Салата

  • 15 081
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ще ви напиша и мойта рибена салата!

2 бр топло пушена скумрия
половин или една майонеза (според вкуса)
1 стрък пресен чесън
2 стръка пресен лук (или една по- малка глава стар)
1 лимон
сол, черен пипер
много копър и магданоз (примерно по половин китка)

Пушената скумрия се обезкостява и се нарязва на ситно. Чесъна, лука и зеленилките- също на ситно. Изтисква се лимона отгоре, ръсят се поправките, слага се майонезата и се бърка.

Отгоре се украсява с черни маслини, а аз понякога нарязвам и в самата салата такива.
Скоро експериментирах да добавя и две супени лъжици бяло вино в соса и стана мммммммммммммммммммммм!

 Wine Glass  1dating

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: belalim
Предлагам ви една салата, която може да се прави през всеки сезон и е много вкусна. Вчера я направих по следния начин: сварих 1 кг. картофи и ги настъргах на ренде в продълговат съд, отгоре сложих натрошено сирене, после майонеза, настръгана прясна краставица, пак майонеза, сирене и отгоре картофи. Салатата завършва с настърган кашкавал и нарязан на ситно магданоз. По желание може да се сложи и копър. Пробвайте, няма да съжалявате:)!


Тази салата я зная като френска и е много хубава. Благодаря за напомнянето! Страхотна е! Heart Eyes

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: belalim
Предлагам ви една салата, която може да се прави през всеки сезон и е много вкусна. Вчера я направих по следния начин: сварих 1 кг. картофи и ги настъргах на ренде в продълговат съд, отгоре сложих натрошено сирене, после майонеза, настръгана прясна краставица, пак майонеза, сирене и отгоре картофи. Салатата завършва с настърган кашкавал и нарязан на ситно магданоз. По желание може да се сложи и копър. Пробвайте, няма да съжалявате:)!

Аз правя подобна салата, патента е мой Wink

Настъргват се 2 големи картофа
2 кисели краставички на кубчета
1-2 сварени яйца на кубчета или настъргани
1/2 глава чесън - пресован
Всичко това го обърквам с кисело мляко /няколко лъжици, колкото поеме/, става по лека салата, може да се сложи и 1-2 с.л. мойонеза.
Овкусявя се със сол, черен пипер и олио/много малко/.
Понякога слагам натрошено сирене и/или царевица.

Салата по скоро е зимна, заради кис.краставички.
Има един много приятен вкус от чесъна и яйцето.

# 18
  • Мнения: 3 926
Цитат на: gato
Хъх! Интересно. Къде се продават?Никога досега не съм виждала Neutral Face

Ако си в София - има ги по големите пазари, а със сигурност ще ги има на пазара на Ситняково. Там зад Румънското посолство. Там има и череши, доколкото разбрах от мъжа ми по 50 лв. килото Grinning

# 19
  • Мнения: 883
Салатата, която ви предложих ми я показа зълва ми, не знаех как се казва, пък и няма значение- нали е вкусна:), давайте рецепти за салати с риба, не се стискайте;), колкото повече, толкова повече!

# 20
  • Мнения: 180
Цитат на: Assinka
Цитат на: gato
Хъх! Интересно. Къде се продават?Никога досега не съм виждала Neutral Face

Ако си в София - има ги по големите пазари, а със сигурност ще ги има на пазара на Ситняково. Там зад Румънското посолство. Там има и череши, доколкото разбрах от мъжа ми по 50 лв. килото Grinning



Аз не си направих труда да тарся чери домати. С обикновените си стана супер Wink

# 21
  • Мнения: 1 277
Цитат на: Milenika
Аз правя подобна салата, патента е мой Wink

Настъргват се 2 големи картофа
2 кисели краставички на кубчета
1-2 сварени яйца на кубчета или настъргани
1/2 глава чесън - пресован
Всичко това го обърквам с кисело мляко /няколко лъжици, колкото поеме/, става по лека салата, може да се сложи и 1-2 с.л. мойонеза.
Овкусявя се със сол, черен пипер и олио/много малко/.
Понякога слагам натрошено сирене и/или царевица.

Салата по скоро е зимна, заради кис.краставички.
Има един много приятен вкус от чесъна и яйцето.


Тази вечер направих тази салатка. Много е вкусна! Миленика,  благодарности и от мъжа ми.

# 22
  • Мнения: 1 771
Чери домати се продават в "Била" и във "Фантастико". И на двете места съм ги виждала.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 638
Мммммм, вкусно! Аз съм хубостника, дето опатка половината салатка, гозбица и торта вкусна, на съпругата чевръста!А вечерята бе изненада за годишнината ни от наш'та сватба. Ние сме си шампиони - на годинки две и половина откак спря тока в залата на кмета, там, дето разни хора мятат си букета;) Ама стига съм говорил, аз нали съм отговорен, трябва да напиша тука рецептата на мойта тъща. И нека никой не се чуди, щом я вкуси ще се поопули ама току виж и той си заобичал тъщата и прочие - ето я рецептата:
Салата руска с риба наша наречена накратко "Под шубой"
Продукти:
1 пушена скумрия (младите майки - не я гледайте в очите, причинява и главоболие;)а за Валерия специално уточняваме веднага - с риба тон не сме опитвали но да се експериментира - може;)
1 лимон;
5-6 сварени картофа;
2-3 по - големи моркова;
1 яйце;
1 майонеза;
1 глава воден лук;
1/2 компотен буркан мариновано червено цвекло или 1/2 глава сварено прясно;
черен пипер.

