Малко странен въпрос:)

  • 4 830
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте на всички,
(питам от името на кумата ми)
предложиха ми от една болница, като някоя майка реши да си остави детенцето за осиновяване да ми се обадят и да се осинови детето директон - бед да ходи в дом, да минава през чакането и социалните. Някой чувал ли е за такова нещо и как става? Предварително благодаря.
П.С. Новия закон дали го позволява?

# 1
  • Мнения: 441
привет,  divazero

не е по закона това, което са ви предложили

което не значи, че не е установена практика за бързо осиновяване на деца

не е подсъдно, системата работи безотказно много години

темата е обсъждана неведнъж, но търсачката пак не работи Confused

пак казвам с две думи:

въпрос на личен избор и финансови възможности

успех от мен



# 2
  • Мнения: 171
Цитат
не е подсъдно
Напротив много е подсъдно даже, ако нещо се издъни и мисля че е много рисковано. Утре ако това момиче/ жена, размисли винаги може да каже че сте я принудили, че сте и платили и при една ДНК-експертиза на детето след навършване на 1годинка, ще установят че съпругът и не е биологичен баща на детето. Пиши във форума на юристите Lex.bg - Българският правен портал и там точно ще ти цитират, наказателната отговорност под която могат да ги подведат.

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 17:03 от тонни

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да!Подсъдно е,но е честа практика.По-добре дългото чакане,но да си знаят,че всичко е законно,отколкото така.
Все пак те си решават.

# 4
  • Трявна
  • Мнения: 174
divazero, мила,
И на нас ни предложи подобна схема лекуващия ми лекар - акушер - гинеколог.
Доколкото проучихме :
 ivka10  и Април са абсолютно прави - не е законно, но се среща често.
За нас решихме, че не е приемлив варианта да се окажем цял живот изнудвани, защото се сещаш,че биологичната майка ти разбира адрес, материално положение и цял живот си уязвим. Stop
Ако и не дай си боже реши, че иска детето си обратно  newsm78 / има толкова случаи на двойки,които се разделят преди да се роди детето, дават го за осиновяване, а след време решават,че отново ще се съберат и съответно започват да търсят рожбата си /. Не знам, просто решихме да го направим по законния начин, въпреки, че знаем -  чака се дълго. Cry
Но все пак всеки решава сам за себе си .

# 5
  • Мнения: 441
е добре де, не е законно, но така е изпипано и в интерес на всички страни, че май няма осъден до сега

аз поне не съм чула за такъв Simple Smile

това исках да кажа Peace

да не се окаже,че пак се изказвам неподготвена

# 6
# 7
  • Мнения: 57
Благодаря на всички за отговорите  bouquet
тази оферта ми я предложи моя близка акушерка - каза, че дечицата и без това ги водят в дом после. За пари нищо не ми каза, ще поразпита и ще имам повече инфо скоро, защото ако става въпрос за много пари кумата и кумът нямат възможност.
Някой от Вас знае ли за какви пари става въпрос?
А иначе кумовете са си подали документите им вече са на втора инстанция и остава дългото чакане - успокоиха ги че е около 2 години.
Айде това е от мен за сега поздрави на всички

# 8
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И това е вероятно решение ,но се допитай непременно до адвокат,ако тя- БМ се подпише,че се отказва от детето си и има шанс да се запази в тайна информацията за осиновителите... Thinking знам ли,може и да се получи.Чувала съм от моя позната осиновила по подобен начин детенце ,че е станало със съдействието на социален работник и не е имало проблем,при положение,че волята на родилката е такова-директно осиновяване  ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 652
Непременно трябва да се консултират твоите близки с юрист, ако не искат да имат проблеми в бъдеще. Такова осиновяване е незаконно. Защото
Чл. 53б. (Нов - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) (1) Пълно осиновяване се допуска само между осиновяващ и осиновяван, вписани в регистрите, определени в този кодекс.
и крие рискове в бъдеще, освен он майката, която е подписала декларация за отказ. Бащата- осиновител припознава детето и ето тук е разковничето- то не е негово дете и припознаването може да бъде оспорвано.

ОСПОРВАНЕ НА ПРИПОЗНАВАНЕТО ОТ ДРУГИЯ РОДИТЕЛ И ОТ ДЕТЕТО
Чл. 37. (1) (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Родителят или детето може да оспори припознаването с писмено заявление до длъжностното лице по гражданското състояние в 3-месечен срок от съобщението. Ако припознаването не бъде оспорено, то се вписва в акта за раждане.
(2) Когато припознаването се оспори, припознаващият може в тримесечен срок от получаването на съобщението да предяви иск за установяване на произход.
(3) Ако при припознаването детето не е навършило пълнолетие, то може да го оспори до изтичането на три години от навършване на пълнолетието или от узнаване на припознаването, ако това узнаване е станало по-късно. Ако искът бъде уважен, припознаването се заличава със съответна бележка в акта за раждане.

