Когато бяхме деца.......

  • 12 605
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 461
Искам да споделите какво ви беше хобито като по-малки.... Wink
Аз колекционирах салфетки .Имах страшно много и то от красиви по-красиви.
Обожавах да колекционирам марки.Със сестра ми си направихме три големи класьора.
Събирах обложките на шоколадите.
Както и станиоли от цветни по-цветни.
Някои от тези колекции съм ги съхранила.
По някога се натъжавам като ги разглеждам,защото ми напомнят за моето детство.Колко е било весело и безгрижно.
Спомням си ,че си правихме и лексикон в който задавахме въпроса ..."Какво е вашето хоби"....И имах толкова много отговори... Peace
Разкажете и за вас. Peace

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 23:27 от дими

# 1
  • в къщи
  • Мнения: 467
Хе-хе,развесели ме...колко години назад ме  върна....
Събирала съм и салфетки.. и станиоли от шоколади,и руски картички...пазя си всичко.Преди една-две години дъщеря ми(на 9г) ги поиска,че много и харесали...за два дена изпокъса и издраска повечето Shocked...и пак си ги прибрах Blush.Аз съм си пазила станиолчетата с години,пък тя за нула време им видя сметката Crossing Arms.Да си събира сама,като иска да къса LaughingТова е от мен.

# 2
  • Мнения: 6 461
Ох, да и за картичиките забравих да пиша.Имах толкова много. Peace

# 3
  • Мнения: 6 472
Ами аз съм една такава шматка исках от всичко да опитам. Колекционирах какво ли не, обичах да си майсторя разни неща и се записвах на какви ли не спортове. Та по темата- събирах салфетки, и картички. Все още пазя много голяма част от тях и старателно ги крия от щерките Laughing Освен това обожавах да рисувам. В гардероба имам изостанал още едни класьор с мои творения. Яд ме е че голяма част изхвърлих или подарих Sad Обичах да си майсторя всевъзможни нещица - от куклени къщи (всъщност кукли мразех и къщичките оставаха празни) до дялкани дървени фигурки и керамични джунджурии. Живеехме в стара кооперация в центъра и имахме огромно мазе. Татко ми беше заделил малко пространство, където си беш моята работилница.
Имам прекрасни спомени от съботно неделните излети на Витоша и Боровец, когато баща ми ни будеше в 6 сутринта, правеше ни закуска и отивахме на ски. На обяд сядахме на припек, ядяхме сандвичите, които ни беш енаправила мама и пиехме чай с лимон от един голям термос, който ако не се лъжа още е жив Grinning  
В общи линии това са ми най- ярките спомени от детството. Като се замисля не съм се променила много. Даже и хобитата ми не са се променили чак толкова - сега просто се оправдавам, че го правя заради децата, за да не ми се смеят хората Mr. Green

# 4
  • Мнения: 6 461
В общи линии това са ми най- ярките спомени от детството. Като се замисля не съм се променила много. Даже и хобитата ми не са се променили чак толкова - сега просто се оправдавам, че го правя заради децата, за да не ми се смеят хората Mr. Green
Наистина  и за това не бях се сетила...Много обичахме със сестра ми да правим коледни играчки -ръчноизработени за елхата.
Сега вече втора година правим нашата импровизирана работилничка с Тошко(голямото ми детенце)и изработваме играчки и украшения за елхата Mr. Green
Аз го светнах за това.. Peace Hug и то какво става докато работим се оглеждам..... и моя Тошко си бута количките ,а аз си правя  коледните играчки... Mr. Green Laughing

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 841
Ами минах през различни колекции -салфетки, марки, картички, но все още стоят / поне до скоро бяха там/ при майка ми календарчетата  Mr. Green.

Малко не по темата, но отдавна ми бърка в очите подписа ти в ляво  Blush,
 сега да не се обидиш, не се заяждам, но се пише воИн, железен воИн.
Това "И" и "Й" не знам защо се бърка толкова често, нещо в разясненията в училище ли, какво ли...

# 6
  • Мнения: 6 472
и то какво става докато работим се оглеждам..... и моя Тошко си бута количките ,а аз си правя  коледните играчки... Mr. Green Laughing[/b]

 Joy Joy Joy нищо ново под слънцето  Mr. Green И Ина от време на време почва да се оплаква "е добре де, ти аз какво да правя, ти като обсеби всичко" Mr. Green

# 7
  • Мнения: 6 039
аз нищо не съм събирала
имам 9г по-голяма сестра и всички нейни приятели ми завещаваха колекциите си от салфетки, картинки от дъвки Турбо, марки и какво ли не, и на мен като ми даваха пълни колекциии, не ми беше интересно да събирам след това още.

но разбира се, имаше неща, които обожавах да правя
1. всяко лято рисувах с темперни бои по една от стените в детската стая
2. от стари пуловери си шиех играчки, като кройките взимах от списание Бурда
3. най-голямата ми страст бяха лексиконите. Огромни, дебели тетрадки с твърди корици, целите"ламинирани" с широко тиксо. Много се бях специализирала и много се стараех.
4. около Велик ден рисувах кухи бели яйца, някои от които майка ми старателно все още пази.
5. плетях си много гривни от молине /мулине, не знам как се пише/ не знам дали се сещате за какво говоря. Но сега се сещам, че мога да оплета на Малена една такава гривна. Laughing
изобщо аз все се въртях около нея, и все нещо режех, мажех, лепях и шиех. Ама то детето, каквото види, само дето сестра ми явно нищо не е видяла - с 2 леви ръце е.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 084
И аз събирах салфетки, все още пазя няколко кутии Simple Smile) Иначе Simple Smile ходех на всички възможни кръжоци Simple Smile) като се започне с хор по руски песни (и досега една нота вярно не мога да изпея), химия, художествено творчество и дори акробатика Simple Smile)))))))) (тук и майка ми има пръст, защото детската й мечта била да стане циркаджийка Simple Smile)) Обожавах да си правя разни бижута от тел, вплитах обикновени камъчета и мъниста от стари гердани, а хитът бяха обеците от клечки за сладолед Simple Smile) изрисувани с шарени боички Simple Smile)) Имах си собствена таванска стая, която "обзавеждах" по свой вкус Simple Smile) където трупах съкровищата си Simple Smile))) и прекарвах част от времето си  в дълбоки разсъждения Simple Smile)) за "живота, вселената и всичко останало" с надеждата един ден да стана велик учен Simple Smile)))) Така си и останах с мечтите ....

# 9
  • Мнения: 1 180
Аз имах купища календарчета! Събирах още значки, обвивки от шоколади, сватбени кърпички /по едно време закичваха гостите с тях, голям смях са/. Непрекъснато "ремонтирах" някоя дрешка на майка ми - в крайна сметка нищо не се получаваше и я смотавах в някой гардероб. В някакъв кръжок си измайсторих полюлей от ковано желязо с 4 абажура - още го ползват нашите. Изрязвах си снежинки от цветни станиолчета - ейййй, невероятно красиви ги правех! И до ден днешен мога да правя подскачаща жаба и корабче с два комина от хартия /между другото жабата е доста сполучлива, не съм виждала такава/. Сигурно има и друго, но в момента не се сещам.

# 10
  • Мнения: 6 472
3. най-голямата ми страст бяха лексиконите. Огромни, дебели тетрадки с твърди корици, целите"ламинирани" с широко тиксо. Много се бях специализирала и много се стараех.
Сега ме подсети какво огромно количество ролки тикско заминаха за "ламиниране" на какви ли не глупости Mr. Green Бях стана мнооооооооого добра! Тогава нямаше хубави тетрадки за училище и аз си ги украсявах сама по този начин. Правех си тефтерчета, лепях по класьори, майсторях колажи или го правех порсто заради самото "ламиниране" върху мои рисунки Grinning

# 11
  • NY
  • Мнения: 209
 От както се помня рисувам. В детската градина много тежко преживявах , ако моята рисунка не беше закачена на таблото на най-добрите в коридора... Simple Smile Първата ми работа която висеше там беше един колаж- маргаритка на син фон  Mr. Green
 събирах марки в една кутия
 Лексикон никога не съм имала
 Като се научих да плета, всяка зима решавах да си плета пуловер.......мисля само един довърших с помоща на майка......предницата беше ред еленчета , ред борчета
  герданите с маниста от брашно, вода и сол, лакирани с лак за нокти и нанизани на велур ми бяха  страст.......спомням си ,че от това  тесто бях направила  Фред Флинстоун  и Барни Ръбъл ,хе хе едни от първите ми статуетки  Laughing
 рисувах новогодишни картички ........ефекта на снегът да блести го постигах като лепях строшени играчки за елха......и ползвах канцеларско лепило Рила  и ставаха гадни петна(толкоз ми е бил акъла  Crazy)
аааааа....и да си призная, много ми бяха интересни часовниците как работят, разглобила съм много..., още си спомням конското след като майка намери електронният си часовник след половин година, мислеше го за откраднат, в кутията ми с марки ....на части  Embarassed



 

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 14:15 от Eklere

# 12
  • Мнения: 8 505
Искам да споделите какво ви беше хобито като по-малки.... Wink

Спорт Simple Smile
Минах през много спортове със и без треньори.
Колекционерска страст никога не ме е обземала.

# 13
  • Мнения: 3 248
- Доста години събирах пощенски марки, които прилежно поставях в класьор. Имах сигурно поне 15 различни колекции - пеперуди, плодове, коли, известни личности и т.н. Simple Smile
- Помагах на сестра си в събирането на салфетки, въпреки че тя не беше упорита, като мен. Laughing
- Всеки ден попълвахме различни лексикони и ... мисленици (мисленикът беше тетрадка, в която за всеки човек си имаше отделна страница, на която съучениците му пишат какво мислят за него) - не знам вие дали сте попълвали подобно нещо. newsm78
- Ааа, по едно време най-много събирахме и миришещи листчета, купувахме си цели тефтерчета и  разменяхме за листчета, от които нямахме. hahaha Беше много актуално, когато бях 4-5 клас. ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 630
Събирах и аз всичко.
Записвах се и се отписвах от всевозможни кръжоци и спортове.
Колекционирах какви ли не неща

"Ламинирани" неща и аз имам. Преди време намерих една ламинирана карта - леле, как лепкаше отвсякъде  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт