Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 4

  • 44 112
  • 317
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 531
Нати съжалявам, това е много неприятно. Дано да не е нещо сериозно. Минко муналата  година при кихане си схвана вратлето - голям рев рева, много го болеше, та ходихме 10 дена на нагревки.

martisun, казаха фисура на ануса, имала е изтъняване на дебелото черво на едно място и се е образувала фисура. Един месец след като ни изписаха от Пирогов, проблема се появи оново, но този път акаше кръв и слуз. Говорих с лекарите в Пирогов и се оказа че за да направят контролният преглед трябва да я приемат отново в болница и да направят пак ректоскопия, и аз се отказах. Говори с нашта лична и започнахме пак противоалергичните и проблема изчезна, при Мария може би е имало и алергичен момент.

# 196
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
martisun, казаха фисура на ануса, имала е изтъняване на дебелото черво на едно място и се е образувала фисура. Един месец след като ни изписаха от Пирогов, проблема се появи оново, но този път акаше кръв и слуз. Говорих с лекарите в Пирогов и се оказа че за да направят контролният преглед трябва да я приемат отново в болница и да направят пак ректоскопия, и аз се отказах. Говори с нашта лична и започнахме пак противоалергичните и проблема изчезна, при Мария може би е имало и алергичен момент.


Сега като разправяш се сещам че като ходихме с Марти на алерголог да го тестват за упоики имаше едно момиченце от Плевен което още от раждането акало кръв и след като минали през диагнози рак на дебелото черво, на тънките черва и какво ли не още накрая се оказало че е алергия към глутена. Само бяха измъчили детето защото докато разберат беше лежало 24 пъти в болница а беше на годинка и три месеца.

Нати, на мен нимезила ми помага повече от аулина, нищо че уж са с еднакъв състав. А можеш също да се помасажираш с фастум гел, репарил гел или диип рилииф. Това последното е по-силно от първите две и съм много доволна от него. Даде ми го преди време един ортопед за тендовагинита на лявата ръка и ми мина с няколко намазвания. В началото и на дясната помагаше, но понеже не я обездвижих като лявата и се задълбочи проблема.
Операцията мисля да я планувам за 15.01, но ще видим как ще съм с изследванията. Нещо ми се появи подутина вляво на ключицата и сега я лекувам. Според личния е подут лимфен възел от нелекувана инфекция, така че като изпия хаповете ако се оправи ще пуснем изследвания и ако са наред ще планувам операцията.

 

# 197
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, на мен нимезила ми помага повече от аулина, нищо че уж са с еднакъв състав. А можеш също да се помасажираш с фастум гел, репарил гел или диип рилииф. Това последното е по-силно от първите две и съм много доволна от него. Даде ми го преди време един ортопед за тендовагинита на лявата ръка и ми мина с няколко намазвания. В началото и на дясната помагаше, но понеже не я обездвижих като лявата и се задълбочи проблема.
Операцията мисля да я планувам за 15.01, но ще видим как ще съм с изследванията. Нещо ми се появи подутина вляво на ключицата и сега я лекувам. Според личния е подут лимфен възел от нелекувана инфекция, така че като изпия хаповете ако се оправи ще пуснем изследвания и ако са наред ще планувам операцията.

Между другото, свърши ми Аулинът и докато мъжът ми донесе, понеже не издържах на болката, взех Нимезил /имаше едно изостанало пакетче на прах/ и действително много ми помогна - и по-бързо ми подейства и повече ме обезболи. Иначе се мажа с Фастум гел, но не помага. С нетърпение чакам да си направя снимката утре, да се види какво е, че не се търпи вече...

Ама и ти как си се подредила... Rolling Eyes
Да се оправяме по-скоро  Praynig
 Hug

# 198
  • Мнения: 390
Нaти, martisun като ви слушам как сте се занемарили  ooooh! недейте така момичета, то и аз де, вярно че болестите на малките са по-важни, но все пак - и ние сме хора  Laughing пък за нас кой да се погрижи?