ОСПОРВАНЕ НА ПРИПОЗНАВАНЕТО ОТ ТРЕТИ ЛИЦА
Чл. 38. (Доп. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Извън случаите по предходния член припознаването може да бъде оспорено от всяко лице, което има правен интерес, чрез иск, предявен в едногодишен срок от узнаването. Припознаването може да бъде оспорено и от Агенцията за социално подпомагане, както и от прокурора.


Всеки сам преценява, как да постъпи.

# 10
  • Мнения: 4 138
xaide i as da se namesja-sastoto sum nai prjasna Blush
ima wariant-hem da e sakonno, hem da ne lejisch w satwora, hem da ne si isnudwaem.
as osinowix po tosi na4in.wsex beb4o direktno ot rodilnijat dom. samo 4e s maikata sme bliski-no ne rodnini.
naprawix nepulno osinowjawane. towa e napulno sakonen na4in da osinowisch dete-njama istorii s priposnawanija i drugi tintirimintiri. kolkoto do isnudwaneto...........ami do 4owek e mislja. as ot purwijat den njamam problem s towa dusterja mi da ima kontakt s biologi4nata si maika i po tasi pri4ina s4itam 4e ne sum isnudwaema. towa dete ni swurswa njakak si-taka 4e bix i pomagala ako ima nujda-no nikoga ne bix ostawila da me isnudwa. wuprosa e 4e nepulnoto osinowjawane e nesto, koeto po4ti nikoi ne iska-no wsjako nesto na tosi swjat iska jertwi.
s pulnite roditelski prawa nad deteto sum-ot minalata sedmiza sum neinata sakonna maika

# 11
  • Мнения: 55
Преди време и на нас ни предложиха такава оферта като мислехме да си осиновим дете, но тя струваше 2000 лв. Дори познавам такива хора в града, които си осиновиха дете по този начин. Доколкото знам идеята е  детето директно да се запише на ваше име със съвсем официален акт за раждане. Майката го ражда и ви го дават-тя дори не знае на кого е дадено детето.

# 12
  • Мнения: 3 715
Аз не бих осиновила така дете. Изглежда ми като купуване на стока.

# 13
  • Мнения: 1 652
matakosmata,

възхищавам ти се! Hug

# 14
  • Мнения: 4 138
blagodarja mila darena :blush:e i as plastax-ama ne na maikata. neja daje kafe kato ja 4erpja i se karame 2 4asa 4e as sum platila smetkata Crazy.
koito drug e wsimal pari-toi da se op5rawja sus suwesta si :mrgreen:werno si e indurstija-mojex da se omuja i mujut mi da priposnae deteto-togawa funkcionira to4no tasi sxema-samo 4e as ne pojelax-kasax 4e iskam da se saposnaja s maikata-iskax da snam dali naistina prodawa bebeto si ili prosto jenata ne snae kakwo da prawi-okasa se wtoroto-i mai s powe4eto e taka-prosto ne iskat deteto im da ide w dom a ne mogat da go gledat-w naschijat slu4ai nikoi ot semeistwoto ne snae sa sustestwuwaneto na deteto-tja se kri do posledno-i sastoto imashe malko korem4e ne si li4eshe. moeto kjuftenze e treta bremennost-mujut ja sarjasa-njakoi den i nego ste isdirja sastoto iskam dusterja mi da snae koi e biologi4nijat basta-kato me pita trjabwa da moga da i kaja wse pak.
taka 4e ima i sakonni na4ini da se isbegne wkarwaneto na deteto w dom-ama 4owek trjabwa da jertwa nesto i da se bori. i xi4 ne e lesno da se preborisch s egoisma si i da kajesh-towa dete ne e moja sobstwenost-to ima koreni i proisxod i as trjabwa da se suobrasja s towa, kolkoto i da ne mi se iska. sa men tesi nesta sa mnogo wajni-nesawisimo ot towa 4e deteto e nejelano-TO ima prawo da snae cjalata istina sa biologi4nite si roditeli.
ta da resjumiram-cjaloto osinowjawane mina suwsem legalno-raskasax na socialnite kude sme se saposnali s nasheto biologi4no mai4e i kak e stanalo da wsema reshenie sa osinowjawaneto-doklada beshe mnogo polojitelen-ne sum dala edna stotinka da e takuw. na deloto daje as se rasrewax a tja me uteshawashe-sa ogromno u4udwane na sudiikata i prokurora-bjaxme se samuknali dwete da si pasim strax. taka 4e........towa e. edinstwenijat problem e podobna slu4ainost-da se saposnaesh njakade s njakogo i da si pomognete wsaimno-as prosto iskarax ogromen kasmet-sega wsi4ki sme spokoini i dowolni-i daje utre otiwame s nasheto wtoro mai4e na rasxodka. swu4i malko absurdno-ama as prosto smjatam 4e wsi4ko e normalno-prosto moeto dete si ima dwe maiki. i towa ste ostane taka dokato e w nein interes-ako nesto se promeni i deteto e sastrasheno po njakakuw na4in-togawa wij-glawi reja i pres trupowe minawam #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт