Диета на Пиер Дюкан - рецепти

  • 907 617
  • 1 237
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 169
Гювеч с тиквички и телешка кайма

Продукти:

2 средно големи тиквички
1 малък домат
1 малка глава лук
200 гр. извара
100 гр. кисело мляко
200 гр. телешка кайма
1 яйца
пресен копър
черен пипер
червен пипер
чесан
сол

Начин на приготвяне :

Тиквичките се нарязват на шайби.

за млечния сос :

Млякото се разбърква с изварата, копъра,чесана и солта.

за каймата :

Нарязва се на ситно лука. Домата се бели и се нарязва на малки купчета. Прибавят се към каймата яйцето, черния пипер, червения пипер, солта (и други подправки по желание), лука и доматите. Каймата се омесва. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

На снимката се вижда последователността на нареждане на продуктите.



Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 12:50 от GlaDneSS

# 601
  • София
  • Мнения: 2 210
Гръцка мусака по Дюкански
(моля, ако има подобна рецепта- тази да се махне от модератор Praynig)

Продукти:
600гр телешка кайма
1 голяма глава лук
250гр гъби
3 големи тиквички
6-7 малки домата (моите са замразени цели)
печен патладжан (2-3бр) (ползвам замразен, има много специфичн вкус на пушено, заради което го добавих)
Магданоз
Заливка- 2 чйца, половин коф. кис.мляко

Със зеленчуците може да се импровизира на вкус- аз разполагах с тези.

Лукът се "запържва" в дълбок тиган. Добавя се каймата, като аз не я бъркам прекалено, за да може да стои на по-големи парчета и да наподобява после кълцано месо- така я харесвам, може всеки да я направи както обича. Подправки по вкус- черен пипер, кимион, други.
Зеленчуците се нарязват наситно- тиквичките и доматите на кубчета, гъбите на ивици, патладжана- както дойде  Laughing Laughing, добавя се магданоз. Разбърква се каймата и лука със зеленчуците, залива се с около 2 ч.ч. вода и се пече на макс.темпераура докато водата изври и зеленчуците са готови.
По желание се прави заливка.

На мен лично ми беше толкова вкусно, че сега едвам дишам  Blush Blush

Снимки:
http://media.snimka.bg/0201/006657997-big.jpg

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6657996

# 602
  • Мнения: 109
Гювече

Количеството стигна за 2 порции:

4-5 долни бутчета - без кожа, обезкостени, месото нарязано на кубчета (може и всякакви други части на пилето)
1 глава лук - на ситно или на шайби
2-3 с.л. извара
1/2 бутилка доматен сос
1/2 чаша вино
1 с.л. горчица
4-5 средно големи печурки - нарязани не много на дребно
сол, подправки - на вкус
2 яйца

Доматения сос, виното и горчицата се разбъркват, към тях се прибавя изварата и хубаво се разбърква. След това се добавят лука, гъбите и месото. За подправки - аз нищо не сложих и ми е много вкусно, но може да се добави всичко, каквото желаете - черен пипер, копър, магданоз, чубрица, риган и т.н. Сместа се разделя в две гювечета и се слага във фурната докато почти изври течността (аз пекох на вентилатор, 180г градуса, около 1.5 часа, през повечето време гювечетата бяха без капак). Най-накрая се чукват яйцата отгоре и като станат и те, се изваждат от фурната.
За 3-та фаза - върху яйцето може и малко настърган кашкавал.
Ето снимка - http://picasaweb.google.com/todord/Dukan/photo#5228687988537393410


Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 12:25 от summer_girl78

# 603
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 И аз като Еми ще помоля ако има такава рецепта поста ми да бъде изстрит от модератор  Peace

Салата от ролца от раци с горчица

1пакет ролца от раци
1/2 кофичка кисело мляко
1 ч. л. горчица
1 по-дребна скилидка чесън (или на вкус)
1 корнишон или околко 5 см от 1 нормална краставица за ПЗ половин краставица
копър, сол, черен пипер на вкус

Разбъркват се киселото мляко с горчицата, солта, черния пипер и наситнения копър и наситнения или смачкан чесън, размразяват се ролцата и се нарязват на кръгчета, краставицата се обелва и нарязва на малки кубчета. Всичко се сипва в подходяща купа и се разбърква добре, по желание може да поръсите с няколко капки лимон и малко ситно настъргана лим кора.
 Става много лека и свежа салата. И не прекалявайте с краставицата, не забравяйте, че тя е само за подправка в случая!

