Как да запазя цветята си за 2 седмици?

  • 1 445
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Моля ви, дайте ми съвет как да запазя цветята си /част от тях са дървета/ за 2 седмици, тъй като няма кой да ги полива и грижи за тях по Коледа и Нова година. Знам, че имаше някакъв начин за поливане, ама съм забравила....
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 35 814
Във всяка саксия забиваш  по едно пълно шише с вода /пласмасово/ те си дърпат колкото им трябва вода.
Опитай да го направиш пробно преди да сте тръгнали.
Ако имате вана - постилаш едно старо одяло мокриш го обилно с вода /3-4 литра/ и нареждаш отгоре саксиите / без подложките/ - това не съм го пробвала - моя приятелка го прави когато отиват на море.

# 2
  • Мнения: 701
Мисля че за две седмици през зимата няма да има нужда от специална подготовка преди заминаването ви!Просто в деня,в който тръгвате ги полей!През зимата цветята не искат много вода и могат да бъдат поливани веднъж на 10-тина дни!

# 3
  • Мнения: 3 360
Няма ли как да ги оставиш при някой например...Според мен е по-вероятно измръзване от колкото пресушаване зимата newsm78

# 4
  • Мнения: 7 718
В легени, тенджери, тави. Зависи колко саксии имаш и колко съдове.

# 5
  • Мнения: 6 167
има едни шишенца, които се забиват в пръстта и пускат водичка, колкото е необходимо.
аз ще слагам на моите цветя, че забравям да ги поливам.
та.. може да е подходящо и за твоите

тинини също е  права - за 10 дни нищо няма да им стане.

# 6
  • Мнения: 3 880
И аz си мисля, че zимата не е проблем 2 седмици беz вода ако ги полееШ обилно преди тръгване. Аz всяко лято zаряzвам моите zа по 2 седмици и досега няма големи zагуби_ правя дебели фитили от памук, като единия край zаравям в пръстта на цветето, а другия в голям съд с вода. Растението си вzима колкото му трябва.
Другия вариант е във ваната_ zапуШваШ, пълниШ една педя вода и нареждаШ саксиите вътре. Неzнам обаче дали това е подходяЩо zа zимата, zаЩото ако паднат много температурите zамръzването им е гарантирано...

# 7
  • Мнения: 326
Благодаря на всички - това с шишетата е страхотна идея! Може ли да ми кажете точно как поставям шишетата, щото май не схванах...  Thinking

Другите начини също са добри, но вкъщи почти всичко е дървета - мандарина, лимон, бенджамин, маслина, китайска роза и кашпите не подлежат на вдигане и преместване /за жалост! Thinking/.
Още веднъж - благодаря за идеите!  bouquet

# 8
  • Мнения: 91
Ние в момента не живеем у нас си smile3518 и си ходим на наколко седмици. Цветята си ги поливам на две-три седмици и засега не са дали жертва Grinning, хем стаята е южна С  по-сериозно поливане преди да тръгнете, мисля че няма да имаш проблеми и с твоите.

Общи условия

Активация на акаунт