Помощ!Мухъл!

  • 4 193
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 506
Завзети сме от мухъл.Отначало имаше малко само в банята,а сега вече има във всички стаи.Знам че е много опасен особено за малки деца и бебета.Имам един препарат за пръскане,ама пише че е много отровен и да няма деца и животни в стаята за известно време(не помня точно).Е,явно това е начинът,но трябва да измислим къде да заведем малкия разбойник.
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?И как го решихте?

# 1
  • Мнения: 1 877
Лелееее,а пък ние пръскахме в присъствието на децата и кучетата,ама беше преди няколко седмици .Дано няма последствия!

# 2
# 3
Zdravei,minalata zima imahme takav problem.Bebo nespirashe da kashlia. No reshenieto e sanitaren lateks .Ako ste s tapeti shte se nalogi da gi mahnete.Boiadisvash staiata,a sled tova nie boiadisahme staiata s cviat po jelanie.V momenta vsiaka staia e s razlichen cviat.Baniata ia ostavihme biala.Neznam za napred no cila godina niamame gram myhal.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
През студеното полугодие изобилстват темите за мухъла Wink

# 5
  • Мнения: 780
ох милата това е много гадно нещо и много трудно се отърваваш от него
ние миналата година бяхме така и аз зверски кашлях
една приятелка ми каза че нейният дядо е развил астма заради мухъл и сега им се предава в семейството
ще те посъветвам да си вземеш някакъв препарат поне за временно решение доката се постопли ние използвахме SAVO или нещо подобно беше много бях доволна от него ама верно не трябва да има никой в стаята поне няколко часа че смарди
успех ти пожелавам Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 186
И при нас се появи малко над единствения неработещ радиатори. Savo e решение и след това хубаво проветрение.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
САВО е наистина добро решение, но за съжаление само временно.
Докато не се премахнат причините за мухъла - отървия няма.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 230
И ние имаме този проблем и сме с бебе вкъщи. Естествено всичко дойде след поставянето на алум. дограма. Отиваме се често да проветряваме, но пак си избива. Имаше мухъл над леглото на бебчо, трагедия. Напръскахме със Саво, отидохме в свекървата за 2 дни и като се прибрахме още миришеше. С беби спахме в хола за 2 дни докато се измирише. Проблема е, че пак избира, не на същите места, а до тях. Саво образува някакъв слой и не позволва на мухъла да избие на това място, но той изби на линията на Саво и се разпространява. И в хола изби. Не знам дали има спасение. Освен да купим влагоуловител за друго не се сещам, но няма да е тази година май, доста е скъп ако не се лъжа.

# 9
  • Мнения: 17
И ние използвахме Саво  Peace много съм доволна.

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А какви са стените - ако е нов блока и е от ytong проблема ще си продължи до изсъхване. Мухъл без да се реши от къде идва не може да се пребори човек лесно. Също с какво се отоплявате, ако е с газ той хвърля много влага.

# 11
  • Мнения: 1 014
При нас на терасата се появяваше 1-2 пъти и използвахме Саво. Да чукна на дърво, отдавна не е имало мухъл там.

# 12
  • Мнения: 2 109
238 лв влагоуловител Еinhel oт Метро.

# 13
  • Мнения: 1 734
Случайно попаднах на препарат антимухъл - д-р Фреш. Доволна съм от резултата, но мирише ужасно и после трябва дълго да се проветри помещението.

# 14
  • Мнения: 1 022
Ще ти кажа аз как се спасих, може да пробваш.
Имахме мухъл на стената в спалнята миналата година, видях го случайно, имам бебе и също не исках да пръскам с АВО, затова измих мухъла с препарат за под (Медикс) и след това намазах стената с ракия домашна - с висок градус. От тогава не се е появявал повече мухъл вкъщи.

# 15
# 16
  • Мнения: 218
1. Редовно проветряване....
2. ако сте с външна изолация с фибран е нормално,  защото стената не "диша".
3. няма смисъл да давате толкова пари за САВО, защото с най-обикновенна белина ефекта е същия / и миризмата  Mr. Green /
4. за да се избавите напълно от мухъла, решението е боядисване на ново с едни скъпи бои - около 20 лв. литъра са, казват се Термошийлд и Термомакс - потърсете в нета с чичко гугъл. те са на основата на микрокерамични сферички и вдигат температурата на стената - а мухъла се развива при влага, непроветряване и разлика в температурите на въздуха в стаята и на стената...

ето ви 1 линк... http://www.napravisam.bg/index.php?id=visuals&sid=166

# 17
  • Мнения: 460
аз бях писала някъде във форума по този ? и с риск да се поторя ще обесня на ново!
в къщи когато моя мъж боядиса преди да положи летекса ,като основа-грунд на стените намаза с "доместос",след което вече боядиса с латекс.
остави преди това стените да попият и честно да ви кажа към момента нямаме такъв проблем! Hug т.е не се е появил мухъла,но чедтото проветряване е от значение.
моя мъж казва че откъм проветряване нямаме проблем,защото на вън и -20С да е аз си проветрявам!
това е!дано съм била полезна!! Heart Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 672
САВО е наистина добро решение, но за съжаление само временно.
Докато не се премахнат причините за мухъла - отървия няма.

Да, така е-временно решение  Peace

# 19
  • Мнения: 1 305
В апартамента в който живеем в момента постоянно избива мухъл в северната ни спалня smile3511 И то точно зад гардероба! Вече два пъти съм го изпразвала за да го преместим и да напръскаме зад него със Саво. След това поне две нощи се спи в хола защото мирише! И след няколко месеца - пак мухъл.  #2gunfire Дори и в момента е тръгнал, ама нали скоро се местим и хич не ми се занимава.  Tired Само дано да не влезе в гардероба и да ни мухлясат дрехите както първия път. В новия ни апартамент спалнята отново ще е северна  Sad За това решихме да сложим депрон от вътрешната страна на външните стени. Също мислим да намажем с антифунгицитен латекс. Дано да свърши работа   Rolling Eyes Хич не ми се ще да минавам през този ад с местенето на гардероба  #Cussing out Като изпробваме системата ще пиша да кажа как е  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 734
.........Дори и в момента е тръгнал, ама нали скоро се местим и хич не ми се занимава.  Tired Само дано да не влезе в гардероба и да ни мухлясат дрехите както първия път....

много е възможно точно това да се случи  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт