Лукумадес

  • 15 377
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Laughing Момичета искам да благодаря за рецептата и да се ИЗВИНЯ, че не мога да намеря кои и в коя тема ми я беше пуснал (някой, чиято позната е гъркиня... Embarassed ) Неловко ми и се извинявам, че не мога лично да благодаря!!!
Благодарение на тази рецепта...мммммммм Grinning , прекарахме една страхотна неделна глезанковска закуска Stuck Out Tongue

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Ами дай да я видим, тази рецепта.  cook

# 2
  • Мнения: 373
Цитат на: irena petkova
Ами дай да я видим, тази рецепта.  cook
Ето я: Laughing

Лукумадес

ПРОДУКТИ
2ч.ч.брашно
3ч.л.бакпулвер
4с.л.захар
4с.л.масло(разтопено)
12с.л.прясно мляко
1яйце
олио за пържене
Сироп от захар или мед
Пудра захар и канела за поръсване

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Брашно то се пресява.Смесва се с бакпулвера,добавя се захарта,маслото,млякото и яйцето.Бърка се добре докато се получи еднородна смес.В тиган се слага повече олио и когато се затопли добре вътре пускаме с чаена лъжица от тестото.Пържат се на умерен котлон докато се подуят и изплуват върху олиото.Вадят се с решетъчна лъжица,заливат се със сироп от захар или мед и се поръсват с пудра захар и канела.
Аз полях с меден сироп и поръсих с канела и орехи. След 10-на мин. поеха сиропа и станаха- мммммммммм

пак ви казвам, разглезете неделно любимите
 People Angel

# 3
  • Мнения: 7 831
Радвам се, че са ти харесали  Grinning .

# 4
  • Мнения: 6 243
Може ли в този ред на мисли да помоля ЕлиПр да даде и рецепта за галоктобуреко. Много вкусно нещо, ама като се опитах да го направя по една рецепта в книга, нищо не стана. За тези, които не са го опитвали - това е сиропирана като баклава млечна баница. Страхотия!!!

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ако Ellypr няма - аз ще ти я дам рецептата, обаче ще почакаш до утре. Изпитана и мноого вкусна.

# 6
  • Мнения: 6 243
Давай я, щом е изпитана. Аз точно такава търся. И ще почакам до утре, естествено.  #Onfire  #Onfire  #Onfire

# 7
тези "лукумадес"са като българските бухти-нищо особено Simple Smile
а те гъркините се "пишат"-големи домакини, но като вългарките оправни няма Laughing

# 8
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: anezinis
тези "лукумадес"са като българските бухти-нищо особено Simple Smile
а те гъркините се "пишат"-големи домакини, но като вългарките оправни няма Laughing


аз пък от личен допир с доста гъркини мога да ти споделя, че напратив - поне моите познати доста си ги бива. Grinning И вкусът на л;укумадес не е точно като на бухтите, но има нещо общо. В крайна сметка както всички знаем има балканска кухня.

# 9
Цитат на: anezinis
тези "лукумадес"са като българските бухти-нищо особено Simple Smile
а те гъркините се "пишат"-големи домакини, но като вългарките оправни няма Laughing


като ученичка и студентка имах приятелки гъркини. бяха студентки тук и често им ходех на гости. е там каквото съм яла....още като се присетя и се окапвам  Simple Smile бива си ги. и на 18-19 всичките се справяха чудесно с готвенето а аз бях доста смотана  Confused

# 10
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ето ме с рецептата за "Галактобуреко" - демек млечна баница в превод. Grinning

 Нужни продукти:
 1 пакет кори за баница, масло за намазване;
 КРЕМ:литър мляко 250гр. захар, 120гр. грис, 4 жълтъка, по 1 ч.л. лимонова и портокалова кора
 СИРОП: 500гр. захар ( в оригиналната рецепта е 750, обаче на мен ми се струва прекалено), 2 чаши вода - чаени, сока на половин лимон и пожелание канела.

Млякото, грис и захар на бавен огън да заврат и бъркайте, докато се сгъсти. Махате от огъня и добавяте лимоновата и портокалова кора и жълтъците един по един .
 Разделяте корите на 2 части. Едната половина служи за подложка - т.е всяка кора от тази половина се маже с масло и в тава. Отгоре изсипвате крема, върху него другата половина кори по същия начин всяка намазана с масло и отгоре намазвате пак с масло. С тънък остър нож ги нарязвате на ромбчета и печете на 160 градуса около час - час и нещо - докато покафенеят.
 През това време си приготвяте сиропа, който завира на бавен огън и ври 10-ина минути. ИЗсипвате го още топъл върху топлата баница. Оставяте да се охлади (колкото повече- толкова повече Grinning като не покривате с нищо - трябва да поеме целия сироп. При сервиране, ако искате посипете с канела.

Това е . Изобщо не е сложно, а наистина е вкусно Grinning

# 11
  • Мнения: 6 243
В момента се предлагат кори от по 400 и 500 г. От кои да взема? (да не говорим, че скоро видях и кори от 300 г.)

# 12
  • sofia
  • Мнения: 1 606
И тези от 400г. и тези от 500г.ти вършат работа. Аз обикновено купувам от 500г. Grinning

# 13
  • Мнения: 1 399
Малко извън темата, ама искам да попитам запознатите с гръцката кухня за нещо. Става въпрос за нещо като "пастет", маже се на припечени филии. Сякаш има сирене в него и е леко пикантно...Доколкото чух от сервитьора, името звучеше нещо като "тирокафтария" Embarassed . Не ми се смейте ако не е точно така, но се надявам ако го знаете, да се сетите за какво говоря. Някой знае ли точната рецепта?

# 14
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: stella
Малко извън темата, ама искам да попитам запознатите с гръцката кухня за нещо. Става въпрос за нещо като "пастет", маже се на припечени филии. Сякаш има сирене в него и е леко пикантно...Доколкото чух от сервитьора, името звучеше нещо като "тирокафтария" Embarassed . Не ми се смейте ако не е точно така, но се надявам ако го знаете, да се сетите за какво говоря. Някой знае ли точната рецепта?



Сещам се за нещо подобно, ама незнам дали е точно това. Прави се от сирене, счукан чесън, зехтин и риган. Нещо такова ли е?

Общи условия

Активация на акаунт