# 199
  • София
  • Мнения: 7 097
Нaти, martisun като ви слушам как сте се занемарили  ooooh! недейте така момичета, то и аз де, вярно че болестите на малките са по-важни, но все пак - и ние сме хора  Laughing пък за нас кой да се погрижи?

То така стана - като опря ножът до кокала... Rolling Eyes Нали мислите ни все са в дребните...

Нати съжалявам, това е много неприятно. Дано да не е нещо сериозно.

Благодаря ти  Hug
Като стане ясно какво е, ще докладвам...


# 200
Здравейте, мами. Отдавна ви чета по интернет-клубове, но отскоро вече имам компютър и вкъщи, та да се включа в диалога и аз. Имам бебе на 11 месеца с диагноза "високостепенна хидронефроза" поставена след микц. снимка и венозна урография. Предстои ни този месец операция в Пирогов при д-р Момчилов. Моля, мами минали вече операцията да опишат канви са условията в болницата: престой, продължителност, болки, храна, как се спи, кога пускат при детето и т.н. Да дадат посъветвати какво да включа в багажа,  

# 201
  • Мнения: 89
Преди около 9 тодини когато лежах аз, плюс задължителните дрешки на детенце се носеше походно легло със одеало легенче за пране защото неможе в мръсните мивки да си переш дрехите,прибори за хранене чиния ,купа,чаша ,дори някой си носеха бързоварче.Задължително минерална вода се купува и храната беше много зле затова излизахме навън да си я купуваме.Може и щипки за пране да си вземеш.Ако си от София няма какво да се притесняваш каквото ти трябва ще ти го донесат .Кофтито е ако си от провинцията.Може даже да минеш през аптеката и да си набавиш най елементарни неща като теч.аналгин парацетамол нещо успокоително за майки ,противотемпературни за детенце.Абе изобщо каквото ти дойде на ума слагай в багажа.И термометър.

 Хайде БОГ да е с вас.

# 202
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
бих споделила от моето лежане в болница не, че знам с дете /само 2 дни бяхме в болница с малката и се надявам да не повторя/
- зарядно и GSM
- обезболяващи за детето и др лекарства - Нурофен и някои др ако си от провинцията /против дрисък, против запек/ ако си от Сф - лесно ще ти донесат, но Нурофен и Ефералган на свещички - задължитнелно
- любима играчка на детето
- одеалце, ако е малко детето - за да е по-удобно и по-меко
- прибори за ядене - ако е бебе това са шишета + уред за изваряване, освен ако не искаш да храниш с болнични биби с които можеш и морски бозайник да удавиш, камо ли пеленаче
- памперси, тоалетна хартия, кърпички - сухи и мокри
- дрехи за теб/ дрехи за детето, като и бельо за теб
- удобни чехли или пантофи или най-добре джапанки за теб, както и за детето ако е голямо
- хавлия за детето и някаква по-голяма кърпа за теб, както и кърпа за лице
- с какво ще миеш детето - шампоан, сапун - и сапун и шампоан и за теб
- гребен, четка за зъби, паста, парфюм/дезодорант
- документи - твои и на детето /вклр аз нося и копие от акт за раждане/ - и др документи ако се водиш самотна майка и можеш да ползваш намаление
- храната на бебето и детето - сухо мляко, бурканчета, любима лъжичка
- чай ако пие такъв
- от вън си купи задължително минерална вода /преварена вода за бебето ще ти дават/
- плодове за детето

Това е на прима виста ако се сетя още нещо ще пиша
- питай какви превързочни  и др лекарствени форми ти трябват - щото не всичко ти дават в болницата - но това договори с ДОКТОРА, да не пропуснеш нещо важно после да се чудиш къде да го намираш

# 203
  • Мнения: 1 802
Здравейте, момичета! Както знаете и мен ме вълнува въпроса със багажа за болницата...Моля ви кажете, нужно ли е майката да си носи бяла престилка? Дочух от някъде за това. И ако да, от къде се купува? И кажете, децата в отделни боксове ли са? Тоалетни има ли в стаите или са по една на етажа??

А Виктория е със кашлица от 2-3 дни. Беше със 38,6 Т. От 2 дена не ми е вдигала пак. Незнам тази кашлица дали няма да попречи нещо на операцията...? На 15.01.2007 сме на тест със алерголог. Като цяло вече се подготвяме физически и психически за предстоящата операция Simple Smile

Bory_V за кога ви е определена дата за операцията? Може да се срещнем там...само дето повода не е от най-хубавите...

GerDa, какво става със вас? Решихте ли къде ще оперирате малкото?

Нати, martisun, ''хубаво'' сте я закъсали и вие двете... И аз бях така преди 2 месеца, болеше ме страхотно вратът, след това болката слезе надолу към кръста и си остана там, и в момента си е там. На моменти ми идва да рева със глас от болката, уж мажа това онова, ама не че ефект кой знае какъв има.

И малко off: Незнам какво става, но в продължение на 1 месец вече чупя 3 - ти живачен термометър в стаята, и то все на едно и също място. Чувала съм, че е лошо! Дали е така? Някой знае ли нещо по въпроса? Снощи купих дигитален, та вече и да го счупя, не ме е страх Simple Smile

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 12:15 от Елеонора_76

# 204
  • Мнения: 390
Ели, това с живачния термометър съм чувала, че е отровен и ако се счупи се викат от ХЕИ, но не ми се е случвало и незнам. Най-добре питай някой който е наясно, може би личната на детето  newsm78
А що се отнася за нашата операция, проблема стана много сериозен - след последният ни разговор с Русева, тя ни намекна че едва ли не не сме за операция  Shocked newsm78 и вече незнам какво да си мисля. Посъветва ни да се консултираме с Момчилов. НО всички лекари от Пирогов, с които сме говорили, искат венозна урография, а лекарите които трябва да ни назначат това изследване казват че няма нужда и не искат да го правят /доц.Близнакова, д-р Русева, д-р Ангелова/. А в същото време уролозите не искат да ни прегледат дори без да имаме това  newsm78 Rolling Eyes мисля че сме в някакъв омагьосан кръг и незнам какво да правим. Последното което съм решила е да пуснем тази седмица стерилни урини на Ники и другата седмица да отидем на място в София и последната ми надежда е да говорим с д-р Буева. Доколкото разбирам тя ако прецени също може да направи тази венозна урография.
Много дълго стана извинявам се за което
Поздрави на всички

# 205
  • Мнения: 390
Честно казано мисля си вече дали да не потърся начин за лечение в чужбина, но там явно всичко ще се плаща... пък и каква е гаранцията че са по-добри и че някой ще ни обърне внимание. Пък и все пак трябва и на езика да се разберем.

# 206
  • Мнения: 186
Елеонора_76, бързам да ти отговоря за термометъра, защото миналия ден и аз счупих един такъв и се изпопритесних. Звънях даже на Гражданска защита и оттам ми казаха да купя сяра на прах от аптеката и да поръся обилно мястото, където се е счупил термометъра (в моя случай това е паркет, но същото важи и за килим, мокет или друго). След това без да е необходимо да се изчака, да обера сярата с прахосмукачката (ако настилката позволява, трябва да се изтупа след прахосмученето), като филтъра на прахосмукачката е хубаво да се смени. Аз счупих термометъра в стаята, в която е детето, но инспектора от ГЗ ми каза да нямам никакви притеснения за него, само да го изведа от стаята след наръсването със сяра, щото мирише и да го вкарам в стаята след като съм проветрила Simple Smile. И аз вече минавам на дигитален след тоя случай  Naughty

# 207
  • Мнения: 390
Аз пак се включвам  Grinning с въпросче  Laughing
1. Имате ли информация за Клиника Малинов - http://free.hit.bg/malinov/ - там преглежда и д-р Чаначев от Пирогов. Там дали се правят операции на деца или само на възрастни? И ако да - само платени ли са /колко?/ или и по ЗК? Въобще ако някой е ходил да каже мнение.
2. Д-р Буева в поликлиниката и във Втора градска с направление преглежда ли или само платено, понеже видях че сте написали 30 лв. преглед?
3. Кой щеше да ходи в Токуда? и какви са впечатленията?

