет, във всеки ресторант в града, дори пред моя, почувствал се унизен, чичо. Кърмен е във фитнес залата, в парка, на масата по време на Пасха и в канцеларията в работата на съпруга ми. И да, също така го храня и в леглото през нощта.  Когато и да му потрябва утеха, аз съм там.

Обичам начина, по който той възприема кърменето. Когато знае, че то наближава, започва да пляска с ръце и да се кикоти. Ако го накарам да чака, се ядосва и тогава яде лакомо. Понякога си играем на „криеница” с неговия успокояващ предмет и той се превива от смях. През мързеливите дни обича да го кърмя, докато си почиваме пред видеото.

Сега, когато е на годинка, той също се самоуспокоява. През нощта, когато се събуди и му трябва утеха той опипва в тъмното, докато намери гърдата ми и сам засуква. На сутринта, докато играем на пода, той повдига пижамата ми и засуква сам. Съпругът ми казва, че ако го закачим да виси надолу с главата, той пак ще суче и ще се гушка.

Някои хора твърдят, че съм човекът-залъгалка. Някои го казват със снизходителност и аз ненавиждам това. Аз успокоявам детето си, когато то се нуджае от това. Аз не съм залъгалка, а човек, който дава успокоение. В крайна сметка аз съм неговата майка.


Преведе lilfi от www.lalecheleague.org

# 1
  • Мнения: 1 896
Много добро! Точно по този начин винаги съм се чувствала. Какво да се прави, жал ми е за децата, които сучат парче гума или прегръщат одеялото си.
Благодаря, lilfi!

# 2
  • Мнения: 539
Успокояващи предмети

.........................
Някои хора твърдят, че съм човекът-залъгалка. Някои го казват със снизходителност и аз ненавиждам това. Аз успокоявам детето си, когато то се нуджае от това. Аз не съм залъгалка, а човек, който дава успокоение. В крайна сметка аз съм неговата майка.


Преведе lilfi от www.lalecheleague.org


Това много ми харесва - толкова истинско и топло звучи! Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 462
Даааа... и на мен ми хареса. Благодаря lilfi за превода!

Става за обща консумация  Peace

Цитат
Когато знае, че то наближава, започва да пляска с ръце и да се кикоти.

И при нас е така - особено ако не си е получила "успокояващия предмет" един час (за нас това е пределно време на некърмене) като си вдигна блузката започва да се смее с глас, прегръща ме, гуши се между гърдите, гледа ме с обожание и след като се нарадва се захваща да суче. Много е мила, направо възхитителна!!!  Heart Eyes

Цитат
Някои хора твърдят, че съм човекът-залъгалка. Някои го казват със снизходителност и аз ненавиждам това. Аз успокоявам детето си, когато то се нуджае от това. Аз не съм залъгалка, а човек, който дава успокоение. В крайна сметка аз съм неговата майка.

И аз така отговарям на репликата "Ти си залъгалка!". Казвам: "НЕ, аз съм МАМА!"... колко много се включва в това да си МАМА...

# 4
  • Мнения: 485
Много хубава статия! И аз го чувствам по този начин. Най-хубавото е, че дори и когато порастне и се отбие, детенцето продължава да идва при мама винаги когато има проблеми, защото с нея свързва усещането за сигурност и абсолютна защитеност. Кърмените бебета се привързват към хора, а не към предмети.

# 5
[ smile3501 smile3525
Много хубава статия! И аз го чувствам по този начин. Най-хубавото е, че дори и когато порастне и се отбие, детенцето продължава да идва при мама винаги когато има проблеми, защото с нея свързва усещането за сигурност и абсолютна защитеност. Кърмените бебета се привързват към хора, а не към предмети.

# 6
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Толкова е мило, че чак ми иде да я сабудя и да я гушна моята малка принцеса!  Hug
Благодаря за превода!   bouquet

# 7
  • Мнения: 721
Статията ме разчувства и стимулира още повече желанието ми да кърмя малкото си бебенце.

Доста се дразня от опитите на сестра ми, която ми помага в къщи, да набута на беба "биба" когато беба плаче и съм много горда когато детенцето я отблъсква и си иска само "голямата биба", както сестра ми нарича гърдите ми  Simple Smile (а мене нарича "мазохистка")...

Благодаря за стимула!  Hug

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Е, не така де, тъкмо си мислех, че кърменето не ми липсва. Толкова е трогваща тази история, едно такова мило ми стана. Добре, че само след 4 месеца отново ще съм нечия залъгалка Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 5 170
Все се чудех, кой е успокоявашия предмет на детето ми. Направо си мислех, че детето ми е изключение, щом не влачим ни шише, ни одяло, ни плюшена играчка...

Много трогателна статия! Пак смешно-тъжна, тъжно-смешна...

# 10
  • Мнения: 1 081
Пък аз се чудех в друга тема дали мойто не суче от скука...И през ден купувам разни предмети, ха дано някой от тях да му стане любим и успокояващ...Пък тя каква била работата. Всичко е чудесно, щом майката има възможност да е нон стоп с детето си, докогато то има нужда от такова успокоение. Ама в другите случаи става трудно...

# 11
  • Мнения: 247
Синът ми след 4 месеца ще навърши 3 годинки.Кърмих го до 1 годинка и след това го отбих-така реших ,че ще е добре и за двама ни.Но и до ден днешен той не заспива преди да сме се гушкали мъничко Simple Smile.Гушкането се проявява в това да легне до мен и да мушне ръчичка в прегъвката на лакътя на ръката ми.Когато си издърпам ръката той казва -Дай ръчичка мамо! Simple Smile
Обожавам да си го гушкам и целувам преди да заспи и сутрин като се събуди и се радвам ,че не ми се налага да ходя на работа и да пропусна тези и още други толкова сладки моменти.
От около месец в моменти на щастие и радост през деня , и вечер преди да заспи започна да казва-Обичам те мамо!....Има ли нещо друго на света което би направило една майка истински щастлива?Дали ще ме наричат залагалка или не за мен е без значение,стига да знам,че детето ми се чувсва сигурно ,спокойно и щастливо,когато съм до него.

# 12
  • Мнения: 13
mnogo me trogna tazi statia i me ukorajava oshte poveche da bada az predmeta ,a ne neshto drugo, dano mnogo mami da se chustvat taka, niama nishto po-hubavo na tozi sviat

# 13
  • Мнения: 402
Страхотна статия! Всяка жена, която се колебае дали да кърми няма да устои, след като прочете това.

# 14
  • Мнения: 1 924
Статията я четох преди няколко месеца и се умилявах от моето "ползващо ме за залъгалка" хлапе Grinning,но за съжаление напоследък нещата взеха неприятен за мен обрат Sad Дребното предпочита пръстчетата си пред гърдата,когато търси успокоение.А аз се чувствам пренебрегната и отхвърлена Laughing Предполагам,че трябва да търся вината у бъдещите зъбки,които напират да излизат...

Общи условия

Активация на акаунт