Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 612 845
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 19
Да, и аз като Лилита мисля, че ако има успешен метод или път, който някоя от няс е опитала и е преодоляла Хашимото-то тази е темата. А интересували ли сте се каква е причината да заболеете от тази болест и дали ако човек се води от тази причина ще му бъде по-лесно да търси алтернативен метод за лечение. Имам предвид, че някои смятат за причина стреса, самоагресията, т.е. причина на психологична основа- и съответно лечението да се насочи към премахване на причината. При мен пък , като връщаме лентата с ендокриноложката ми стигаме до извода, че Хашимотото се е отключило от вирусна инфекция, неправилно лекувана с 3 антибиотика-и съответно нарушена имунна съпротива. Как да лекувам причината Banghead  , какъв път да поема все още незнам...

# 391
  • Варна
  • Мнения: 483
Dorothy, мисля, че не е Вега теста. От инфото, което ми даде лекарката (че са скъпи консумативите и изследванията) мисля, че е това, за което в един друг форум говорят:

Не мога да разбера едно нещо ,защо се лъжете да си правите този Вега тест?Ще ви дам малко разяснения по въпроса за хранителната непоносимост ,а вие ще си направите изводите дали този тест работи.Първото ,с което искам да започна е това ,че се търсят специфични антитела в нашия организъм ,тези антитела се доказват само по кръвен път ,тоест взема се ваша кръв и се изследва.Не може по друг начин да разберем за тези антитела.Второ за да имаме верен резултат към какви храни имаме непоносимост тази кръв или по точно серума от нея се прави по елайза метода.Така ,че тези с това апаратче ви вземат парите и резултата от този тест граничи с лъжата.Метода за тези тестове е друг.Трето вижте цената 95 лева за Вега тест и от 500 до 1300 лева за кръвните тестове.На тези ,които са си направили Вега теста мога да кажа ,че в наи-скоро време ще спре плацибо ефекта и тогава пак ще си е същото.Затова не се лъжете по разни шарлатани за 95 лева ,теста в началото беше 80 лева с всеки изминал ден го вдигат ,това е заради хората ,които се лъжат да го си го направят.Може да питате и специалист за тези неща които написах.

уффф ама и цената си я бива  newsm78

# 392
  • Мнения: 5 539
Аз си правих Вега тест, подкрепям мнението за него.
Не се лъжете да го правите.
Фирмата, която организира цялата мрежа от лекари, апарати ит.н., разчита не на самото тестуване, а на диетата, която в крайна сметка ти предписват и която си е просто един вариант на разделно хранене.
Какво имам предвид? Още преди да те тестват, в списъка с храните ти зачеркват най-вредните продукти и ти казват: Тези няма да ги ядеш! После на теста излизат разни неща, които уж организмът ти не преработвал добре, но при мен лично почти нямаше такива. Излезе ми примерно аспержи, маруля, чер пипер и още нещо. Аз аспержи не съм вкусвала, а от маруля и чер пипер едва ли съм напълняла #Crazy
И накрая ти казват: Най-важното за да отслабнеш е да спазваш следната диета... А диетата е примерно сутрин овесени ядки, наобед пилешка пържола с ориз и на вечеря месо или риба със салата.
Мъжът ми като видя, отсече: Тази диета и аз можех да ти я напиша, по-евтино щеше да ти излезе.

Иначе с апарата за Вега тест се извършва и компютърна диагностика на различни заболявания, а познавам и хомеопатичка, която приготвя лекарствата чрез такъв апарат, но съм със смесени чувства към тези методи.

# 393
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз също си направих Вега тест, доволна съм, но не съм доволна от това, че трябва да се прави на всеки 6 месеца. Това което разбрах или така го приех, че трябва да има сезонност на храните. Например, целогодишно не трябва да се консумират домати на салата. Задължително трябва да почиваш от някои храни, някой и друг месец.

# 394
  • Мнения: 2 282
А диетата е примерно сутрин овесени ядки, наобед пилешка пържола с ориз и на вечеря месо или риба със салата.
Напълно разумно Simple Smile и безлично. Няма да навреди, и ако не прекаляваш с количествата, има шанс да отслабнеш или поне всичко да е ок Simple Smile Друг е въпроса къде са плодовете и защо няма протеин в закуската.
Имам предвид, че някои смятат за причина стреса, самоагресията, т.е. причина на психологична основа- и съответно лечението да се насочи към премахване на причината. При мен пък , като връщаме лентата с ендокриноложката ми стигаме до извода, че Хашимотото се е отключило от вирусна инфекция, неправилно лекувана с 3 антибиотика-и съответно нарушена имунна съпротива. Как да лекувам причината Banghead  , какъв път да поема все още незнам...
Така добре го каза, а накрая се оплете  Wink
Когато мисленето, генът, възпитанието и начинът на живот ни водят в една посока, въпрос на време и на стечение на обстоятелства е да се разболеем. И докато при един обяснението е вирусна инфекция, при друг е стрес. Но не стресът или вирусната инфекция са тези, които трябва да лекуваме. Ако всичко ни е наред, ако сме в баланс, ако се храним достатъчно разумно, правим достатъчно секс, мислим реалистично, без да изпадаме в дупки и самосъжаление, ако сме активни и имаме социален живот, организмът ни ще е силно устойчив на вируси, стрес, умора и неприятности.
И така, кое не е наред в живота ви? Аз вече съм се разголвала и в тази тема, и пред когото е необходимо  Laughing така че съм стигнала до източника на проблема. Вие открихте ли своите?

# 395
  • Мнения: 19
Даааааааааа, кое не ми е наред, Сребърен облак, няма начин дори и да си супер жена да нямаш моменти на слабост и съмнения... При мен се появиха с раждането на сина ми, непланиран, но желан и толкова се стараех да съм най-добрата майка, че пропусках себе си. Не ми е наред и това, че се предоверих на лекарите- когато се разболях от грип дори не знаех какво е да ходиш на лекар, само гинеколога ми беше познат, а за антибиотик...не , не преувеличавам-последния път, когато са ме лекували по този начин е когато съм била на 6. Мислех си, че както аз съм сигурна в професионализма си, така и лекарката ми знае какво прави- ха, ха ,ха, след година , когато се появиха признаците на Хашимото ми каза, че съм прекалено нервна и ми предписа Ксанакс. Добре, че споделих с приятелка аптекарка, че тя ме прати на ендокринолог! Иначе да съм на антидепресанти #2gunfireЗа човек, който не е боледувал в съзнателния си живот, най-много лека хрема,(на 35 съм) как ли се почувствах като ми казаха- до края на живота, не се лекува...Баланс ли, увереност ли...Така ми ги разклатиха, че... сега се опитвам да се самобалансирам Wink. Радвам се ,че ти си успяла, че се чувстваш ок, дано и аз намеря посоката.

# 396
  • Мнения: 0
Да, и аз като Лилита мисля, че ако има успешен метод или път, който някоя от няс е опитала и е преодоляла Хашимото-то тази е темата. А интересували ли сте се каква е причината да заболеете от тази болест и дали ако човек се води от тази причина ще му бъде по-лесно да търси алтернативен метод за лечение. Имам предвид, че някои смятат за причина стреса, самоагресията, т.е. причина на психологична основа- и съответно лечението да се насочи към премахване на причината. При мен пък , като връщаме лентата с ендокриноложката ми стигаме до извода, че Хашимотото се е отключило от вирусна инфекция, неправилно лекувана с 3 антибиотика-и съответно нарушена имунна съпротива. Как да лекувам причината Banghead  , какъв път да поема все още незнам...


