Шумят ли хладилниците?

  • 8 385
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
дядо Коледа ми донесе нов хладилник, Индезит. Не е огромен, но достатъчен. казаха ни , че е безшумен. Ние наи много на това държим, защото през зимата спим в тази стая с хладилника.
Обаче , когато го включихме, си зашумя, е не силно, но се чува. Моля ви да не се изложа, да го рекламирам ли обратно, просто не знам, не разбирам, може ли наистина съвсем да е безшумен. Моля просветете ме.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Е,чак съвсем безшумен-няма как да е Laughing.Най-вероятно е доста по-тих от по-старите си събратя/сещам се за ЗИЛ-а от детството си дето напълно си отговаряше на името Laughing/. Все пак има компресор,а може би и два ако е от по-хубавите-нали разбираш,че няма как да е съвсем без никакъв звук.Моят е Едеса с два компресора и да ти кажа честно като ми се налага да спя в дневната доста ме дразни ама се свиква.За успокоение звънни в сервиза на Аристон да дойдат да го погледнат ама не ми се вярма да има дефект от самото начало.

# 2
  • Мнения: 5 393
Не ми се вярвя да е съвсем безшумен.Поне когато се включват компресорите да охлаждат, има някакъв звук-сигурно е сведен до минимум, но...го има.Честита придобивка-със здраве да се ползва!

# 3
  • Мнения: 5 475
И аз не съм чула за безшумни...и моя е нов,но се чува понякога едно свистене . Peace

# 4
  • Мнения: 3 575
Има лек шум, нормално е, особено когато се включват компресорите.

# 5
  • София
  • Мнения: 903
И нашия е нов и също издава някакви шумове. Аз отначало се бях притеснила също като теб, но се обадих в сервиза и там ми обясниха, че такива шумове са нормални. Неприятно е, но се свиква. Peace

# 6
  • Мнения: 7 718
Е, няма безшумни хладилници. Всичко е реклама. Нали трябва да работи все пак.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е, няма безшумни хладилници. Всичко е реклама. Нали трябва да работи все пак.
newsm10

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Е, няма безшумни хладилници. Всичко е реклама. Нали трябва да работи все пак.



 Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 743
Провери дали е добре нивелиран  Hug
Инак съвсем безшумен няма как да намериш, но нивелацията е важна също. Hug

# 10
  • Мнения: 634
Хехе и на мен Дядо Коледа ми подари хладилник Party Samsung.
не съм го чула да шуми, но не спим при него. Спала съм до хладилник и е наистина ужасно, когато се включват компресорите, дано е поносимо Peace

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Провери дали е добре нивелиран  Hug
Инак съвсем безшумен няма как да намериш, но нивелацията е важна също. Hug

Нивелация на първо място. Понякога шумовете се появяват точно от това. А и дали не е поставен на място където да се получава леко ехо, да кънти... примерно в някаква ниша или нешо подобно? newsm78
Не е нормално нов хладилник да шуми, но пък и ако се заслушваш постоянно, не ще шуми, ами...  Laughing

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 180
В момента хладилника ни е в стаята, където спим, но  вече съм свикнала със шума и не ми пречи

# 13
  • Мнения: 114
Нашият е Gorenie и наистина не се чува, е издава някакъв тих шум но трябва си до него за да го чуеш.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Имаме хладилник на Бош.Чува се когато работи компресора.Дори понякога се шегуваме,че"Въздиша",но наистина издава точно такъв звук.

Общи условия

Активация на акаунт