С какво се пълни тиква - моля дайте ми идеи!?

  • 2 221
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Тъй като никъде не видях рецепта за пълнена тиква, а само снимка, моля да ми напишете как се прави това творение, че ми изглежда много вкусна и интересна. бих искала да я направя за утре вечер, интересува ме колко време се пече, какво слагате вътре, много благодаря предварително! Весели празници! santa2

# 1
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil  зависи сладка и солена
за сладка съм я пълнила с жито+стафиди+захар+канела+орехи(счукани)+бадеми(цели)+настъргани ябълки
  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil за печенето зависи от големината на тиквата
към края може да я наръсиш със захар (ако си я обелила) и ще придобие карамелен цвят
  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 269
МИки Маус, в момента се опитвам да приготвя такава пълнена тиква. Можеш ли да покажеш снимката да я видим и ние? Правя я по спомени от това какво съм чела в този форум миналата година- 2 кутийки лукум, една чашка ром, шепа орехи, стафиди, сушени кайсии и мед. Не знам колко и на каква температура да я пека. Сега започвам пък стискайте палци! Hug

# 4
  • Мнения: 1 951
Веднъж съм правила пълнена тиква, но за съжаление рецептата не ми е под ръка. Беше с кайма, ориз, стафиди... Много ни хареса.

Имаше и някакви ядки, май бадеми, в плънката.

# 5
  • Мнения: 227
МИки Маус, в момента се опитвам да приготвя такава пълнена тиква. Можеш ли да покажеш снимката да я видим и ние? Правя я по спомени от това какво съм чела в този форум миналата година- 2 кутийки лукум, една чашка ром, шепа орехи, стафиди, сушени кайсии и мед. Не знам колко и на каква температура да я пека. Сега започвам пък стискайте палци! Hug

Опитах да я копна и незнам дали ще стане...





[imgimages12.snimka.bg/001697683.jpg]http://[/img]

А пък аз пълня една големичка в момента, сложих нарязани ябълки, сушени сливи, орехи, канела, лукум, сушени сливи, захар, и сега ще я пека... пък дано се получи, че мисля да я нося да шашна зълва ми и свекърва ми, така не ми се ходи днес там...  Sad


# 6
  • Мнения: 286
Ето ти тази рецепта,копнах я от Бон Апети.Има масло обаче и май не става за Бъдни вечер

Пълнена тиква

1 средна тиква,
200 гр. ориз,
200 гр. масло,
100 гр. стафиди,
600 гр. ябълки,
1 ч.л канела,
3 с.л захар

Измиваме тиквата. Отрязваме капаче от горната и част и махаме семената и.Сваряваме ориза, измиваме стафидите,ябълките нарязваме на кубчета.Смесваме всичко,добавяме маслото,захарта и канелата.
Така приготвената маса слагаме във тиквата,захлупваме я с капачето и я печем във фурната .
_________________
Когато жената мълчи,слушай внимателно.

# 7
  • Мнения: 590
МИки Маус, в момента се опитвам да приготвя такава пълнена тиква. Можеш ли да покажеш снимката да я видим и ние? Правя я по спомени от това какво съм чела в този форум миналата година- 2 кутийки лукум, една чашка ром, шепа орехи, стафиди, сушени кайсии и мед. Не знам колко и на каква температура да я пека. Сега започвам пък стискайте палци! Hug

Опитах да я копна и незнам дали ще стане...







А пък аз пълня една големичка в момента, сложих нарязани ябълки, сушени сливи, орехи, канела, лукум, сушени сливи, захар, и сега ще я пека... пък дано се получи, че мисля да я нося да шашна зълва ми и свекърва ми, така не ми се ходи днес там...  Sad



оправих снимката да се вижда.

  Това намерих с търсачката :  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=61779.msg1124853;topicseen#msg1124853

Последна редакция: нд, 24 дек 2006, 16:11 от manel

# 8
  • Мнения: 1 269
Благодаря за снимката! Ще снимам и моята тиква и ще ви я покажа, много хубава стана, не толкова пълна, но вече обирам овациите и даже някои познати се втурнаха да я правят за довечера  chef!

# 9
  • Мнения: 227
благодаря на pazzza, че е оправила снимката.
Да се похваля и аз сътворих чудна тиква, аранжирах я отстрани със сини сливи цели орехи и орехови ядки в сребърен поднос... Свекърва ми ме похвали много беше впечатлена bowuu, а зълва ми каза, че е много оригинално и подходящо. Така, че благодаря на всички майчета, които ми дадоха идеята за нея.   chef   bouquet 

# 10
  • Мнения: 844
Ето я и моята тиква, всички я хареса с изключение на мен догодина ще знам повечко мед и захар. Защото самата тиква не беше сладка иначе плънката беше супер
http://img155.imageshack.us/img155/2024/p1010038ec2.jpg

Общи условия

Активация на акаунт