Istinta e 4e lekarite ne tarsiat pricinata za zaboliavaneto i ne gledat na tvoeto tialo kato edna sisitema ot organi,pri koiato zaboliavaneto na edinia uvrejda drugi dva naprimer

# 397
  • Мнения: 1 091
albaalex, абсолютно те разбирам, аз също бях много здрава и съм се чувствала като теб. Година и половина въобще не можах да приема мисълта, че ще съм на лекарства цял живот. Бъди спокойна, и времето лекува, дай си време. Премисляй си нещата, търси причини, бори ги, но със спокойствие, понякога отговорите имат нужда от преосмисляне, натрупване на информация, различни емоционални състояния, а това иска време.
А когато причината за Хашимото е генетична предразположеност?  ThinkingКакво правим тогава? Важно е положителното мислене, но не е панацея, всеки за това говори, всеки те надъхва...-дрън-дрън... Точно така е, както казва albaalex: "няма начин дори и да си супер жена да нямаш моменти на слабост и съмнения... " Някои неща просто трябва да се изживеят, за да минат, за да пораснем... Не сме от камък, живи същества сме. Всеки сам трябва да намери своето решение. За мен лично важна е интуицията.
Е, violettaa41, ще кажеш ли как се излекува, всички ние за това сме в темата - подкрепяме алтернативните методи. Само на кирилица, моля. На теб може да ти е по-лесно да пишеш на латиница, но на нас не ни е лесно да четем така и може би ще загибим интерес /ако все още го има/.

# 398
  • София
  • Мнения: 1 326
Вчера на йогата, жената, която я води ми каза, че при Хашимотото имало проблем с комуникацията  Rolling Eyes  другаде съм чела, че при автоимунните състояния имало някакво самообвиняване....не знам къде е истината...всеки може да намери нещо подобно за себе си  Rolling Eyes  не съм сигурна, но мисля, че при мен наистина някакъв стрес причини Хашимотото, а отделно сигурно съм била предразположена, защото майка ми има артрит и Хашимото-все автоимунни заболявания.

# 399
  • Варна
  • Мнения: 483
Аз днес си говорих с един познат и той ми каза, че напоследък на много млади жени им поставяли диагноза- Хашимото.
Дали пък това не е новото име на всичко онова, за което нямат обяснение лекарите като то типа "Стрес", "нерви" .  newsm78
неговата теория, пък е, че всичко идва от Чернобил.

# 400
  • Мнения: 144
Вчера на йогата, жената, която я води ми каза, че при Хашимотото имало проблем с комуникацията  Rolling Eyes  другаде съм чела, че при автоимунните състояния имало някакво самообвиняване....не знам къде е истината...всеки може да намери нещо подобно за себе си  Rolling Eyes  не съм сигурна, но мисля, че при мен наистина някакъв стрес причини Хашимотото, а отделно сигурно съм била предразположена, защото майка ми има артрит и Хашимото-все автоимунни заболявания.
  И за стреса и за самообвиняването ми е познато и логично. Излиза, че тези дето имат "съвест" и им "пука" дали са постъпили правилно -  си страдат заради стремежа да си очистят от грехове? С една дума излиза, че ако си "непукиз" може и да ти се размине автоимунното   hahaha  
   Иначе и моята майка е с тежък артрит и още други автоимунни си имаме в рода...определено има нещо генетично, което те прави предразположен и "избива" в някоя автоимунна посока, може и да е различно за всеки във фамилията, където си намери "пролука"  newsm78
  
  Аз днес си говорих с един познат и той ми каза, че напоследък на много млади жени им поставяли диагноза- Хашимото.
   Дали пък това не е новото име на всичко онова, за което нямат обяснение лекарите като то типа "Стрес", "нерви" .  newsm78
неговата теория, пък е, че всичко идва от Чернобил.
 Това обяснение ми допада и си е и логично - и на мен ми се струва, че има "бум" на автоимунните по-принцип напоследък и с все по-млади и млади хора.

# 401
  • Мнения: 113

неговата теория, пък е, че всичко идва от Чернобил.


Ами и аз съм на това мнение! Рано или късно всичкоси оказва влияние. Да не би едно време да не са се ядосвали като примерно загубят реколтата заради градушка, примерно само....

# 402
  • София
  • Мнения: 1 326

неговата теория, пък е, че всичко идва от Чернобил.


Ами и аз съм на това мнение! Рано или късно всичкоси оказва влияние. Да не би едно време да не са се ядосвали като примерно загубят реколтата заради градушка, примерно само....

Аз пък се чудя дали не е скорошно това обръщане на внимания на антителата...преди мерят ТСХ и щом си в норма си окнапример е наред, но антителата-не....но понеже сега има много информация, интернет и хората си значт и търсят...на мен ендокринолога ми назначи изследване на ТСХ-то само и беше уж в норма 2, 5...аз сам ходих и си сизледвах антителата......та тази епидемия от Хашимото според мен не е от сега  Rolling Eyes

# 403
  • Мнения: 0
Случайно открих, че имам автоимунен тиреоидит на Хашимото преди една година, когато по съвет на моя приятелка си пуснах изледване на F3, F4, TSH, TAT и MAT.

Показателите ми на 23.05.2009г. бяха следните:
F3 - 4.88 pmol/l
F4 - 17.75 pmol/l
TSH - 1.140 mlU/l
TAT - >1000.00 lU/ml
MAT - 38.40 lU/ml

На 26.05.2009г. отидох на ендокринолог, за да ми потвърди диагнозата и да си направя ехография. Имах съвсем леки изменения на щитовидната жлеза (десен лоб 55/14/19 мм, ляв лоб 50/14/18 мм, истмус 4 мм).
През Октомври 2009г. започнах алтернативно лечение при д-р Атанасов и д-р Николов с Импулсна терапия. До момента са ми направени две процедури. Третата предстои през Август 2010г.
На 19.06.2010г. си пуснах изследвания на кръвта и с тях реших да пусна пак хормоните и антителата.

Показателите ми на 19.06.2010г. бяха следните:
F3 - 5.08 pmol/l
F4 - 12.81 pmol/l
TSH - 1.460 mlU/l
TAT - 196.10 lU/ml
MAT - 84.93 lU/ml

Публикувам данните от изследванията, защото до момента никога не съм приемала лекарства под формата на хормони и прочие, както предлага традиционната медицина. Спряла съм приема на кафе (единствено Инка Фе пия), чай, кола, зеле. Между две процедури при д-р Атанасов и д-р Николов се приемат единствено естествени продукти и китайски билки, които според мен също спомагат за подобряване на показателите. Август 2010г. смятам пак да си направя ехография и да видя дали има изменение в щитовидната жлеза и в каква посока. Искрено вярвам, че Импулсната терапия ще ми помогне да се отърва от това заболяване.



Бих искала да те попитам какви китайски билки пиеш?Много бих искала да се консултирам с лекар по-отношение на билките които да пия.Аз имам това заболяване и правя импулсна терапия,но не пия билки,а това май е проблема?Благодаря ти предварително

неговата теория, пък е, че всичко идва от Чернобил.


Ами и аз съм на това мнение! Рано или късно всичкоси оказва влияние. Да не би едно време да не са се ядосвали като примерно загубят реколтата заради градушка, примерно само....

Аз пък се чудя дали не е скорошно това обръщане на внимания на антителата...преди мерят ТСХ и щом си в норма си окнапример е наред, но антителата-не....но понеже сега има много информация, интернет и хората си значт и търсят...на мен ендокринолога ми назначи изследване на ТСХ-то само и беше уж в норма 2, 5...аз сам ходих и си сизледвах антителата......та тази епидемия от Хашимото според мен не е от сега  Rolling Eyes

# 404
  • Мнения: X
момичета, искам да споделя с вас нещо, което четох наскоро
тук в един шведски сайт доста хашимотки споделят, че с 2-3 с.л. студенопресовано кокосово масло на ден са успели да намалят доста, а някои даже и да спрат медикаментите, които взимат

успех ви желая
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт