Какъв и кой матрак е най-подходящ?

  • 2 088
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 063
Искам да се извиня предварително, ако вече е имало такава тема, но тъй като търсачката не работи, нямах избор, а и въпросът е спешен, защото до 2 дни трябва да се купи нов матрак.
Значи, интересуват ме марки и модели матраци (горе долу имам поглед върху Тед и Елите), които са подходящи за болни от дископатия. Предполагам матракът трябва да е ортопедичен, но такъв намерих само на Елите. Цена не пишеше, а ми е важно да знам...
Затова, моля ви, който има наблюдения или преки впечатления специално за такъв случай, нека сподели Blush
Искам да добавя последно, че има и финансово ограничение, тоест нямам възможност да купя прекалено скъп матрак..знам,ч е не може хем да е хубав, хем да не е скъп, но се надявам да има някакво компромисно вариантче Embarassed
Чакам предложенията ви и благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 30
Аз също обзавеждам нов дом и ще купувам матраци. Спряла съм се засега на пенолатекс на фирма Екон - Русе(произвеждат се в Бяла). Много са удобни и практични. Естествено, за този вид матраци ще са необходими и подматрачни рамки, но си струва. Подобни варианти има и на италианските матраци Magniflex, но цените са доста по-различни от българските. Не мисля, че нашите отстъпват по качество, освен тези които имат мемо ефект, но те са доста меки. Успех  Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 172
Матраците от пенолатекс на ЕКОН са супер. Ползвам такъв и нямам никакви оплаквания.  Аз и мъжът ми нямаме проблеми с гърба, обаче вече на друг матрак ни е супер некомфортно да спим.  Много добре си почиваме на него, наистина на сутринта ставаш отпочинал и нищо не те боли. Цената по принцип е скъпичка, - за матрак 190/160 дадохме към 360лв., но качеството си заслужава парите.  Освен това матраците имат и гаранция към 7 години, ако не греша.

# 3
  • Мнения: 2 211
Вече година ползваме матрак от пенолатекс Тед. Засега нямаме оплаквания. Не се е деформирал, удобен е.

# 4
  • Мнения: 420
    Grinning   Марката няма значение, важното е да е с пружини вътре.

# 5
  • Мнения: 9 063
А да ми обясните по-подробно за този пенолатекс Blush
Кое точно осигурява твърдостта на матрака?
Дунапренените ли са по-меки следователно?

# 6
  • Мнения: 30
http://nani.bg/product_info.php?cPath=19&products_id=83

Тук може да прочетеш повече за матраците от пенолатекс  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 9 063
Благодаря за линка Hug
Явно този тип матрак не отговаря на единственото ми изискване: да е подходящ за човек с дископатия...иначе звучи добре Laughing
Май най-добре да се консултирам с някой консултант в магазина...
Благодаря на всички, които се включиха  bouquet

# 8
  • Мнения: 5 539
Или латексов, или с индивидуално пакетирани пружинки. Ние избрахме втория тип, на ТЕД и засега сме мн доволни. Но никой от нас не е с дископатия, тъй че не знам... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 9 063
Вече е купен матрака, на Тед е, дано е добър Sunglasses
Мерси ви отново Hug

Общи условия

Активация на акаунт