И пак за домашните любимци :))

  • 1 706
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 229
Здравейтеееее!!  Hug

Да се похваля - от днес си имаме коте!!! Heart Eyes Много е сладичко, направо душичка! Само ходи напред назад и като види нещо да се мърда скача да си играе. Crazy  Само дето никога не съм имала преди котка и имам няколко въпроса за който е по-запознат. Blush

Първо - утре ще го водим на ветеринар за ваксинации, и исках да питам кои са задължителните ваксини и колко горе-долу струват??

Също знам че трябва котешка тоалетна, за това сме се погрижили, но нали понякога си точат ноктите в мебелите или където намерят и се чудя какво трябва да му вземем за това?? newsm78  Виждала съм у приятелки че слагат на някое място нещо където си ги точат ама какво е точно... newsm78

И сега не знаем много какво да го правим през нощта, оставили сме го да ходи...дано не направи някоя беля.  Laughing

Не се сещам сега за други въпроси, но всякаква информация "за начинаещи"  би ми била полезна.  Mr. Green

Обаче тооооолкова много му се радваме че няма накъде!! Heart Eyes Най-хубавият коледен подарък. Heart Eyes Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 4 585
     Има една дървена стойка, увита с въже плътно. Въжето е напоена с някаква миризма и котките ходят само там да си точат ноктите. Това им е достатъчно за 5-6 години. Виждал съм в предаването "На животните- с любов". Котешката тоалетна може да бъде в леген, но по-добре в дървено съндъче в ъгъл на тоалентата или банята. Котешката тоалетна се пълни с гранули, които абсорбират течностите и не мирише. От съндъчето не тече нищо. Котетата не се напишкват и наакват вечер. Издържат до сутринта. Достатъчно е 2-3 пъти да го сложите върху котешката тоалетна и то ще запомни къде е. Котешката тоалетна да не се пълни до горния ръб с гранули, защото котето като рови и ще падат гранули извън нея. От време навреме се почиства от фекалиите с пинсета, а от време навреме се сменят всички гранули. Не къпете котето там, където е тоалетната му. Не обичат да ги къпят и после като го викате да се изпишка, ще мисли че го викате да го къпете. Някои котки не обичат други да присъстват на естествените им нужди, а някои-точно обратно- предпочитат синхронно пишкане Joy Може да се наложи да пускате леко чешмата. Ако видите, че котето дращи по килима, това означава единствено, че му се ходи до тоалентната.

# 2
  • Мнения: 2 229
Всичко е наред, научи се къде да пишка, взехме му дъска с въже за ноктите, много е добро и кротко. Heart Eyes

Но се чудех как се казва онова нещо като въртяща се четка с като тиксо отгоре на пластове да си махаме космите от дрехите? newsm78

# 3

Общи условия

Активация на акаунт