Какво цвете?

  • 2 153
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 963
Здравейте!
Издирва се саксийно цвете, което да оживее на хладно, влажно, тъмно място... и да не е плесен или мухъл.  Laughing
Любимият отскоро си има ново вкъщи  Simple Smile и много иска да си гледа цвете... но живее в къща, която като всяка стара къща е малко хладна, малко влажна и с малко по-малки прозорци. Така като го пиша звучи направо страшно.  Crazy   Та... има ли такова нещо, дето да оцелее там? Искам да го зарадвам с някоя саксийка, но ме е страх, че няма да оцелее растенийцето...
Идеи някакви?
Предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 284
Спатифилума би трябвало да вирее при тези условия.Лесно се гледа не изисква особени грижи и цъфти много хубаво. Party

# 2
  • Мнения: 552
Здравейте!
Издирва се саксийно цвете, което да оживее на хладно, влажно, тъмно място... и да не е плесен или мухъл.  Laughing
Любимият отскоро си има ново вкъщи  Simple Smile и много иска да си гледа цвете... но живее в къща, която като всяка стара къща е малко хладна, малко влажна и с малко по-малки прозорци. Така като го пиша звучи направо страшно.  Crazy   Та... има ли такова нещо, дето да оцелее там? Искам да го зарадвам с някоя саксийка, но ме е страх, че няма да оцелее растенийцето...
Идеи някакви?
Предварително благодаря!   bouquet
Ние живеем в доста стара къща - след 2 години навършва 100  Laughing е, нашият етаж е "само" на около 80, ама нейсе  Joy Та аз това лято се вманиачих на тема цветя... разбира се, най-хубаво е, когато времето позволява да са навън - но и доста стайни завъдих. В момента имам: трилистник, хлорофитум (доста издържливи твари и двете - първото оживя в неотоплявана северна стая миналата зима, при положение че в един момент имаше съд със замръзнала вода съвсем до него...), аспарагус, индрише, традесканция и едно кактусоподобно, ама без бодли - не му знам името обаче  Embarassed Естествено, най-добре е да им намериш възможно най-светлото място в къщата - все пак, едва ли всички стаи са със северно и западно изложение Wink демек, тъмни и студени... Независимо че до прозореца през зимата е най-студено, за повечето цветя е по-важна светлината - иначе няма да оцелеят дълго...
А, имам и нова коледна звезда - ама не ти я препоръчвам, аз всяка година моря по една  Rolling Eyes те искат май много специални условия... Както и да е   Whistling
Хайде, успех с китките - ако искаш, питай в този цветарски форум:
http://forum.bimbargo.com/index.php
Там има хора, които много разбират, а и са гостоприемни и отзивчиви  Peace

# 3
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Можеш да пробваш с меч.То не обичат слънце и може да живее и на по тъмно.

# 4
  • Мнения: 963
Уфф, мерси, момичета!   bouquet
Ще поразгледам кое от изброените се предлага по цветарските магазини и ще действам!
Поздрави!

# 5
  • Мнения: 966
Спатифилума би трябвало да вирее при тези условия.Лесно се гледа не изисква особени грижи и цъфти много хубаво. Party
Peace

# 6
  • Мнения: 747
Бегония!

# 7
  • Мнения: 3 760
Има доста растения, които ще се "съгласят" на тези условия  Wink ти кажи доколко ефектни искаш дъ бъдат. Иначе момичетата са ти казали: спатифилум, хлорофитум, аспарагуси, мечове...
също различни видове папрати...
Питай тук:
http://forum.bimbargo.com/index.php
наистина ще получиш адекватни съвети  Hug

# 8
  • Мнения: 963
Хъхъх!  Mr. Green  Колкото по-ефектно, толкова по-добре...
Мен "съгласяването" с условията не ме плаши толкова (все ще се намерят подходящи "цвекета" - ето, колко предложения вече)... по- ме е страх любимия да не умори китката... че хем няма опит, хем му се ще... Пък, ако не оцелее ще е такава трагедия, че...  Crazy
А предложеният форум ще го имам предвид... Само да докопам пц-то за малко повече време ще разпитам и ще разуча!  Grinning
Поздрави! И благодаря за съдействието!

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравец!

Общи условия

Активация на акаунт