Гъбен сос-моля за рецепта /спешно/

  • 26 019
  • 7
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Днес сина ми има рожден ден и бабите и дядовците са поканени   Simple Smile , та мисля едно руло Стефани да спретна, но се чудя за гарнитура какво да бъде към рулото   newsm78

Момичетата /от форума/  ме посъветваха гъбен сос и задушен ориз
Или картофи-пържени или задушени
Аз се чудя дали би вървяла картофена салата  newsm78

Ако реша да е гъбен сос ще съм благодарна на рецепта за приготвянето му - количество за 6 човека  Simple Smile



# 1
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Аз го правя като задушавам гъбите (нарязани на едро), слагам краве масло и после малко брашно за сгъстяване. Малко сол, понякога и шарена сол слагам, хубаво би станало и сметана да се сложи... Бебе реве, така че се надявам да се съм изпуснала нещо, че не мога да си събера акъла  ooooh!

# 2
  • Мнения: 63
Аз го правя с пресни гъбки,някак си повече ми харесват:)
Нарязвам гъбките ,слагам в теджерката с малко масло да се позадушат и позапържат и да им изври малко водичката,която пускат.След това слагам брашно и малко червен пипер/но да не е много,да не стане наситено /,след което наливам вода.Всичко правя на око,така че мога да дам точни мерки на брашното и водата,но трябва да се получи средно гъсто,като кашичка,ти си знаеш Wink
Всичко това да поври малко на слаб огън,след като е полу готово слагам чубрица,черен пипер:) cook

# 3
  • Мнения: 222
Защо не направиш сос от рулото и отделно задушени гъби с масло

# 4
  • Мнения: 1 352
Картофена салата пасва перфектно за рулото Peace.

Иначе за гъбения сос - запържваш пресни гъби с масло, добавяш чаша бяло вино, 1-2 зрънца бахар, 1 скилидка счукан чесън, добавяш сметана на око. Оставяш да поври малко, ако ти е рядко сгъстяваш с нишесте. Така поне аз го правя и ни харесва.

# 5
  • Мнения: 793
Лесния начин суха крем супа от гъби разбиваш я с  малко вода, оставяш я да заври и да изври малко от водичката до нужната гъстота и ти е готов соса   chef

# 6
  • Мнения: 3 360
То май ще ти е късно за отговор Embarassed-сигурно вече си сготвила нещо вкусно,но..
честит ти рожденик!Жив и здрав да ти е-само радост да ви носи! Laughing
Приятно изкарване на празника!  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 478
Е вече е доста късно, но да си кажа аз как го правя за другия път Mr. Green.
В масло запържвам брашно до порозовяване, слагам малко бяло вино и после доливам вода или бульон(става по-хубаво). Овкусявам със сол и пипер, прибавям предварително задушените или консервирани гъби и оставям да кипне. Според желанието за гъстота разреждаш още или чакаш да изври. Накрая пак малко бяло вино за вкус и е готово.

Общи условия

Активация на акаунт