Сменяли ли сте цвета на дървени мебели?

  • 2 582
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
ПОнеже никой не ми отговори на предишна тема за пребоядисване на дървени мебели, реших да попитам дали въобще някой е сменял цвета на мебелите си?

# 1
  • Мнения: 1 558
Да, чамови мебел боядисах две ръце с черен лак - дорбе се получи, но много бавно съхнеше.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 132
 А какви са мебелите , на които искаш да сменяш цвета?
Ако са масивно дърво боядисано с лак - нямаш проблем,а ако са боядисвани с боя , пак става , но си трябва доста шкурене преди да ги намажеш с боя.
  Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 284
Има лазурни лакове за дърво,според цвета на твоите мебели си избираш лака.Ако са от светло дърво има много цветове,ако са тъмни обаче незнам дали ще стане със светъл лак.С по-тъмен става със сигурност.

# 4
  • Мнения: 620
Ние (майка ми и баща ми ,де) вапцат дървените орнаменти в заведението ни със "Садолин" май така се казваше. ThinkingСтава хубаво и доколкото знам има избор от към нюанси.....

# 5
  • Мнения: 476
Ние това лято превърнахме старите дървени врати, които са боядисвани с поне 5-6 цвята бои, в наистина дървени и сега са само лакирани. Трябва да ти кажа, че беше доста трудно, но се получи много добре. Първо с пистолет за горещ въздух и шпатула, аз свалях основния дебел слой бои, а мъжът ми след това минаваше с виброшлайф (което беше по-трудното). И така докато стана съвсем като ново дървото, после лакирахме и готово!  Hug

# 6
  • Мнения: 294
Мили мами, много ви благодаря за отговорите Simple Smile. Не мога да кажа точно какви са мебелите, защото не разбирам, но са боядисани в бяло, което е доста замърсено и задължително трябва да се направи нещо по въпроса. До колкото разбрах от отговорите първо трябва да се махне съществуващата боя, а после да се лакира или боядиса самото дърво пак newsm78. Доста трудничко е така, ако се боядисат върху тази боя сигурно ще падне новата или ще се смеси цвета newsm78. Нищо не разбирам от тази работа.... #Crazy Знае ли някой майстор, който да може да направи боядисването?

# 7
  • Мнения: 476
Ако боядисате върху  старата боя, няма да падне новата, нито ще се смеси цвета, но се наслоява много и не стои така както директно върху дървото! Но ако нямаш чак такива претенции, цапай смело отгоре и да не ти пука!  Wink

# 8
  • Мнения: 294
мерси sendcastle Simple Smile, мисля да "цапам смело" защото мебелите са стари и така и така за в бъдеще ще се сменят, така, че няма да е фатално ако нещо не стане както трябва  Rolling Eyes. Сега само остава да намеря подходяща боя...

Общи условия

Активация на акаунт