Как да махна конци от зашита рана на коте?

  • 2 981
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
    Grinning Здравейте!
    Знам, че не ми е работа да махам конците от зашита рана на коте, но в момента съм на място където наблизо няма ветеринар и в близките няколко седмици няма да има. Котето от месец е с зашита рана, която вече заздравя напълно и аз се притеснявам, че няма лекар наоколо, който да извади конците. Раната не беше нещо особено, просто мъничето се беше порязало и го зашиха с 7 шева. Притеснявам се, защото не знам дали не е вредно конците да стоят толкова дълго време. Моля, ако някой знае да ми каже какво да правя!

# 1
  • Мнения: 25 449
А какво ти каза лекарят? Трябва ли изобщо да се махат конците или са от тези, които се резорбират от организма?  newsm78
Но, ако се наложи да ги махаш ти, просто не виждам как ще накараш котката да мирува?
Иначе е лесно - дезинфекцираш мястото с йод или друг силен дезинфектант, с пинсета повдигаш леко конеца, срязваш го с ножче за бръснене или скалпел (ако имаш случайно) и леко издърпваш конеца от страната, на която е възелчето. Инструментите е добре да са стерилни или поне изварени и дезинфекцирани.
Но при животно не виждам как ще стане, освен ако нямаш помощник, който да го държи здраво.  Thinking

# 2
  • Мнения: 282
 Grinning Благодаря за съвета. Беше ми много полезен. С един комшия ги извадихме тези конци. Укротихме котето като го държахме отзад зад врата - така то направо замръзна. Добре е вече животинчето, тича си, раната вече почти не личи.

Общи условия

Активация на акаунт