Канелони

  • 22 733
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 455
Привет!
Утре ще имам гости и мисля да купя Канелони (за който не знае какво е -  приличат на огромни макарони, които трябва да се напълнят), но никога досега не съм правила подобно нещо и  не знам как да ги сготвя. Ще съм благодарна на малко идеи и предварително благодаря   bouquet.
Забравих да спомена, че предпочитам да са безмесни.

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 10:39 от danisport

# 1
  • Мнения: 50
Може да им сложиш запържен лук и пипер, и кашкавал или кашкавал, сметана (заквасена)и гъби(запържени).
Каквото и да сложиш обаче гледай да е или по-мазничко, или да има някакъв сос, защото иначе ще станат като "сухи", просто няма да са вкусни.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 919
Правиш любимият си сос за спагети , но по-гъстичък.
Сваряваш канелоните  за 2-3 минути / зависи от марката, на кутията ще пише/ и ги пълниш с плънка.
В тавичка - олио , и нареждаш напълнените канелони, заливаш с малко доматен сос (+ риган, босилек, чесън и т.н) Настъргваш малко кашкавал и печеш.
Може да ги залееш и с бял сос - сметана, бекон, маслини , зелен лук , черен пипер,  и т.н подправки. Отгоре пак кашкавал  и печеш.

# 3
  • Мнения: 901
Спанак и рикота - класика

Задължително им трябва сос иначе ще изсъхнат във фурната про печенето.. или Бешамел или Доматен сос.. може и само течна готварска сметанта ...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
Както са казали по-горе - лук, гъби и т.н  - може да добавиш запържена чушка, морков, син домат, тиквичка, с подправки по твой вкус. За сос може и доматен (според мен ще върви повече на зеленчуците) или сметанов.

# 5
  • Мнения: 1 455
Благодаря на всички за идеите   bouquet!
Мисля да ги напълня с гъбки, няколко вида сирене и евентуално спанак. Отгоре ще настържа кашкавал и ще ги залея със сос "Бешамел". Дано не се изложа  Embarassed.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 919
Първо бешамела, после кашкавала  Grinning

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Сваряваш канелоните  за 2-3 минути / зависи от марката, на кутията ще пише/ и ги пълниш с плънка.

Да вметна, че има такива, на които пише, че стават без варене. Тцъ - не стават Crossing Arms
Свари си ги поне малко.

# 8
  • Мнения: 901
Бу може би ти е бил малко соса ? Аз никога не сварявам предварително канелоните.. нито пък корите за лазанята и си стават идеално.

# 9
  • Мнения: 1 455
Първо бешамела, после кашкавала  Grinning

Поне това го знам, но съм се объркала при писането  Crazy . Все пак, благодаря ти  Heart Eyes

За варенето - взела съм на Дивела и пише, че не се варят предварително, но пък да не останат леко твърди  Thinking.
Бу, аз правя лазаня по твоята рецепта и корите не ги варя, но ги потапям във вряла вода. И тук така ще направя, за всеки случай.
Марабу, ти какви Канелони взимаш?

# 10
Малко офф, ама да попитам: като правя лазаня и най-горната кора винаги ми става препечена, твърда и почти черна. Как да го предотвратя?

# 11
  • Мнения: 899
Малко офф, ама да попитам: като правя лазаня и най-горната кора винаги ми става препечена, твърда и почти черна. Как да го предотвратя?

Повече сос/кашкавал, по-слаби градуси на горно печене.

# 12
  • Мнения: 7 640
Сваряваш канелоните  за 2-3 минути / зависи от марката, на кутията ще пише/ и ги пълниш с плънка.

Да вметна, че има такива, на които пише, че стават без варене. Тцъ - не стават Crossing Arms
Свари си ги поне малко.

при мен пък стават Thinking- правя ги на принципа на пълнените чушки. Ама е голяма врътня и отдавна не съм вземала.

# 13
  • Мнения: 901
Ами вкъщи се купуват само Barilla продукитите по скъпо, но по качествено  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 455
Чудих се много между Барила и Дивела. Като цена са еднакви, но съм взимала други тестени продукти на Дивела и съм оставала доволна, та затова и сега заложих на изпитаното. Следващия път ще пробвам Барила.
Благодаря отново за отговорите   bouquet

п.с. гостито ми се отложи за петък, та след това ще пиша какво се е получило, а може и снимки да пусна.

Общи условия

Активация на акаунт