Съвети за Никулден - кой, какво и как ще сготви за празника?

  • 10 419
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Винаги за Никулден приготвям шаран.Миналата година го направих в тесто,получи се доста добре,направо чудесно Peace

Ще се радвам да споделите как Вие го приготвяте Hug Нещо интересно и различно да е тази година.

# 1
  • в къщи
  • Мнения: 467
Айде и аз да се абонирам за темата,че свекърва ми ни донесе два големи шарана и се чудя как да ги готвя newsm78.У нас не ядем много риба и хич не съм в час Embarassed

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето моето предложение: Шаран на черно

Не е сложно, вкусно е и различно! Peace

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 22:47 от natalyna

# 3
  • Мнения: 780
Винаги за Никулден приготвям шаран.Миналата година го направих в тесто,получи се доста добре,направо чудесно Peace

Ще се радвам да споделите как Вие го приготвяте Hug Нещо интересно и различно да е тази година.
само в тесто - в къщи го обожават - от 4-5 години го правя само така , но трябва да е по- голям шарана и да не е мазен

# 4
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дайте рецепта за този шаран в тесто  Hug
Иначе аз го пълня с ориз, гъбки, лук, доматче, всякакви подправки, бяло вино. Трябва по- голям шаран, обаче.
Преди това го накисвам за няколко часа в бяло вино или бира- да тушира миризмата.

# 5

Надявам се да сме си полезни с тази тема за размяна на някои хитринки в подготовката на празничната вечеря.

Малкия е именник, но от рибите единствено скумрия вкусва, за шаран да не говорим и за да не сме без риба на масата от години минаваме само със скумрия, та сега когато решихме да вземем и шаран, се оказа, че сме позабравили как се приготвя.  Thinking




# 6
  • Мнения: 293
Ето една рецепта ,която лично съм изпробвала и се надявам да ти бъда полезна

Пълнен шаран
1 шаран/1 1/2 кг./
1 гл.лук
1ч.ч.орехи
1вр.магманоз
1ч.л.девесил
10 маслини
1 лимон
2с.л.дом.пюре
2-3 ск.чесън
черен пипер
сол

Лукът се нарязва на ситно и се задушава в олио,сол,дом.пюре ,орехите и нарязаните маслини,чесъна ,магданоза и подправките. 
Изчистеният шаран се посолява ,натрива се с лимона и се пълни с подготвената смес.Пече  се на умерена фурна.
По желание се шприцова майонеза и се поднася с различна гарнитура.





# 7
  • Мнения: 780
Дайте рецепта за този шаран в тесто  Hug
Иначе аз го пълня с ориз, гъбки, лук, доматче, всякакви подправки, бяло вино. Трябва по- голям шаран, обаче.
Преди това го накисвам за няколко часа в бяло вино или бира- да тушира миризмата.
аз го пълня с каквото ми дойде на ума и като го зашия го омазвам целия в олио , едно тесто / може купено , може домашно - брашно и вода и каквото беше там / и завивам шарана в него и пека

# 8
  • Мнения: 1 951
Пълня шарана плънка от мноооооого лук, орехи, гъби, моркови, магданоз, девесил.Не обичам ориз в плънката.Зашивам го и във фурната.

Всъщност не е нищо интересно и различно  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 7 106
Аз тази година ще пропусна "вечния" шаран и ще съставя рибно меню, но с нови продукти.
За предястие съм предвидила така наречената от руснаците "Сельодка под шуба". Онзи ден я правих пробно, защото до сега не съм, и стана страхотна. Естествено ще включа и някаква саладка от пресни зеленчуци.
Замислила съм и още едно предястие - пастет със сьомга, обаче незнам дали ще ми стигне времето.
Второто ще е Талятели със морски дарове. Много се хареса на гостите ми и ще го предложа и на домашните:

http://3opu.multiply.com/photos/photo/5/69

Задържително пържен сом. И Някаква тортичка, естествено  Laughing.


# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз шаран не обичам, много ми мирише. Ако някой предложи някоя рецепта с друга риба за Никулден ще съм много благодарна   bouquet

# 11
  • Мнения: 780
Аз шаран не обичам, много ми мирише. Ако някой предложи някоя рецепта с друга риба за Никулден ще съм много благодарна   bouquet
ако е за пържена риба - мога да ти предложа маслена риба - направо е върха - като се изпържи костите стават едни мекички  като хрущялчета

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз шаран не обичам, много ми мирише. Ако някой предложи някоя рецепта с друга риба за Никулден ще съм много благодарна   bouquet
ако е за пържена риба - мога да ти предложа маслена риба - направо е върха - като се изпържи костите стават едни мекички  като хрущялчета
Ами май трябва да е нещо пълнено за Никулден, че поне да спазим малко традицията  newsm78знам ли и аз. Някой може ли да ме осветли по въпроса? Grinning

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз смятам да сложа на трапезата:
Шаран в тесто
Пържен калкан
Торта "Киевска"
Сладки "Кошерчета"
Пита

За салатите се двоумя още,  едната ще е "Тифани", защото ще имаме гости, които я обожават и са си дали поръчката за нея. Но другите- не знам още.

# 14
  • Мнения: 2 381

Джуто защо пък пълнена риба да е традицията ? Тази година съм купила пъстърва (дълбоко замразена във фризера вече) - мисля да я опека само .
Имах едно рибно плато навремето ( Embarassed) - слагах рибата - цялата заедно с главата и опашката, от едната страна украсявах с царска туршия, от другата картофена салата. Става много ефектно

За десерт - баклавата с готовите кори

Общи условия

Активация на акаунт