Хоризонтален или вертикален бойлер

  • 10 361
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
Момичета какво ще ме посъветвате да избера?Кой от двата е по-практичен?А предимствата и недостатъците?

# 1
  • Мнения: 1 063
От естетична гледна точка може би хоризонталния, виж и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157312.0

Иначе технически съвет не мога да дам.

# 2
  • Мнения: 3 453
аз питам за практичността,защото съм чувала че вертикалните затоплят водата поче и по за дълго.

# 3
  • Мнения: 1 558
И аз така съм чувала. Затова в  крайна сметка решихме да вземем вертикален. А към коя марка сте се насочили?

# 4
  • Мнения: 2 196
Копирам част от статия със съвети за бойлерите:
  Когато има възможност, предпочитайте вертикален, пред хоризонтален бойлер. Много често хоризонталните се предпочитат от гледна точка че заемат по-малко полезно място, и се монтират на направо "фантастични" места. От двете им страни не остава почти никакво свободно място, и като се наложи да смени термореле, термозащита, ключ или нагревател, трябва да се свали целият бойлер! Което предполага и източването му ... Просто "красота" !
 
 А това е цялата статия:
http://www.napravisam.bg/index.php?id=visuals&sid=157

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Хоризонтален - спестява място.

# 6
  • Мнения: 1 485
Хоризонтален - спестява място.
Зависи от мястото Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 142
В предишната квартира имахме хоризонтален не мога да кажа, че затопля по-бавно от вертикалните. Незнам дали имат технически различия, аз бих избирала от естетическа гледна точка за конкретния случай.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 212
аз питам за практичността,защото съм чувала че вертикалните затоплят водата поче и по за дълго.

Има нещо вярно в това... Ние сме с хоризонтален и ми се струва, че водата свършва по-бързо. Предполагам, че е така, защото по-бързо се размесва със студената заради по-голямото му дъно... Други минуси май няма,  плюсът е, че ти освобождава място в банята и я прави да изглежда по-просторна Peace Техническите характеристики са същите като на вертикалните, еднакво бързо загряват водата.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И аз съм за този, който ще ти пасне на банята. Преди седмица ходихме да си избираме бойлер и ни обясниха, че нямало връзка между вида бойлер и за калко се стопля водата. Ние искахме хоризонтален със серпентина, 80л, но нямаше такъв и затова избрахме вертикален.

# 10
  • Мнения: 5 622
Аз не виждам логика и връзка между положението на бойлера и качеството му на работа  Wink НАшият е хоризонтален. Топли водата(ако ти трябва бързо да влезеш да се изкъпеш и няма грам топла вода) за около 10 минути. АКо трябва да се нагрее целият- около 45 минути.

Доволни сме. Супер е, а и не заема място, което беше и основното при изборът му  Peace

# 11
  • Мнения: 1 359
Предварително се извинявам, че ползвам темата.
Има ли в БГ такива бойдери със душ?

Тук навсякъде има такива.Тези големите казани не съм ги виждала. Това затопля водата моментално и спестява много място.
Ако има бихте ли ми казали къде?

# 12
  • Мнения: 2 196
Има,да:
Проточни бойлери:
http://www.technopolis.bg/scat.php?id=21&p=4

# 13
  • Мнения: 1 359
Мерси много.

Общи условия

Активация на акаунт