Топломерът в кухнята

  • 5 092
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Подочух, че топломерите отчитат не само консумираната топлоенергия, но и всяко друго затопляне на стаята. Тревожа се, че ще отчита топлината от готварската печка, която е в непосредствена близост (особено при отваряне на фурната), а нямаме възможности за разместване.
Как мога да го изолирам? Ако го обвия във фолио дали ще има ефект? Дайде някакви идеи!

# 1
  • Мнения: 46 437
Аз знам, че отчита количеството топлина, което отдава радиаторът, не мисля, че може да се нагрее толкова, че да започне да топли  Thinking

# 2
  • Мнения: 78
Едва ли ще ти отчита топлината от фурната , но е хубаво да го следиш.Знам обаче , че радиаторите се включват автоматично ако температурата падне под някакви градуси.Което е много тъпо.Но при съседите ми се получава - отварят през зимата прозореца да проветряват и хоп радиаторът нагрява въпреки , че е изключен.Въобще тези топломери са голяма напаст.Аз и до сега не съм получила отговор колко струва една единица .

# 3
  • Мнения: 7 640
Едва ли ще ти отчита топлината от фурната , но е хубаво да го следиш.Знам обаче , че радиаторите се включват автоматично ако температурата падне под някакви градуси.Което е много тъпо.Но при съседите ми се получава - отварят през зимата прозореца да проветряват и хоп радиаторът нагрява въпреки , че е изключен.Въобще тези топломери са голяма напаст.Аз и до сега не съм получила отговор колко струва една единица .

зависи на каква степен си оставила винтила.
Когато проветрявам, просто го завъртам на 0.

# 4
  • Мнения: 3 550
Ние обикновено не го включваме, защото разчитаме на затоплянето при готвене. Работата е там, че в края на отоплителния сезон ни отчитат някакви си единици, които ми се струват твърде много. Много повече от тези на топломера в банята, който също не включваме. питах се дали пък причината не е в отчитането на загряването от фурната.
Вие как мислите?
Обикновено го държим на * (снежинка) през цялата зима.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 356
Четох, че топломерът отчитал разликата между температурата на радиатора и на стаята. Ако е пуснато парното и печка едновременно, би трябвало да отчита по-малко. Обаче има логика тогава, ако топлиш с фурна на изключен радиатор да отчита  Thinking Знам ли. Аз също го държа на снежинка все още. Трябва да погледна.

# 6
  • Мнения: 24
Ако топломерът ти е електронен няма страшно , той отчита само топлината излъчена от радиатора , но ако е с ампула всяко допълнително загряване на стаята влияе , дори и слънце ако грее в стаята му влияе .
Топломерите с ампула са на принципа на термометър с живак, така че ако е тъкъв внимавай .
Свекър ми има такъв и понеже е пенсия и си седи в къщи му слага компресчета с лед.
Успех в борбата с топлото! 

# 7
  • София
  • Мнения: 4 493
Имам топломери поставени от фирма "Тахем". По стечение на обстоятелствата в апартамента не живее никой от 1-2 години. При последното /май-юни/ отчитане на топломерите от фирмата - имах показания на тях - никой във фирмата не ми обясни ЗАЩО. И сега съответно имам сметки за нещо което не е ползвано - КАК СТАВА ТАКА?

# 8
  • Мнения: 7 640
Имам топломери поставени от фирма "Тахем". По стечение на обстоятелствата в апартамента не живее никой от 1-2 години. При последното /май-юни/ отчитане на топломерите от фирмата - имах показания на тях - никой във фирмата не ми обясни ЗАЩО. И сега съответно имам сметки за нещо което не е ползвано - КАК СТАВА ТАКА?

ами като пускат парното, винтилът се държи отворен един ден. При нас от това има символични разлики в показанието на топломера на единия радиатор, който иначе въобще не пускаме.

# 9
  • Мнения: 3 550
Ако топломерът ти е електронен няма страшно , той отчита само топлината излъчена от радиатора , но ако е с ампула всяко допълнително загряване на стаята влияе , дори и слънце ако грее в стаята му влияе .
Топломерите с ампула са на принципа на термометър с живак, така че ако е тъкъв внимавай .
Свекър ми има такъв и понеже е пенсия и си седи в къщи му слага компресчета с лед.
Успех в борбата с топлото! 
А как да разбера какъв тип е топломерът? Поставен е от фирма "Техем".

# 10
  • Мнения: 8 917
Ок, след като топломерът се включва ако се отвори прозореца и в стаята стане хладно, напълно нормално е след като  в стаята се дигне Т - независимо какъв е другият източни на топлина, топломерът да се изключи Peace

# 11
  • Мнения: 6 461
   SneakyДобре че нямам такъв бирник в къщи Whistling

# 12
  • Мнения: 10 513
Мой приятел беше установил, че топломерът е отчитал, когато в стаята е пусната печка-духалка. И по телевизията го даваха този случай, и жалби писа - нищо не стана. Ние сме на Бруната и нямаме такива проблеми. За сега.

# 13
  • Мнения: 24
Електронните топломери имат дисплей с цифри , а ампулните са като термометър пълни с течност в

 някакъв цвят/обикновенно в син/.

# 14
  • Мнения: 24
На фирма Техем обикновенно са електронни топломерите.

Общи условия

Активация на акаунт