Фурна - с електронен или аналогов програматор?

  • 3 079
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте. Трябва да избера фурна за вграждане и имам следната дилема - с електронен програматор може да бъде с функция за защита на детенце (то не може неволно да включи фурната). Обаче пък все си мисля, че с механичен (аналогов) ще е по-здрава, няма електроника, която да се развали все пак. Но пък няма и защитната функция.

Ще съм благодарна да чуя мнения и лични впечатления.

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Моята е с електронен (със защитна функция, както и пералнята и стъклокерамиката). Адски е удобно, въпреки, че още нямаме щъкащи деца наоколо  Mr. Green

Защо мислиш, че механичния не може да се развали?  newsm78

За да са го направили с електронен на новите модели, явно има предимства. Никой не би си създал/купил бързо разваляща се фурна Peace

# 2
  • Мнения: 3 640
Моята е с електронен програматор - има блокиране на включването, т.е. защита за деца. Освен това и вратата на фурната има механично заключване. И ние още нямаме деца, но се надяваме и това да стане съвсем скоро, така че като избирахме фурната много държах на системите за сигурност.
Колкото до повреждането, мисля че зависи най-вече от производителя и от качеството на фурната, а не от електронния или аналогов програматор.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 449
Не се притеснявай, здрава е електрониката. Механичният програматор не ми се струва по-надежден. Макар че на старата ми фурна работеше безотказно доста години, а не помня децата да са успявали да я пуснат, защото трябва да врътнат и градус, и програма...

# 4
  • Мнения: 1 455
За себе си избрах електронен и съм много доволна.Децата много ги привличат тези уреди Laughing Не мисля,че аналоговия е по здрав,всичко зависи от марката.

# 5
  • Мнения: 1 426
моята е с електронен, но още в началото се развали, затова само механичен по-добре

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нашата фурна е с аналогов програматор и има функция за защита от деца!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 537
Много благодаря за отговорите  bouquet Май ще бъде изпитана марка (Nardi или Bosch) с електронен програматор и студено стъкло, много ме блазнят тези защитни функции, а човечето тепърва ще започва да щъпука.

Общи условия

Активация на акаунт