# 208
  • София
  • Мнения: 7 097
...Моля ви кажете, нужно ли е майката да си носи бяла престилка? Дочух от някъде за това. И ако да, от къде се купува? И кажете, децата в отделни боксове ли са? Тоалетни има ли в стаите или са по една на етажа??

Нати, martisun, ''хубаво'' сте я закъсали и вие двете... И аз бях така преди 2 месеца, болеше ме страхотно вратът, след това болката слезе надолу към кръста и си остана там, и в момента си е там. На моменти ми идва да рева със глас от болката, уж мажа това онова, ама не че ефект кой знае какъв има.

И малко off: Незнам какво става, но в продължение на 1 месец вече чупя 3 - ти живачен термометър в стаята, и то все на едно и също място. Чувала съм, че е лошо! Дали е така? Някой знае ли нещо по въпроса? Снощи купих дигитален, та вече и да го счупя, не ме е страх Simple Smile

Това със сярата е точно така - аз счупих един термометър като лежахме при Анадолийска и сестрите веднага поръсиха със сяра.

Наистина ни караха да носим бели престилки в Пирогов, тъй че си набавете...В аптеките ги продават.
И децата и майките са нагъчкани по стаите - ние бяхме 3 майки с три деца в съвсем малка стаичка и нямаше къде да се сложат легла за нас, дори да си носехме походни - аз спях в детското креватче на Калина, буквално в йогистка поза...То и без друго трябваше да съм до нея, за да наблюдавам катетъра й да не се оплете...
Ох, трудно е, но човек се стяга и душата ти се стяга и се преживява...

Днес си направих рентгеновата снимка и резултатът е - изправяне на шийната лордоза... Rolling Eyes Това е изменение в гръбнака, един вид гръбначно изкривяване. Утре ще ходя при личния да видим какво ще правим нататък, но по телефона като му казах, той ме "успокои" с думите, че болката може да остане постоянна... Shocked
По този случай Ели, не чакай повече /като мен/ да отшуми болката от само себе си, ами беж на снимка и ако трябва на невролог...

Д-р Буева в поликлиниката и във Втора градска с направление преглежда ли или само платено, понеже видях че сте написали 30 лв. преглед?

В поликлиниката е с направление - мисля, че педиатър трябва да пише на направлението, само за Анадолийска е детски нефролог - поне преди беше така.
В болницата си плащаш - там е частният й кабинет.

# 209
  • Мнения: 1 802
Оф, Нати...съжалявам че ти е такава диагнозата  Sad Дано въпреки всичко, не те боли постоянно... Все трябва да има някакъв начин да се справят със проблема тези лекари... Аз ходих на лекар за моите болежки, но се оказа радикулит, и ми казаха, че минавал от само себе си за около 3 месеца, но правил често рецидиви...така че,  вероятно и аз ще си го нося докато съм жива. А, иначе при мен, както писах понагоре, тръгна от врата, слезе надолу до кръста и така си остана там, но като ме заболи кръста болката слиза и на долу по крака, та чак до петата...доста е неприятно.  ooooh!

 Ава, това със сярата и аз го направих единия път, другите два пъти - не. Защото сме със мокет и няма да ти казвам със какъв зор я махнах след това. Но засега никой от нас не се е чувствал зле от изпаренията, а спим в тази стая.   bouquet  Ама вече няма да чупя термометри  Crazy

Нати, някъде из правилника на Пирогов, имам спомен че пишеше, че е забранено на майките да спят във леглата на децата... ама щом се налага... Simple Smile

GerDa, ако не сте за операция - това е супер!  Hug
Но хубаво правиш, че все пак ще потърсиш и друго мнение по въпроса  Hug

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 18:55 от Елеонора_76

Общи условия

Активация на акаунт