Относно фурните за вграждане

  • 1 917
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 172
Това лято ще правим ремонт на кухнята и смятаме да си вземем фурна за вграждане. От доста време обаче в главата ми се върти следният въпрос: Тъй като на фурните за граждане не съм видяла отвор, от където излиза парата, какво става с нея? Къде отива? Даже и снощи се чудих, докато приготвях яденето във фурната. От отворчето излизаше много пара, а освен това като отварях вратичката имаше огромни облаци.

Извинявам се, ако вече някъде из форума е писано за това, обаче нямам никакви спомени по този въпрос. А доста теми изчетох  Wink

# 1
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Ние нашата не сме я монтирали още и не знам от къде ще излиа, но мисля, че точно над вратичката, ако се загледаш има едно отворче тънко, от където би трябвало да излиза... Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз съм забелязала, че над вратичката на фурната понякога излиза по мъничко пара, но за отворче не мога да кажа дали има Thinking

# 3
  • Мнения: 1 558
Ами и нашата като я отворим излизат облаци...........май е нормално.
На мен ми се искаше сега щпонеже ще правим ремонт да я вградим на нивото на о4ите, но заради парата ме е страх, 4е ще мухляса тавана.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
От нашата фурна досега никога не е излизала пара на кълба,както при други фурни.Много е важно да следиш при монтажа няколко неща,които не всички спазват:Плоскоста под фурната трябва да е изрязана изцяло-оставят се само по 5 см.от всички страни/фактически става една огромна дупка под фурната/.Второ:плоскоста под огромната дупка също трябва да е изрязана/Примерно на нашата направиха 4 кръгли отвора възможно най-близко до стената за да може шкафчето все пак да се ползва/.И трето,но също много важно-на лицето на шкафовете/обикновенно на цокъла ниско долу/се поставя ВЕНТИЛАЦИОННА РЕШЕТКА!Това е изключително важно за да може фурната сама да се проветрява/Всички нови фурни се проветряват много добре сами-монтажниците не им дават възможност просто/.Ако се спазят тези неща със сигурност няма нито пари,нито конденз,но обикновенно ти трябва да настояваш във фирмата-на моя приятелка наскоро не и предложиха нищо такова-тя настояваше,че иска така да се монтира и те бяха много учудени,че е така добре запозната.Сега нито тя,нито аз имаме проблеми с парата!Изобщо не мисля,че облаците пара са нормални,при положение,че могат да се избегнат!
Пожелавам ти успех! newsm10

# 5
  • Варна
  • Мнения: 172
Много ви благодаря на всички за отговорите   bouquet.
И по-специално на nikij1979    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт