Съсипах иноксовото покритие на новия хладилник

  • 16 179
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 930
Направо съм бясна.
Вчера докараха чисто новичък, красив Електролукс в къщи, но беше облепен с тия лепенки, които показват какъв клас е, и т.н. Та, взех аз гъбата и Фроша за инокс, с който без проблем си чистя абсорбатор, фурна и т.н. и почнах да търкам- след няколко минути резултата беше плачевен- петна- светли и гадни  #Cussing out.
Дайте идея как да го оправя, има ли въобще възможност, някакви препарати.....а остана и част от гадното лепило, което ме е страх да махна....

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Лепилото би трябвало да е водоразтворимо, така че намокри го добре и лесно ще го почистиш. Колкото до инокса- обикновено хладилниците не са иноксови, а нещо като пластмаса (извинявам се за невежеството- за точния материал) с доближаващ се до инокса цвят. Ако е така не знам дали може да се оправи, най-вероятно е надраскано. Все пак някой по-компетентен да си каже мнението. 

# 2
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Еми......ако с нищо не се оправи залепи отгоре лепенка и готово.Знам,че се чувстваш ужасно,но не си трови живота Hug

# 3
  • Мнения: 114
Вярно е че инокс няма , всичко е пластмаса която е боядисана със спрей металик.В къщи пералнята , хладилника , фурната,котлоните и аспиратора са ми на Gorenie "инокс" подръжката ми е лесна а пък и за надраното можеш да опиташ на Mr Muscul за инокс.Пробвай ! ! ! ! !  Wink

# 4
  • Мнения: 1 152
Има истински инокс(стоманена ламарина), но е много по-скъп от имитирания(цвят инкос), а препаратите за инокс са за истинския. Аз предполагам, че като си чистила върху пластамасата с препарат за инокс си изтрила боята от нея. Не знам дали може да се оправи това, но и да не може не го мисли. Важно е да работи и да си върши работата хладилника.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 960
Купи си иноксов спрей и ги пребоядисай....Егати тъпнята ако толкова лесно пада боята.,....

# 6
  • Мнения: 1 930
Откъде мога да купя иноксов спрей?

# 7
  • Мнения: 472
Съчувствам ти  Sad и аз разкрасих нашия пробвах да го почистя с "CIF",който уж чисти без надраскване.
Не бих рискувала да го пребоядисвам сама,може да стане по зле(най вероятно ще има разлика в нюанса на спрея).

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Купи си иноксов спрей и ги пребоядисай....Егати тъпнята ако толкова лесно пада боята.,....
Или го изтъркай целия да стане по-светъл  Grinning  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 380
Би трябвало да е гаранционен. Пробвайте да го замените! Това е отвратително да се продават подобни боклуци, на които им пада боята от едно измиване! #2gunfire

# 10
  • София
  • Мнения: 3 960
Откъде мога да купя иноксов спрей?

М.Бриколаж
Слънчоглед

# 11
  • Мнения: 1 930
Би трябвало да е гаранционен. Пробвайте да го замените! Това е отвратително да се продават подобни боклуци, на които им пада боята от едно измиване! #2gunfire
Да го заменим- абсурд, купен е от Техномаркет, а там всичко е отвратително. Даже липсва упътване на български или поне на английски  #Cussing out. За съжаление само от  там можехме да вземем въпросния хладилник.

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Еееееее, това е супер кофти случка просто.
Да го заменят- абсурд, повредата не е нанасена от тях и за нищо на света няма да се навият на тази "трампа" , за съжаление.

Дано успееш да го "пребоядисаш" качествено, да не вземе да стане по- зле?

# 13
  • Мнения: 1 930
Чудя се дали въобще да пробвам с тоя спрей, или ще взема да оклепам цялата система Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 7 640
Вярно е че инокс няма , всичко е пластмаса която е боядисана със спрей металик.

може да поспорим, щото аз специално гледах да не взема пластмаса като имитация на метал.
И хладилникът, и фурната и аспираторът ми са от метал.

Иначе сте прави, ако е пластмаса- кофти.

Общи условия

Активация на акаунт