 Ако сложите повече краставица салатата става за ПЗ

 Ако ще поднасяте салатата на гости и искате да ги впечатлите - разбърквате нарязаната на малки кубчета краставица и нарязаните на кръгчета ролца и поставяте в чиния (като купчинка), отстрани поливате със соса от останалите продукти, леко наръсвате с наситнен копър и поръсвате с лимон и лим кора  Peace (преди да снимам салатата беше разбъркана и изядена така, че не успях да я щракна)

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 14:52 от Не съм

# 604
  • Мнения: 191
Бърза пилешка кавърма
Вакуумирани печени пилешки филенца (бяло месо)
1 голяма глава лук
3-4 скилидки чесън
1/2 връзка магданоз
1 голям домат
Взимат се готови печени пилешки филенца, нарязват се на ивици. 1 голяма глава лук се нарязва на тънки лунички и заедно с пилешките парченца се изсипват в сух тефлонов тиган. Сипва се мъъничко водичка, за да не загаря и се задушава докато лука омекне. Прибавят се скилидките чесън, нарязани на тънки филийки + настъргания домат. Подправки на вкус, аз сложих малко Пикантина и черен пипер. Задушава се на умерен огън до желана гъстота, ако обичате повече сос, сложете повече домати...въобще рецептата предлага възможност за всякакви вариации, аз само споделям идеята Wink. Отгоре се поръсва обилно с наситнен магданоз. По желание може да се "завие" в омлет.


__________________________________________________________
Въздушни, яйчени "бонбони" (за спешни случаи, когато силно ви се прияде нещо сладко) hahaha
Разбиват се 3 белтъка с 8 малки пакетчета подсладител на прах (аз използвам Sweet'n'Low). Към твърдия белтъчен сняг, бавно и внимателно се прибавят 3-те жълтъка + още 3 малки пакетчета подсладител, но без да се смесват докрай. С лъжица се вземат "топки" от сместа, слагат се в плоска чиния и се поставят в микровълнова фурна, на най-силна степен за 1 мин. Получават се пухкави, шарени, сладки яйчени хапки, които спасяват положението с глада за сладко Wink.
Хубави са охладени. Wink

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:32 от ЗлаВещица

# 605
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте!

Отдавна се каня да ви напиша няколко мои рецепти, но все не ми остава време. Ето първата рецепта /подюканчена испанска рецепта/. Дано ви хареса.

FIAMBRE DE TRES CARNES /оригинално име/
(Студено предястие от три вида месо)

ТРИКОЛЬОР  “Smileys” по дюкански


Продукти:

6-7 кръгчета пилешка или пуешка шунка
пилешки пържоли /от бялото месо или бутчетата, без значение/, леко начукани, за да бъдат по-сплескани и фини
пилешка, пуешка или телешка кайма /около килограм/
1-2 яйца /може и без тях/
магданоз, черен пипер, кимион, мащерка или шарена сол, сухи бульончета вместо сол


    В продълговата форма за печене редя парчетата шунка, като малко се застъпват.

    Нареждам пилешките пържоли на дъното на формата, върху шунката.

    В купа омесвам хубаво каймата, разбитите яйца и подправките. Редя я върху пържолите.

    Формата “запечатвам” с алуминиево фолио. За да стане по-сочно ястието, може да престои така една нощ в хладилника.

    Пека  в предварително загрята на 170 градуса фурна в продължение на час – час и 15 минути /последните 20-ина минути може само отдолу/. Изваждам от фурната, докато още е горещо, сгъвам използваното вече фолио, така че да покрие ястието отгоре и нареждам тежести, за да го приплескат. /Аз слагам пакети с брашно и сол от по 1 кг/.

    Като изстине, обръщам в чиния и режа на филийки.

П. П. Като нямам много време не го оставям предварително в хладилника, не покривам с фолио, не слагам тежести. Става много вкусно. Готовият „Трикольор“ го режа на 2 части, слагам го в 2 кутии и - в хладилника и обядвам с него 4 дни.


Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:32 от ЗлаВещица

# 606
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ДЮКАНСКА ТОРТА

Продукти:

За кексчето на Джини /двойна доза/: 4 с. л. овесени трици, 2 с. л. пшенични трици, 4 с. л. обезмаслено кисело мляко, 4 яйца, 1 пак. бакпулвер, канела

За крема /модифицирана рецептата на Дейзи за сирене от извара/: 2 кутийки по 500 г обезмаслено разбито сирене /продава се в Испания, без сол е и е с гъстотата на овче кисело мляко/, 2 пак. желатин, 2 различни вида степчета

Забележка: може да се направи сиренето по рецептата на Дейзи с извара, но вместо сол и капки лимон да се сложат степчета два различни вида за двата различни желирани “крема”

За целувките: 2 разбити белтъка, подсладител на вкус /какао, ако искате да станат кафяви/

Продуктите за кексчето разбърквам хубаво, слагам в кръгла дълбока йенска тенджера. Пека 7-8 минути на максимума в микровълновата. След като изстине, разрязвам на две по дължина. Сиропирам долната част с Кока-кола Лайт.

Разбърквам едната кутийка разбито обезмаслено сирене, 1 пакетче желатин /накиснато предварително с 2-3 супени лъжици вода и сложено за 1 минута на максимума в МВ/  и степче с вкус на ягода. Слагам в хладилника, за да стегне. Правя същото с другата част от продуктите за крема, като слагам степче с вкус на ананас.

Когато “кремовете” са готови, слагам първо единият върху сиропирания долен блат от кексчето. Покривам с втория блат, сиропирам го пак с Кола. Отгоре слагам втория крем, като се налага малко да се изреже /крема/, защото втория блат е с по-малък диаметър.

Отгоре редя за украса целувки.

Става бързо, описанието му е по-дълго, но всъщност се приготвя много бързо и е адски вкусно.



Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:33 от ЗлаВещица

# 607
  • София
  • Мнения: 17 278
Кюфтета с доматен сос

Продукти:
За кюфтетата:
½ кг  телешка кайма
1 яйце
2-3 с.л. извара
Подправки

За соса:
Домати
Чушки
Лук
Подправки


Продуктите за кюфтетата се замесват и от тях се оформят кюфтета, които се пускат във вряща вода до сваряването им.
В отделна голяма тенджера се варят доматите с чушките и лука, като е хубаво да се добави от водата, в която са врели кюфтетата и са пуснали мъничко мазнина. Не давам количества за зеленчуците, тъй като аз правя много от соса и го ползвам за различни ястия.
Когато зеленчуците омекнат, тенджерата се сваля от котлона, изчаква се да поизстине и се пасират (аз лично ги харесвам по-едричко пасирани, но може и на гладка каша).
Към соса се добавят кюфтетата и се оставят да поврят заедно за малко.
Заб. стават за замразяване – и кюфтетата, и соса – ПЗ дните ми свършиха преди да свърши манджата и замразих и на следващите ПЗ ги размразих и си бяха идеални.




Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:33 от ЗлаВещица

# 608
  • София
  • Мнения: 17 278
Пълнени чушки (с кисело мляко или доматен сос)

Продукти:
За чушките:
1кг чушки
½ кг  телешка кайма
1 яйце
2-3 с.л. извара
Подправки

За соса:
Домати
Чушки
Лук
Подправки

Приготовление:
Каймата се замесва и с нея се пълнят чушките. Пекат се в тавичка с хартия за печене – така няма нужда от мазнина и не залепват.
Когато се изпекат, могат да се сервират според вкуса с доматен сос (приготвен по горната рецепта) или с кисело мляко.
За всеки случай копирам приготвянето на соса: В отделна голяма тенджера се варят доматите с чушките и лука, като е хубаво да се добави от водата, в която са врели кюфтетата и са пуснали мъничко мазнина. Не давам количества за зеленчуците, тъй като аз правя много от соса и го ползвам за различни ястия.
Когато зеленчуците омекнат, тенджерата се сваля от котлона, изчаква се да поизстине и се пасират (аз лично ги харесвам по-едричко пасирани, но може и на гладка каша).


Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:34 от ЗлаВещица

# 609
  • София
  • Мнения: 17 278
Сандвич с ескуиза и варено яйце

Продукти:
За питката:
3 с.л. овесени трици
2 яйца
1-2 с.л. кис.мляко
1 к.л. бакпулвер
1-2 с.л. извара

За сандвича:
Ескуиза
1 варено яйце

Приготовление:
От продуктите за питката се пече тънко хлебче (имайте предвид, че количеството е  много мъничко и е добре да се използва малка тавичка, аз ползвам еднократните алуминиеви, покрити с хартия за печене).
Пече се около 40 мин на 170-180 градуса.
Изважда се да изстине, разрязва се през средата и се маже с ескуиза и се покрива с нарязано на филийки варено яйце. Може да се сложи и парче пуешка шунка, но аз я избягвам.
Изключително вкусно и лесно за носене в офиса.


P.S. Има доста снимки, които не успях да смаля и щеше да се получи ужасно, затова ако някой иска да ги види: тук

# 610
  • София
  • Мнения: 2 210
Пуешки карета със зелено суфле

В Кауфланд намерих нещо ново за мен- пуешки карета, фирмата е Коко-Д.
Овкусени са, не особено режимно, та падна серизоно миене преди да ги изпека на тиган.
Тъй като са доста дебели ги сцепих надлъжно и по повърхността направих дълбоки нарези.
След това за 4-5 секунди запичам на тигана като ги натискам силно и веднага обръщам- така белтъка коагулира
и веднага "запечатва", така, че след това месото остава много сочно.
Това е основата.


Гарнитура:
Пакет замразени броколи
пакет замразен карфиол
няколко кубчета замразен спанак
извара на око
3 яйца
половин коф.кис мляко
черен пипер
копър

Броколите и карфиолът се бланшират в подсолена вода (да не се кашват)
Изсипват се в тавичка, отгоре се слагат няколко кубчета спанак и се наръсва с извара и копър.
Отделно се разбиват яйцата и млякото ,слага се черен пипер и така получената смес се
изсипва върху зеленчуците. Пече се на силна фурна , докато поизври водата от зеленчуците.
Аз обичам препечено, така че- следя си яденето.


Това е:


Отдолу има снимки на подготовката:
http://media.snimka.bg/0259/006773576.jpg
http://media.snimka.bg/0259/006773570.jpg

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:35 от ЗлаВещица

# 611
  • Мнения: 137
Тиквички огретен

1кг.тиквички
извара ниско маслена 300гр.
4бр.яйца
1 кофичка ниско маслено кис.мляко
черен пипер
копър
чесън
Всичко това се пасира и се използва за заливка
Нарязвате тиквичките на колелца нареждате ги в тавичка запичате ги в фурната до като станат с лека коричка и заливате с останалите продукти.




Домат Шмеркизе

1бр домат издълбавате го и вътрешноста е пасирате с малко извара,магданоз, чесън и всякакви подправки по избор

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:36 от ЗлаВещица

# 612
  • Мнения: 191
Три нови предложения от мен за П. дни Wink, дано ви допаднат
(Тъй като ми е много трудно да употребя 1л. мляко, преди да вкисне, днес ми се наложи да измисля нещо с него)
Пилешки дробчета с прясно мляко
Взех 1 пакет (1кг.) пилешки дробчета, размразих ги, измих ги старателно, сложих ги в по-дълбока тавичка, поръсих ги с Пикантина на око + черен пипер, залях с прясно мляко докато се покрият и запекох на 200градуса. След около 1/2 час-40мин. ги поразбърках, прибавих суха целина и малко наситнен, пресен магданоз, долях мъъъничко мляко и отново запекох до готовност. Стана добре - дробчетата са доста крехки. Вървят и със счукан чесън с оцет и лют пипер
Wink

"Плодово" желе
Вариант на желирано степче, но със сок Присън от вида му "Без захар". Присън без захар, засега съм виждала грейпфрут, вишна и портокал - изрично пише, че е БЕЗ ЗАХАР, затова го смятам за вариант за режимна напитка, още повече, че вкуса е доста добър, поне според мен.
И така, налях в две чаши по около 200мл. всяка, разтворих 10гр. желатин по познатата процедура и го разделих по равно в двете чаши. Оттам - в хладилника...след известно време, като стегна, се получи разкошен студен десерт за днешния горещ ден. Днес ползвах грейпфрут,  предполагам, че вишната ще стане още по-добре. Трябва да се яде студено, че се разтапя иначе.

Мляко с "ориз"(ама по-хубаво)
Около 200-220мл. прясно мляко (естествено, режимно-нискомаслено) сложих в тенджерка на котлона, към него прибавих 3 с. л-ци трици + подсладител на вкус + няколко капки ванилова есенция на д-р Йоткер. Всичко това клокна при непрекъснато бъркане и леко се сгъсти. Отстраних от огъня и прибавих 1 жълтък+1 малка, равна чаена л-ка царевично нишесте и отново с бъркане го оставих да клокне. В момента се изстудява в хладилника за закуска, но мирише великолепно - точно на мляко с ориз Wink Отгоре смятам да поръся с малко канела - ксласика
  Wink

Ако решите да опитате нещо - да ви е сладко!!!   bouquet   

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 23:21 от Sari4ka

# 613
  • София
  • Мнения: 17 278
Бисквитки "Предизвикателството на Хриси"

Хриси е девойката, която ме предизвика да приспособя нейна рецепта по Дюкан Simple Smile

Продукти:
Сухи продукти:
18 с.л. смлени овесени трици – от това количество се получиха 35 бисквитки, тоест по ½ с.л. на бисквитка. Да се вземе предвид допустимата дневната доза от 3 с.л.!
1 к.л. сода бикарбонат
1 к.л. диетична сол

Мокри продукти:
1 яйце
150 гр. обезмаслено мляко
½ ч.ч. кока-кола лайт
3-4 с.л. течен подсладител
ванилия

Сухите и мокрите продукти се смесват отделно и чак накрая се смесват. Омесва се меко тесто и се оформят бисквитки в тавичка върху хартия за печене. Пекат се бързо в загрята фурна на най-високите градуси (според Хриси 350-400, ама моята фурна такива висоти не постига, затова ги пекох на 250).
Може да се поръсят с подсладител на прах, но веднага преди сервиране, иначе подсладителя се стопява и се губи ефекта.
Аз ги съхранявам в ламаринена кутия от бисквити и стоят мекички. Ако предпочитате да хрупат – не ги затваряйте като мен Wink




По-подробно описание и снимки на приготовленията тук

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:37 от ЗлаВещица

# 614
  • Мнения: 516
                              Пилешки шишчета с кисело мляко / кн."Моята диета в 350 рецепти"-стр.52/

Продукти за 2 човека : 500 гр бяло пилешко месо .
За марина : 250 гр обезм.кисело мляко, 1 ч.л. червен пипер- може и лют за пикантен вкус,
1 ч.л. куркума, 1/2 ч.л. кимион на прах , 1/2 ч.л. кориандър на прах.

За след марината :1 връзка малки лукчета - или по-малки глави ,1/2 лимон,сол и черен пипер на вкус.

Приготвяне : Нарежете бялото месо на парчета и ги поставете в дълбок съд, заедно
с подправките и киселото мляко.Разбъркайте добре.Покрийте с капак и оставете да се маринова
в продължение на 3 часа в хладилника.Изцедете пилешкото и го нанижете на дървени шишчета-
накиснати предварително за 10-15 мин във вода ,за да не изгорят, като редувате пиле-лук.
Посолете и поръсете с черен пипер и ги сложете да се изпекат във фурната за 10 минути.
А може и на скара да ги изпечете . През това време ,ако желаете ,може да запечете
1-2 глави лук
и да добавите марината, ако ли не - тогава може да затоплите директно марината
без да я кипвате . Добавяте сол,черен пипер и лимонов сок / от 1/2 лимон /.
Сервирайте шишчетата  заляти с този сос .

За гарнитура на моите направих млечен  пастет - 3 на 1 части извара с обезм.кис.мляко ,
корнишонче за вкус , копър и чесън на вкус . Всичко това това го пасирах и се получи вкусен пастет .
Ако нямате пасатор - яко бъркане с вилицата .


Снимки : нареждане  http://media.snimka.bg/0275/006805648.jpg
 
готови  http://media.snimka.bg/0275/006805645.jpg  , въпреки че са леко поизгорени,
шишчетата са сочни - т.е не са сухи , както обикновено стават от пилешко филе     chef

PP - Сега ми хрумна ,че по същия начин , с това мариноване , би могло да се
изпече и пържолка от пилешко филе  - ще го пробвам  това Joy Joy Joy





Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 17:10 от mamce

Общи условия

Активация на акаунт