ПОМАГАЙТЕ!!!Мазни петна по цветна покривка!

  • 7 639
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Шефката ще ме изяде с працалите вече трети ден  се мъча да ги почистя тези петна и нещат.Та покривката е червена памучна .Намазах ги с вениш седя така 1 час и после преди да я изпера пак и сложих вениш.Прах я с ариел за бяло на 60 градуса.И тц. пак са си там макар  и по бледи.И сега с кво да ги мажа пак!Шефката се мръщи "Аз тези покривки вече за еднократна употреба станаха" Cry
А да не ви обяснавам за другите две покривки с петна от восък които ги третирах с ютията първо после вениш и те тц!

# 1
  • Мнения: 8 505
Напръскай с обезмаслител,остави я да постои 30-ина мин и после я изпери (може и в пералнята,с останалото пране).

# 2
  • Мнения: 1 849
точно така, пробвай меглио!

# 3
  • Мнения: 420
    Grinning Накисни ги за няколко часа във вода, в която си варила баб /обаче бял/ и после ги изпери със същата тази вода и накрая ги пусни в пералнята. Обикновено подобни петна изчезват по този начин.

# 4
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Препарат за петна-всякъкви ,препоръчвам-K2R,при мен върши чудеса копувам го от Метро

# 5
  • София
  • Мнения: 193
Ами аз върху патната изливам ВЕНИШ особенно в/у дрехите на детето много съм доволна Peace,би трябвало да стане -заливаш и пускаш в пералнята /малко след това/

# 6
  • Мнения: 15 135
Тест-гел за чинии. Намазваш, изчакваш 2-3 часа и переш.

# 7
  • Мнения: 2 196
Напръскай петната с обезмаслител,изчакай 20-30 минути и изпери покривката.

# 8
  • Мнения: 1 485
Веро,ама не какво да е, а само Новекс-едно кафяво в малко шише,ефтино-намазваш хубаво,оставяш до другия ден,переш и няма петно!

# 9
  • Мнения: 1 941
Бингола - белина за цветно пране. Една жълта покривка, моите я бяха направили няма да ви обяснявам на какво. Сложих по малко на всяко петно ---> в пералнята-----> сега е като нова. Ше кажеш, че не е ликьосвана никога  Grinning

# 10
  • Мнения: 124
Препарат за петна-всякъкви ,препоръчвам-K2R,при мен върши чудеса копувам го от Метро
Петната изчистих с този спрей.Но петната от восък останаха защото са стари.Сега ще търся някъкав препарат за восък.Благодаря за съветите!  bouquet

# 11
  • Мнения: 127
gani,пробвай  с препарат Meglio-това е универсален препарат,който е и перфектен обезмаслител. Работех в детски магазин и когато количките ни докарваха и имаха петна от смаска пръскахме с меглиото,изчакваш 10 мин, и запираш. Цената е 3-4 лева.След това ще си използваш и вкъщи за банята,кухнята,фурната.....

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Петната от восък тоалетна хартия върху петното и отгоре гореща  ютия да попие, така няколко пъти и после пране. То оригиналното решение е попивателна ама сигурно не се продава.

# 13
  • Мнения: 1 382
Меглио, Пур за хранителни мазнини. При мен действат Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 3 271
Правиш си каша от хума (разтваряш малко хума с вода, да стане на каша) и намзваш петното. Стои 24 ч, изпираш го, после цялата покривака и готово  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт