Турска мусака

  • 15 748
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 352
Освен че е много вкусна се приготвя и много лесно. Ето рецептата, но всичко ми е на око Blush:

кайма - около 500 гр.
малко домати от консерва
кисели краставички
1 по-голям морков
5-6 твърдо сварени яйца
картофено пюре на прах
прясно мляко и масло (за приготвяне на картофеното пюре)
кашкавал за поръсване

Каймата сурова я размачквам с малко доматен сос, за да не става на бучки, когато се запържва.   Сварявам яйцата, моркова. Приготвям картофеното пюре (аз го правя с прясно мляко, но може и с вода). Запържвам каймата. В намслена тавичка  разстилам половината от картофеното пюре като от време на време топя лъжицата в разтопено масло, за да не залепва за пюрето. Отгоре добавям каймата. Върху нея редя нарязаните на колелца кисели краставички, моркова и сварените яйца. Най-отгоре разстилам другата половина от пюрето. Поръсвам с кашкавал и запичам във фурната, колкото кашакавала да направи коричка. Много е вкусно!  chef

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Звучи страхотно! Ще се пробва тези дни!

# 2
  • Мнения: 262
Ей, как не я прочетох по-рано. Вчера правих мусака.
Ама следващата седмица ще се опита.

# 3
  • Мнения: 983
Ще я пробвам тези дни. Звучи страхотно.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 378
Още днес ще я пробвам- звучи много вкусно !  bouquet

# 5
  • Мнения: 14 485
ами това наименование откъде се взе? това е някаква по-свободна вариация на американския овчарски пай или на португалското импадао. или наистина е ястие от турската кухня?

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
А подправки няма ли никакви бе newsm78Чубричка, черен пипер, тва-онва LaughingТо ясно, че са по желание, ама аз да питам ти какво си слагала?Или нищо?

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Съвсем скоро ще я пробвам  Peace

# 8
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
ммммм нещо ново за ядене, малко разнообразие

# 9
  • Мнения: 1 352
Уриел, така го знам от майка ми. Всъщност изобщо незнам дали това ястие е турско.
belinda, аз слагам само чер. пипер и сол. Някакси чубрицата не ми се връзва на това ястие. Маслото придава много приятен вкус.

# 10
  • Мнения: 811
Много е вкусно,Мариета   newsm51
Малкия каза : Мамо само такава мусака да плавиш вече!  Mr. Green
Направих я с картофено пюре на прах,в каймата сложих джоджен-много го обичам.
Довечера пак ще правя   chef

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Вкъщи мусаката е много любимо ястие.Ще я опитаме тези дни.

# 12
  • Мнения: 2 657
И ние ще я пробваме тези дни  bouquet

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 926
Стана страхотна  bouquet

# 14
  • Мнения: 22 867
А....ма, недейте така, тая вечер трябва да си пласирам фасула......... Embarassed Обаче утре и аз ще я спретна, наистина звучи много вкусно, пък и е по-различна от тая, дето я правя.

Общи условия

Активация на акаунт