въпрос за бакалава

  • 7 559
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 172
Да споделя нещо полезно за баклавата и аз. Научих го една техноложка от хранително-вкусовия институт в Пловдив. Сиропът се приготвя по следния начин:
І сироп
500 г захар
500 мл вода
Ври 3-4 мин и се залива изстиналата баклава.
След 12 часа се прави ІІ сироп
500 г захар
300 мл вода.
Винаги приготвям така сиропа и баклавата става много добре сиропирана. Първият сироп е по-рядък и добре напоява баклавата, а втория дава плътност. Вечер заливам І сироп, сутринта ІІ.

# 16
  • Мнения: 25 447
Аз пък моите баклави ги "къпя" в сиропа една по една и ги нареждам в тавата. Накрая ги заливам с остатъка от сиропа заливам.
Така хем се напояват добре, хем остават леко хрупкави и не се кашват. Но този номер става само с нагънатите баклави, с нарязани едва ли ще се получи.  newsm78

# 17
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Какче как точно ги къпеш?

# 18
  • Мнения: 115
Съвсем пресен пример относно твоето питане - имаме колежка туркиня, която сама си точи корите и прави баклава. Почерпи ни за рождения си ден с баклава нейно производство и понеже беше петък и ние не успяхме да изядем цялата тава, затова я завихме и я оставихме за понеделник. В понеделник беше мухлясала. Та сама прецени дали да я приготвяш сега.

Да, обаче баклавата, за която говориш вече е била залята. aneleto смята да я съхранява още незалята - при нея няма откъде да се вземе влага, че да мухляса.


Даа, сигурно това е причината.

# 19
  • Мнения: 1 679
Колкото по-дълго време стои сиропирана баклавата, толкова по-вкусна става.

Не ми се е случвало да мухляса.

# 20
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Питането ми е за сиропа, срещала съм какви ли не съотношения вода-захар. Вие как правите сиропа за най-вкусната баклава?

# 21
  • Мнения: 3 927
Никога не ми се е разваляла баклава, та какво остава да мухляса?!
Пека, заливам със сироп, в който слагам и 1-2 резенчета лимон, завивам с найлон и муш в хладилника и е верно, че колкото по-дълго стои, толкова по-хубава става Simple Smile
Сиропа ми е 1:1 захар:вода

# 22
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
    За първи път чувам баклава да мухляса .Виж  да се захароса-да.Затова в сиропа се слага лимонов сок или лимонтузу.За да мирише по-добре аз слагам ванилия и лимонова кора.

Общи условия

Активация на акаунт