Мнения 21, 11, 105, 107, 20, 120 училища

  • 8 352
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Ще съм ви много благодарна, ако споделите мнението си за 21-во и 11 училище. Интересувам се за моя приятелка, чието момиченце сега ще е първокласничка. Сравнително близко са й и 105, 107, 20, 120 у-ще. Кое бихте препоръчали?
Благодаря  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 900
Лекси,
за 107 твърдо ДА.
Но там в математическите паралелки се влиза с изпит.
Не съм сигурна за първи клас, но може да питате.
Дъщеря ми я преместих там в шести клас и се изумих, как аз дето съм уж много намаана и открехната не знаех за това училище  newsm78
Мойте впечатления от там са страхотни и го препоръчвам с чиста съвест на всички нормални родители!
Искам да уточня, че в предишното училище повечето учители и майчици ме мислеха за малоумна  bowuu, защото не приемах псевдо великия успех да дъщеря си!!!  newsm78
Всички ме анатемосваха, защото например питах как се пише шест по литература на контролно при 25 правописни грешки и всякакви подобни безобразия!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
Имам приятелка, чиято дъщеричка сега е в първи клас в 120-то.
Много е доволна и ме агитира и мен.

В двора на училището има Център за работа с деца - т.е. децата могат сами да посещават най-различни извънкласни занимания на ниска цена и най-важното без да излизат от двора на училището и да ангажират някой да ги води и прибира.
Има Алианс в самото училище, на 1/3 от цената на другият(този дето беше на Славейков) - много е доволна и детето се справя чудесно.

# 3
  • Мнения: 1 278
До седми клас съм учила в 21во. Разправят, че когато са преместили 21во училище от НДК в Лозенец (още преди аз да се родя  Grinning), хубавото иначе училище се е превърнало в махленско такова.  Laughing И моите спомени са общо взето същите. Спомням си, че един ден в края на седми клас се прибрах и отговорно заявих на родителите си: "Възнамерявам за осми клас да се преместя в 22ро училище. Надявам се нямате нищо против."   Grinning

В 22ро се чувствах значително по-добре, но последният път, когато съм ходила на училище, беше преди дванайсет години.  Simple Smile
Иначе 22ро училище се намира на НДК.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Много ви благодаря за отговорите   bouquet
Приятелката ми хареса и записа дъщеря си в 120-то, но за по-сигурно иска да я запише на още едно място. Дали няма още мами с впечетления от изброените училища?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Лекси , мога да споделя съвсем малко за 20-то училище.
Засега съм много доволна , но синът ми учи там от няколко месеца .В 5-ти клас и е в немска паралелка./Мисля ,че знаеш че беше в 55-то предишните години Wink /

Моя приятелка обаче има дъщеря ,която учи там още от 1-ви клас и е страшно доволна.Нейната дъщеря изучава френски и  е доволна от нивото на обучение.
Бих казала ,че 20-то е училище с традиции.Съпругът ми и брат му също са учили там. Grinning

# 6
  • Мнения: 1 338
Ще се присъединя и аз към темата с моите въпроси.
 В кои училища в София е застъпена по-сериозно подготовката по математика от първи клас? Видях за 107 - много благодаря за информацията !!! Simple Smile))))
 Дали мога да намеря предучилищна, в която се набляга на математиката?

# 7
  • София
  • Мнения: 900
Питай в 107 или в СМГ.  Peace
чувала съм за нещо като курсове-подготве "математика за най-малките", но по обективни причини  Joy ние сме вече "ветеранска възраст", не мога с точност да те ориентирам  Sad
Аууу, и аз нещо да не знам  Joy  Joy  Joy

# 8
  • Мнения: 1 338
Мнооого благодаря, mina33!!!  Hug

# 9
  • Мнения: 1 615
Само 20-то!!! Вярно, основно е, но това е плюс в известен смисъл - най-малките нямат досег с побеснелите късни пубери и всички съспътстващи  екстри Wink
Когато учех там, практиката беше да се разминават през сроковете класовете от отделенията и по-големите (сутри / следобед) и преполагам, че и сега е така. Не съм се интересувала изрично. Но деца на познати учат или наскоро го завършиха и всички са изключително доволни. Ранно езиково обучение, чуждестранни спонсорства...
100-годишно училище, винаги е било "елитно", а сега разбирам, че повече от всякога. Вече жиевя твърде далече от него, иначе точно в него бих записала своето дете.

# 10
  • Мнения: 633
Детето ми е в първи клас във 120 ОУ.Честно казано - много съм доволна. Има допълнително езиково обучение - английски алианс, има допълнителни дейности в ЦРД, занималнята работи до 18ч, стола и храненето са организирани съвсем добре. Паралелките се състоят от 20 деца, имат библиотека, училището е до 7-ми клас - т.е. голями ученици липсват и е сравнително спокойно. Дворът е голям, с градина, докато позволяваше времето / а и сега също/ децата играят на двора.
Ако имаш други въпроси - ще ти отговоря.Засега това е. Не мога да сравня с друго училище, защото нямам преки впечатления. Но като чувам майки на ученици в други училища - мисля, че 120 ОУ е доста приличен избор.Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 11 658
Хайде и аз да се включа с още едно мнение за 20 училище.Синът ми учи там вече трета година.
Той е в немска паралелка и от първи клас е силно застъпено изучаването на немски.Падна се в силна паралелка и просто нивото на класа е високо.На този етап съм доволна от това.
Иначе не по темата и мъжът ми е учил там до 7 клас.

# 12
  • София
  • Мнения: 551
Много ви благодаря за отговорите   bouquet
Приятелката ми хареса и записа дъщеря си в 120-то, но за по-сигурно иска да я запише на още едно място. Дали няма още мами с впечетления от изброените училища?
Не е ли рано още за записване?
Големия ми син също ще е първокласник тази година и все още проучвам училищата.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Явно не е. Записала е детето под № 34 в 120-то. Но предполагам, че за всяко училище е различно.

# 14
  • Мнения: 1 615
Кои набори са (сте) училите в 20-то? Аз съм '72! Може да се окажем познати! Wink

Общи условия

Активация на акаунт