Комбинирана пералня със сушилня Аристон AMD 129

  • 24 251
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
Знам, че въпросът със сушилните е много обсъждан и има много стари теми, но искам да попитам за конкретния модел. Моля тези, които стe го ползвали (този с 1200 оборота) да споделите мнение, да кажете от какво сте доволни и от какво не. Решили сме да купуваме такъв комбиниран уред и ни се стори, че това има добри характеристики, но все пак искам да чуя и вашето мнение. Благодаря предварително!   bouquet

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 22:31 от Belisima

# 1
  • Мнения: 14 472
ние имаме предишния модел - AML и е с 800 оборота. много съм доволна вече две години я ползвам. най-удобното за мен е че има отложен старт и я пускам нощно време, хем пести енергия, хем не ми шуми, хем сутрин има чисти и сухи дрехи. има голямо разнообразие от програми, има специално разработена програма за вълна /пера едно от палтата си в нея/ абе много съм доволна.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Нямам електроуред Аристон и лични впечатления.
Аз съм фен на немските машинки и отскоро имам такава. Предишната ми перална пак беше немска и служи вярно и безотказно много години. И все още си работи, просто исках нова...
Параметрите на двете са горе-долу еднакви/капацитета на моята е 5кг, не 9 както пише в сайта/, Аристона пък суши наведнъж повече пране...каквото и да избереш, няма да сгрешиш. За сега не намирам кусури за които да пиша.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181
Наскоро проучвах въпросния Аристон.Доверен човек обаче ми каза че тези кг на сушилнята не са верни.Ако искам да ми ги суши хубаво и да не се мачкат то задължително трябва да разделя прането на 2.Това че ако едното пералнята или сушилнята се счупи не работи и другото сигурно го знаеш.
Та за това се отказах и си купих 2 отделни уреда.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Имам я същата от миналата година по коледа. Да не те отчайвам защото причината може да е в моята некъдърност,но със сушилната нещо така и не се разбрахме за толкова време. Че суши-суши спор няма ама мачка като за световно. Или аз все не оцелвам програмата или тия от Аристон/голям фен съм им по принцип/нещо са претупали нещата. Иначе като пераня е наи-доброто за мен. Преди това имах пак Аристон и понеже бях доволна/за 10г.майстор не беше виждала/ реших пак да е същата марка. Тиха икономична и към препарати и към ток и към вода.Програмата за ръчно пране е направо върхът!Всъщтност само на нейното сушене не му намирам кусури.Ама там пера само пуловери и коприна.Напоследък пробвах и с едно скъпо яке с патешки пух на мъжо дето иначе беше кошмара на живота ми/след пране съхнеше по 10дни и после понасмърдявваше на мухъл-та за това скъпия го беше зарязал/. Е пране на ръчно на 30гр. и после сушене и бинго! smile3501 този път нито перушината се събра на топки,нито се вмириса-остана си аромата на пурлан. Та това,което се опитвах да кажа е,че се убедих на собствен гръб,че уредите две в едно не са най-доброто решение на света.Ама ще си я ползвам-кво да правя. Поне пере по възможно най-добрия начин. А ако някоя мама се навие да ме светне как да избегна миризмата на гума при сушенето ще съм мноооого благодарна,че даже и ще почерпя Embarassed   

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 16:14 от prinzesata

# 5
  • София
  • Мнения: 3 046
А ако някоя мама се навие да ме светне как да избегна миризмата на гума при сушенето ще съм мноооого благодарна,че даже и ще почерпя Embarassed   

Нямам сушилня и не мога да споделя личен опит, но съм чувала, че има ароматизатори за сушилни, май някакви кърпички. Явно не са особено разпространени в БГ, но все пак съществува подобно чудо  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 046
Не очаквах толкова бързо да я намеря, но ето темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144894.0

# 7
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?

# 8
  • Мнения: 22 521
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?
На деликатните програми се слага по=малко пране.Може да я претоварваш просто.Само това се сещам.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?
Е това направо ме уби! Мацка ти каква пералня ползваше преди това? И моята старата наливаше три пъти повече вода ама това не значи,че переше по-добре от тази.Казах го по-рано и пак ще повторя-пералнята пере перфектно и освен това сама си дозира необходимата вода за съответното количество дрехи!Да изглежда,че ги върти на сухо ама я пусни да се пълни без пране и ще видиш колко вода колко нещо ще налее Laughing.Прочети хубаво упътването.Освен това как очакваш на 800оборота центруфуга/това е най слабата зададена по дефаут/да ти излязат мокри дрехите?Наистина са полусухи ама са изпрани-вервай ми!Ако имаш въпроси давай на лични да не спамим темата. Laughing   

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?

ето защо казвам, че пералня със 100 екстри си е чист боклук. Уреда има ли ел. везна?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?

ето защо казвам, че пералня със 100 екстри си е чист боклук. Уреда има ли ел. везна?
Няма да се заяждам ама каква да си купи човек-всички са с екстри! Да има везна.

# 12
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?
Е това направо ме уби! Мацка ти каква пералня ползваше преди това? И моята старата наливаше три пъти повече вода ама това не значи,че переше по-добре от тази.Казах го по-рано и пак ще повторя-пералнята пере перфектно и освен това сама си дозира необходимата вода за съответното количество дрехи!Да изглежда,че ги върти на сухо ама я пусни да се пълни без пране и ще видиш колко вода колко нещо ще налее Laughing.Прочети хубаво упътването.Освен това как очакваш на 800оборота центруфуга/това е най слабата зададена по дефаут/да ти излязат мокри дрехите?Наистина са полусухи ама са изпрани-вервай ми!Ако имаш въпроси давай на лични да не спамим темата. Laughing   

Ами преди Перла 04 използвах и поне ми изпираше дрехите.Sad Не може като вадя дрехите, тези които са по-навътре да са сухи(НЕНАМОКРЕНИ), а останлите да са мокри (да кажем половината от дрехите).

Трябва или да слагам по 3 тениски или да не пера изобщо. Всички програми пусках, все тая. Сложих едно яке да изпера вчера - само него в пералнята и накрая пак излезе половината неизмокрено. Още 2 пъти после я пусках пералнята.

Не слагам много дрехи, но не мога да я псукам за всяка теникса.

Упътването го изчетох 100 пъти. То е на 5-6 странички. На български го няма, но това не е проблем.

Сушилнята засега работи нормлано - 2-3 пъти я пусках. Но прането си го пера на ръка след като е прано от пералнята.Sad

# 13
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Перлата ми е спомен от детските години Grinning.И ако това нейното е било пране newsm78 аз съм космонафт.Хайде ако искаш се регистрирай и ми пиши на лични-искам да ти помогна не за друго а защото 1000лв. за пералня не са малко за да стой като паметник а ти да переш на ръка. Имам упътване на български/задължително го дават в магазина /и да ти кажа още го ползвам нищо,че моята е на година вече.

# 14
  • Мнения: 1 893

Аз съм фен на немските машинки и отскоро имам такава. ...

А откъде я купи, защото в сайта не видях за 5кг.

Общи условия

Активация на акаунт