ПОМОЩ!!!!!!ХЛЕБАРКИ!

  • 5 525
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 445
Моля дайте рецепти как да се справя с хлебарките! Бе4е незнам с какво да ги моря. Нещо ужасно е . Аз се натрових, а те продължават да си виреят. От пръскане с какво ли не създадох нова порода - АЛБИНОСИ! Чисто бели са и от тях се раждат малки, които са бели или прозрачни. ПОМОЩ! smile3511 smile3511

# 1
  • Мнения: 391
Извикай от ХЕИ да напръскат или от друга фирма.

# 2
Ako obichash kotki vzemi  si,predi godini imahme takav problem.Vzehme si kotka po preporaka na priatelka,izcheznaha taka edna godina ne vidiahme hlebarka.Stana neshtastie s koteto,biame mnogo privarzani kam nego i ni beshe trydno Drygo taka i nevzehme ,no pak otnovo se poiaviha onezi gadinki taka che Thinking  newsm78

# 3
  • Мнения: 6 871
Ako obichash kotki vzemi  si,predi godini imahme takav problem.Vzehme si kotka po preporaka na priatelka,izcheznaha taka edna godina ne vidiahme hlebarka.Stana neshtastie s koteto,biame mnogo privarzani kam nego i ni beshe trydno Drygo taka i nevzehme ,no pak otnovo se poiaviha onezi gadinki taka che Thinking  newsm78
Аз пък имам малко кученце, което също обича да ги мори Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 142
ако викаш хеи, трябва да минат през целия вход и мазетата, че иначе ефектът ще е краткотраен. при нас два пъти викаме фирма за борба с вредителите, изчезват за малко и после пак се появяват.

# 5
  • Мнения: 7 723
.........Чисто бели са и от тях се раждат малки, които са бели или прозрачни. .. smile3511 smile3511

С червени очи, нали  Shocked Виждала съм  Peace
Аз се спасявам само с картофено пюре- най - безвредно е за хората  Peace
Продават го фирмите за борба с вредителите  Peace

# 6
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ние се спасихме с къщички, онези белите, от година и нещо няма пукната хлебарка, а преди имаше сума си... Не сме махали къщичките, периодично ги подменяме и са все на места, където преди имаше много. Дано не се появят пак.

# 7
  • Мнения: 445
 Благодаря! От някаква фирма идват да пръскат два - три пъти в годината, но ефектът е никакъв. Имам малко детехце и не смея да взема котка. Иначе преди да родя имахме. Обаче с това "картофено пюре" не съм пробвала. Какво представлява?

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
жабите също успешно преборвали хлебарките. на времето доста от колегите, които живееха в общежитията в студентски град, си завъждаха жаби за домашни любимци и твърдяха, че хлебарките изчезвали покрай тях.

# 9
  • Мнения: 445
жабите също успешно преборвали хлебарките. на времето доста от колегите, които живееха в общежитията в студентски град, си завъждаха жаби за домашни любимци и твърдяха, че хлебарките изчезвали покрай тях.
Не съм сигурна, ама май все пак предпочитам хлебарките Grinning

# 10
  • usa
  • Мнения: 2 113
избора си е твой Simple Smile.

# 11
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ние се спасихме с къщички, онези белите, от година и нещо няма пукната хлебарка, а преди имаше сума си... Не сме махали къщичките, периодично ги подменяме и са все на места, където преди имаше много. Дано не се появят пак.

И ние така подменям ги на 6м и никакви проблеми. Hug

# 12
  • Мнения: 62
Най-напред е нужно да разчовъркаш и почистиш навсякъде където си забелязала че се крият. Вадиш всичко от шкафове и т.н. След това пръскаш с някакъв спрей против хлебарки - не мога да кажа марка защото ние го купуваме от магазин по 1 лев и просто не съм обърнала внимание. Най-добре е след тази процедура да затворите апартамента и да ви няма 1-2 дни. Освен това по аптеките продават едни лентички казват се "Антиблат". Зареждам и от тях след пръскането навсякъде където се крият. Това го правим през около 6 месеца и засега имаме успех. Успех и на теб  в борбата с тези гадини.

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Някъде в старите теми имаше съвет за някакъв препарат против колорадски бръмбари, продавали го във агроаптеките, но ми се губи името ...

# 14
  • Мнения: 6 991
С котка не става. В квартирата ми има котка. Има си и хлебарки - големи, черни, гадни.  Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 4 181
ако искаш ще ти дам на лични телефона на един човек , който пръска да не излезе като реклама.
Дава една година гаранция, при нас мина годината и още нямаме да чукам на дърво.

# 16
  • София
  • Мнения: 903
Знам за един препарат против колорадски бръмбари - казва се РЕГЕНТ и се купува от ветеринарните аптеки или агро аптеките.
Само че сигурно не е безвреден за деца, та затова аз не смея да го използвам. А иначе една приятелка беше пръскала - оттогава не е виждала пукната хлебарка. Хлебарките май са свикнали с другите препарати - пръскала съм с какво ли не, кубчета, лентички, къщички- резултатът е НУЛА. Никаква промяна.

жабите също успешно преборвали хлебарките. на времето доста от колегите, които живееха в общежитията в студентски град, си завъждаха жаби за домашни любимци и твърдяха, че хлебарките изчезвали покрай тях.

Невероятно. newsm62 Дали пък да не си завъдим жаби. newsm78 Кое е по-малкото зло?
 newsm12

# 17
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Слушай мила, аз живея в стара кооперация в центъра на сф и хлебарките са неизбежна напаст, НО от една година пръскаме с препарата АРОКСОЛ(купуваме го от мр Бриколаж-4.00лв) Няма хлебарки вече М№ препарата почва да действа след няколко часа. Принципа е, че като се напръска, отровата полепва по крачетата на гадните буби и те я отнасят в гнездата си, където цялата войнство от яйца и буболечки отива по дяволите.

# 18
  • Мнения: 1 531
ооооо, веднага предлагам помощ, благодарение на стари теми тук ,които четох!!! намерих ги преди към 3 месеца и откроих два ултра варианта - един д-р на частно, а иначе работи в ХЕИ, и една фирма, дето пръска и Шейново, чиито часове свършват за два месеца напред - второто ми отговориха по телфона наистина, тъй че се обадих на първото на доктора и дойде и напръска гарсониера за към 25лв и до сега няма хлебарки!!!!!!!!!!!!!!!!!! и ти казвам направо не мога да повярвам и толкова тъпо се чувствам, че съм ги търпяла 3 години, без да се сетя до потърся човек!!! преди като светнех през нощта в кухнята и пъплят по плота и земята - сега НИКАКВИ!!! единственото кофти нещо е, че после трябва да си измиеш всички съдове, а все пак земята да не я миеш поне към месец  Rolling Eyes а живот и здраве съм решила преди бебенцето  Heart Eyes , което чакаме, да напръскаме пак с тази фирмата, като ще й се обадя още тези дни  Peace  ще дам координати и на двете опции, по-късно довечера, като се прибера, ако искате   Flutter

# 19
  • Мнения: 1 063
Относно албиносите, никой не ми повярва, че съм видяла такава хлебарка Crossing Arms, а аз бях изумена Shocked Господи това нов вид хлебарки ли са?????

Цялостното пръскане на блока помогна,но явно трябва да се прави всяка година, а става все по-трудно да навиеш съседите.Спрейовете в къщи не помогнаха, нито лентичките Sad. Сега /да не казвам голяма дума/ сложих едни малки прозрачни кутийки с нещо бяло в тях,незнам това ли са въпросните къщички, но за момента хлебарки ПОЧТИ НЯМА/извинявайте за викането/.

# 20
  • Мнения: 1 167
Преди няколко години се справих с въпросните гадини като наръсих с Халек (продава се в жълто шише с червена капачка за 1-2 лв) вечерта преди да си легна .Сложих и от къщичките. На сутринта намерих към 30 хлебарки  #Shocked по пода и към 10 в къщичките. От тогава нямаме вече хлебарки   jumpuu

# 21
  • Мнения: 79
Тази есен, след като изчетох всички хлебарунски теми във форума си избрах да действам с Globol  #2gunfire - мнооооооого съм доволна! 1-2 дена събирах трупове. От тогава хлебарка у нас не съм видяла, а бяха цели пълчища до преди това  Sick
Взех го от МЕТРО, продава се в тубичка (като мехлемче, маже се по ъгли, шкафове...) и струваше към 4-5лв някъде... Успех в борбата!!!  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 384
Писах,писах и ме изхвърли и сега не ми се пише пак.С две думи-купете си frontline  за кучета от вет.аптека.Действат страхотно.Аз вече съм щастлива.Имахме страшно много хлебарки.Нищо не им действаше.Това ги унищожи до десето коляно.Дават гаранция 3 години.
Препоръчвам ви го

http://www.sambs.bg/merial/frontline/image/contents/produit/packshot_03.jpg

Frontline флакон спрей от 500 ml (помпа 1.5 ml)

# 23
  • Мнения: 445
Благодаря мам4ета. Ще пробвам някои. И аз 4ух за Фронтлайн, но наблизо няма ветеринарна аптека.

Общи условия

Активация на акаунт