Варна - всичко, необходимо за цялостен ремонт

  • 5 302
  • 42
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
След 10-тина дни започваме ремонт и ще трябва да направим всичко възможно, за да превърнем един тристаен апартамент на около 30 години в жлище, годно за обитаване, при това красиво.
Варна ми е тотално непозната (все още) и си нямам никаква представа откъде да пазаруваме - както строителни материали, така и обзавеждане (за баня, кухня, мека мебел, секции, детска стая... всичко), електроуреди и всичко. Също и майстори трябва да намерим. Идеята ми е, че не трябва да се впускаме в разсипничество, по-скоро трябва да се получи нещо оригинално на приемливи цени.
Ако можете, давайте точни адреси, по картата в bgmaps.com ще ми е по-лесно да се ориентирам, отколкото с обяснения.
Ориентировъчни цени също ще са ми полезни.
Предварително благодаря!  Hug

# 1
  • Мнения: 934


Я, chokolina, ти какво правиш във Варна? newsm78
Винаги съм те свързвала с Бургас..... Rolling Eyes Thinking  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Преместихме се преди 10-тина дни.  Wink

# 3
  • Мнения: 2 259
Аз скоро приключих с ремонтите.Така че мога да ти бъда полезна.Питай и ако искаш на ЛС.За начало с какво почваш ремонта да давам съвети?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
valikir, мерси за предложението! С шпакловка ще започнем, поне на таваните, защото са с някакви ужасни гипсови украси, които трябва да махнем задължително. За стените - решихме - тапети, затова там може и да не се наложи шпакловане, но това ще видим, като махнем сегашните тапети. На пода има паркет, но състоянието му е ужасно, не знам дали ще ни е по-изгодно да го пренаредим и изциклим или направо да го сменяме с ламинат... Ако искаш, координатите на конкретни фирми ми ги пиши на ЛС, но мисля, че за всички ще е по-полезно, ако информацията е изнесена тук. Аз поне не го възприемам като реклама. Peace

# 5
  • Мнения: 687
За магазини във Варна не мога да ти помогна, но да ти кажа за паркета Simple Smile При всички положения пренареждането ще ви излезе поне колкото един хубав ламинат, а по-всяка вероятност и доста повече. Много зависи кой ще ви го прави (т.е. колко ще е трудът) и с какви материали, но под 30 лв. на квадрат не го виждам. Ако паркетът е хубав, има смисъл да се замислите, но щом е в лошо състояние... имай предвид, че като нов няма да стане.
Поздрави от Бургас и приятен ремонт  bouquet

# 6
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Интресна тема!!!МОЛЯ,да се коментира в темата ,че и аз правя ремонт,и няма да ми е излишна информация.Повечето неща съм ги вземала от Варна,но кухнята ми е проблемааааа...............Вече всички ме разбраха,че искам червена и то лак МДФ,но никой май не знае къде лакират???Ако имаш нужда за плочки свиркай,аз моите ги взмах от Досев и са готини,ако не ме домързи,че с бебето е трудно ще снимам ВЦ-то Laughing

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Чоколина, аз останах с впечатлението, че жилището, което наехте  е обазведено...  newsm78

Не знам какъв ви е наема, но има ли смисъл да се разсипвате от ремонти, отколкото направо да наемете нещо подходящо за нормално обитаване.  Thinking

Ние така навремето се нанесохме в едно жилище с уговорката да направим ремонт за сметка на по-нисък наем, че апартамента беше в ужасно състояние и след 2 мес. хазаите заявиха, че са решили да го продават.  Close

Шпионирах малко, разбрах, че това жилище е ваше, честито! Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Шпионирах малко, разбрах, че това жилище е ваше, честито! Grinning

Още не е, във вторник ще подписваме предварителен договор. Но мерси все пак! Hug

danidji, четох темата, в която обсъждахте плочките с Маленна, от малките ли си взе? Ще ми е интересно да видя какво се е получило у вас, а и дали си доволна от плочките!

Ваня, мерси за пожеланията и съвета! Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 259
Аз лично мразя тапети и у нас всичко е на гипсова шпакловка.Ако искаш мнение и за паркет,аз съм и против ламината.У нас всичко е паркет,но тези които даваме под наем е ламинат.Разликата е ...........Когато април слагахме паркета и ламината,разликата на квадрат идваше около 15 лева.Реших ,че един път го правя и сложих паркет.Искам да споделя и още един факт.Направихме двете спални с лак,лъскав и съвсем случайно се качих до комшията.Той беше сложил мат.Страхотно беше.После като правих дневната и ние го направихме с мат 3 ръце,стана супер.Сега имам един теч в малката спалня и на пролет ще правим ремонт и там ше сложа мат.
ЗА фаянс и теракот ,някой ги купих от Сима.Много късно се сетих за Мартинели.Само във Варна отвън пред магазина има едни стилажи с остатъчни количества.Цените са просто смешни.От там си взех гранитигрес по 10 лв.,същия на Сима беше 19.Също и от Мартинели си взех душ кабина мостра испанска за 70 лв.Знаете в другите магазуни по колко са.ЗА плоскости-от които са ми правени мебелите ,са от Хосе.Там е по евтино,поне тези които аз копувах,немски ./венге и др  /
За мен най важен е майсторът.Аз моя не съм много доволна/този за фаянса/.Ако някой ти предлага Васко-не.Дограмата най евтина е на" джи ти пласт "-цялата тераса 6.5 м. за около 1200лв.Другата ми я прави Иванекс-3.5м 900 лв
Питайте за друго.

# 10
  • Мнения: 505
Вали, можеш ли да ми дадеш кординати на  джи ти пласт

# 11
  • Мнения: 5 178
Давайте координати, че и наз як ремонт ни чака

# 12
  • Мнения: 2 259
Намира се на улица Воден 30 ,близо до 27-ми юли.Казвате ,че аз съм ви дала телефоните /Валентина Иванова/.Телефонът в офиса е 052/655565 и на шефа Наско е 0885/305350. Надявам се да съм ви полезна и успех!

# 13
  • Мнения: 2 768
Интресна тема!!!МОЛЯ,да се коментира в темата ,че и аз правя ремонт,и няма да ми е излишна информация.Повечето неща съм ги вземала от Варна,но кухнята ми е проблемааааа...............Вече всички ме разбраха,че искам червена и то лак МДФ,но никой май не знае къде лакират???Ако имаш нужда за плочки свиркай,аз моите ги взмах от Досев и са готини,ако не ме домързи,че с бебето е трудно ще снимам ВЦ-то Laughing

Аз мога да ти кажа къде  Wink Само ако не ти е проблем срока, защото в момента взимат поръчки за март  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 924
Интресна тема!!!МОЛЯ,да се коментира в темата ,че и аз правя ремонт,и няма да ми е излишна информация.Повечето неща съм ги вземала от Варна,но кухнята ми е проблемааааа...............Вече всички ме разбраха,че искам червена и то лак МДФ,но никой май не знае къде лакират???Ако имаш нужда за плочки свиркай,аз моите ги взмах от Досев и са готини,ако не ме домързи,че с бебето е трудно ще снимам ВЦ-то Laughing

Аз ще поръчвам именно такава кухня в Бурлекс съвсем скоро. В Сф видях в "Мебелни къщи Ралица" много хубава такава, но във варненския им магазин не съм виждала нищо от лак. И там може да провериш.

Общи условия

Активация на акаунт