Приготвяне (страшното започва;)

Рибата се нарязва на малки парченца и се обърква със ситно нарязания лук. Отгоре се залива със сока от лимона. Върху тази смес сложена на дъното на прозрачна купа се настъргват последователно на пластове картофи, на ситно ренде моркови, отново картофи, цвекло и отново картофи. Залива се отгоре с майонезата и върху нея на ситно ренде се настъргва за украса вареното яйце поръсено с черния пипер. Може да се добавят зелени подправки или маслини за доукрасяване.
Сервира се като се загребва от всички пластове, за да изглежда подобно на палачинкова торта.

консумира се умерено и продължително в приятна компания с бяло вино, предварително охладено и подготвено според етикета.
 Приготвено от съпругата на оня дето писа Wink newsm51

# 24
Ами сега и аз се регистрирах Wink та вече участваме съвсем семейно Wink)

# 25
  • Мнения: 1 216
Хайде и аз да предложа една съвсем лесна за изпълнение, но много вкусна салата, която аз наричам
салата ''Свежест''.
Необходими са: сварени пресни картофи,  прясна краставица, кромид лук, салата Айсберг и сирене (по желание).
Продуктите се нарязват и смесват в голяма купа, дресингът е стандартен: сол, оцет и зехтин.
По желание отгоре се настъргва сирене.

Аз предпочитам тази салатка без сирене и картофите да са топли, а краставицата студена и хрупкава.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 309
Ето ви и любимата ми рибна салата. Става страхотна Simple Smile вече съм я давала, така че директно копирам от предишната тема
Цитат на: nad_tab
Най-сетне и аз да се включа с любимата на всичките ми приятели салата с риба и ябълки... любопитното е, че не се намери и един човек който след като я опита да не я хареса и ме карат да я правя всеки път като се събираме!
Продукти:
8твърдо сварени яйца (аз ги варя 10-15мин)
2кутии скумрия в растително олио или 2 малки топло пушени(ако искате вкуса на рибата да се усеща по силно)
1средна до голяма глава лук(голяма ако обичате повече лук!)
2 сочни средно големи (аз предбочитам от зелено-жълтите) ябълки
1/2 до пакетче(125гр) масло
1 и 1/2 кутийка(250гр) майонеза

Яйцата се разделят на белтъци и жълтъци, лука се нарязва на много дребно, ябълките се обелват и почистват а маслото се оставя  предварително в камерата за да може да се рендосва.

Избирате си стъклена купа, за да изглежда салатата по-красива и почвате да редите:
започвате да редите на слоеве 1/4 от белтъците(рендосани на най-едрото ренде), накъсвате на дребно1/4 от рибата, поръсвате  1/4 от нарязания лук, рендосвате малко масло и 1/4 от ябълките и леко подравнявате с ръка да стане плоско и замазвате с майонеза. Повтаряте реденето още 3 пъти и отгоре рендосвате на най-дребното ренде жълтъците. Оставяте да престои на стайна температура 1ч. и след това една нощ в хладилника.Моя съвет, за да не стане безсолно да посоляватв леко редовете с белтъците и жълтъчния горен слой!
Салатата може да се яде и така, но аз я предпочитам на препечена филийка или просто на франзелка.... божествено е...

# 27
Цитат на: Melpomena
Цитат на: Milenika
Аз правя подобна салата, патента е мой Wink

Настъргват се 2 големи картофа
2 кисели краставички на кубчета
1-2 сварени яйца на кубчета или настъргани
1/2 глава чесън - пресован
Всичко това го обърквам с кисело мляко /няколко лъжици, колкото поеме/, става по лека салата, може да се сложи и 1-2 с.л. мойонеза.
Овкусявя се със сол, черен пипер и олио/много малко/.
Понякога слагам натрошено сирене и/или царевица.

Салата по скоро е зимна, заради кис.краставички.
Има един много приятен вкус от чесъна и яйцето.


Тази вечер направих тази салатка. Много е вкусна! Миленика,  благодарности и от мъжа ми.

Моля Wink  Радвам се,че Ви е харесала.
А и е лека салата.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Опс....аз бях Flutter

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Салатата на belalim приготвих с кисело мляко, вместо майонеза, щото да бъде по-лека и здравословна... Embarassed  После поканих любимия да му налея и малко концентрат и имах нещастието да споделя съставките на салатата му. Преди това хапна малко, побутва примесите, пита кое, какво е.. Абе, марсианец. То да не е пържоли с пражен картоф или пък шкембе-чорба, та да знае какво яде... Е, като казах, че има картофи със сирене и мляко.. Лелей.. Получи сърцеудар!  Sick  Толкова беше обиден, че съм му поднесла нещо, което не ядял и мразел в комбинация.. Умрях от смях, какви гримаси правеше и колко отвратен беше. Имам да ям сега, поне 1,5 кг салата. Диетична ми изглежда. Може да се гарнира със сварено яйце.
И така, явно с възрастта човеците стават по-твърдоглави и старомодни или закостенели, незнам. Не ще! Пък толкоз ми харесва тази салата, че се сетих за един друг сюрприз, коъто не помня дали съм споделяла с Вас. Може и да съм, но ще го напиша.

Смесвам 1 майонеза с 2-3 с.л. кисело мляко, няколко наситнени, сварени яйца, няколко стръка праз-също много ситно накълцан (в купата на пасатора), малко горчица, съвсем малко. И ситно нарязан копър. Всички съставки слагам на око и нагаждам на вкус, докато приготвям.
Ама вкусно е!
Май съм я писала тая рецепта. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт