Отпада 50% намаление за ясли и детски градини

  • 3 394
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 814
Днес като взимах детенце от градината,госпожата казваше на родителите,че днес са им съобщили,че от 01.01.2007г.отпада 50%отстъпка на таксата при разведени и самотни родители(освен ако детето не е припознато от бащата).Вие чули ли сте нещо по въпроса? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 8 505
Точно затова нищо не съм чувала.Но пък от тази година имат право на 50% намаление родители докторанти.Може едното да е за сметка на другото  33uu

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Имаше тема в клюкарника по този въпрос.
Да, отпаднало е намалението за самотни майки, ако в акта за раждане на детето има вписан баща.

# 3
  • Мнения: 1 671
Гелева, не съм чула такова нещо, но много искам да разбера на какво основание.

Възможно ли ти  е да попиташ госпожата или директорката на градината въз основа на какъв документ е това изменение, ако ти покажат заповед или нещо подобно, моля те запомни кой я е издал и кога, за да имаме някаква официална информация.

Благодаря предварително.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155104.0


НАРЕДБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ И АДМИНИСТРИРАНЕ НА
МЕСТНИ ТАКСИ И ЦЕНИ НА УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ
ОТ СТОЛИЧНА ОБЩИНА

(Приета с Решение № 894 по Протокол № 93 от 23.11.2006 г. на Столичния общински съвет)

(изм. и доп. с Решение № 1025 по Протокол № 95 от 18.12.2006 г.)

Чл. 41. (1) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за:
1.  деца с един родител;
2.  деца чиито родител отбива военна служба;
3. деца единият от родителите на които е редовен студент или редовен докторант.
(2) За деца на многодетни родители таксата се заплаща с 50 на сто намаление за първото и със 75 на сто за второто дете.
(3) Когато две деца от едно семейство са приети в едно или в различни детски заведения, таксата за второто дете се заплаща с 50 на сто намаление.
(4) Разпоредбите на ал. 1 и ал. 3 могат да се прилагат едновременно.

Допълнителни разпоредби

§ 1. По смисъла на тази наредба
9. “Деца с един родител” са деца, чиито баща е неизвестен и деца, един от родителите, на които е починал

# 5
  • Мнения: 5 577
 Shocked какво, аз съм студент редовно, всички знаят, но намаление не съм ползвала????

# 6
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
За мен единственото ново тук е, че намаление ползват и докторантите.Разведените никога не са ползвали намаление при нас с уточнението, че все пак тези неща се решават на общинско ниво и всяка община си решава за себе си.

# 7
  • Мнения: 5 577
Това само от таксата ли намаление, или от цялата сума накрая?

# 8
  • Мнения: 1 671
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155104.0


НАРЕДБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ И АДМИНИСТРИРАНЕ НА
МЕСТНИ ТАКСИ И ЦЕНИ НА УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ
ОТ СТОЛИЧНА ОБЩИНА

(Приета с Решение № 894 по Протокол № 93 от 23.11.2006 г. на Столичния общински съвет)

(изм. и доп. с Решение № 1025 по Протокол № 95 от 18.12.2006 г.)

Чл. 41. (1) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за:
1.  деца с един родител;
2.  деца чиито родител отбива военна служба;
3. деца единият от родителите на които е редовен студент или редовен докторант.
(2) За деца на многодетни родители таксата се заплаща с 50 на сто намаление за първото и със 75 на сто за второто дете.
(3) Когато две деца от едно семейство са приети в едно или в различни детски заведения, таксата за второто дете се заплаща с 50 на сто намаление.
(4) Разпоредбите на ал. 1 и ал. 3 могат да се прилагат едновременно.

Допълнителни разпоредби

§ 1. По смисъла на тази наредба
9. “Деца с един родител” са деца, чиито баща е неизвестен и деца, един от родителите, на които е починал


Реза, благодаря, от поднесената информация разбирам,че това е местно разпореждане на Столична община. Аз останах с впечатление, че е промяна, касаеща цялата страна.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 148
§ 1. По смисъла на тази наредба
9. “Деца с един родител” са деца, чиито баща е неизвестен и деца, един от родителите, на които е починал

А когато бащата е припознал детето и с това са се изчерпали ангажиментите му към него и повече не го е потърсил?
Така ли ще решат проблема с живеещите на семейни начала?

# 10
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
След като е припознато детето, сигурно имат напредвид, че майката има законно основание да съди бащата за издръжка, ако има нужда от нея.Повечето самотни майки с баща неизвестен в акта за раждане на детето ползват социални помощи(не че са достатъчни).

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Това само от таксата ли намаление, или от цялата сума накрая?


  Като студент редовно обучение ползваш 50% намаление от таксата,само трябва да отнесеш уверение от университета. Peace

# 12
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Аз ли недовиждам или ако две деца от едно и също семейство ходят в ощински детски заведения, дори и те да са различни, за второто дете се плаща половината от таксата на първото?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз ли недовиждам или ако две деца от едно и също семейство ходят в ощински детски заведения, дори и те да са различни, за второто дете се плаща половината от таксата на първото?
Да, така е - за второто се плаща 50%.

# 14
  • Мнения: 5 577
3. деца единият от родителите на които е редовен студент или редовен докторант.

 Rolling Eyes Ейй, добре де, аз стм редовно - на мен защо всеки път като казвам и ми казват, че трябвало и двамата да са студенти. И си плащам вече година пълна такса а съм реводно?  Cry

Общи условия

Активация на акаунт