операция на дискова херния!

  • 224 633
  • 604
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 631
   
    Здравейте!  Питайте, на линия съм.


Колега здравей... коя година си завършил кинезитерапия? Може случайно да се познаваме.
Поздрави..

# 91
имам дискова херния L4-5 ,предстои ми операция....някой правил ли си е такава интервенция?


ДИСКОПАТИЯ И ДРУГИ БОЛЕСТИ НА ГРЪБНАКА, ПРЕШЛЕНИТЕ

Здравейте!
Искам да Ви разкажа за един нов метод на лечение на някои видове дископатия и някои други болести на гръбначния стълб и прешлените. Аз не съм медицинско лице, не мога да формулирам диагнози. Болките идват от притиснатия нерв между прешлените- много причини може да има, за да го получите.
Наскоро разбрах за метода ДИСКОЛИЗА и искам да го споделя с читателите в интернет – много хора имат проблеми с кръста, гърба, операциите в повечето случаи са доста рисковани, даже опасни /имам предвид стандартната оперативна намеса/ - поне това съм чела във форумите и интернет. В частната клиника „Света София” се прилага този метод на лечение- дисколиза, както и много други новаторски методи, за които не съм компетентна , за да говоря. Д-р Калин Михов е лекаря, който избави две мои близки от болките, освобождавайки нерва, притиснат между дисковете на гръбнака, които причиняваха болка даже по протежение на краката. Метода е базиран на вкарване на инжекции с озон между прешлените, което води до разтягането им и нерва си идва на мястото. Операцията е предшествана от ядреномагнитен резонанс, както и други снимки, а самата процедура е с пълна упойка и трае около 30-60мин! След това пациента лежи неподвижно на специално твърдо легло, и на другия ден си е у дома!  Не мога да Ви кажа за кои точно диагнози помага метода, но факт е, че този метод ПОМАГА – аз бях изумена как отшумя болката на следващия ден, както и от това, че само за 1-2 дни пациента стои в болница. В клиниката има всякакви специалисти – работи със здравната каса и е съвсем нова клиника! В екипа работят Д-р Калин Михов и Д-р Мазнейков  - тел: 02/8184600, 8184635, 8184637
Не правя реклама, просто искам да дам гласност на този метод, нов за България, Д-р Михов е специализирал в Италия.
 Много хора страдат от подобни заболявания, затова искам да им дам тези координати- дано да им помогнат тези специалисти! Оказа се, че даже в Павел Баня не знаят за него. Затова реших да напиша тези няколко реда – надявам се да съм Ви била полезна!


# 92
  • Мнения: 17 407
Ами по- назад сме писали за това- нарича се озонотерапия. Д-р КАлин Михов го познавам Wink

# 93
  • Мнения: 982
... За 75 евро и еднодневно пътуване до Солун успях да си върна нормалния ритъм на живот!

какво по-точно означава това?
И аз искам да разбера подробности.
На мъжа ми скоро поставиха такава диагноза.Това,което ме смущава е,че някои лекари са твърдо"за",а други "против" операция.
Какво е това разминаване!

# 94
  • Мнения: 19 289
Здравейте,

Много се радвам, че успях да намеря форум, в който има много полезна информация за личния опит на всички в борбата с това заболяване.

Аз самата имам 2 дискови хернии от близо една година.

Това, което мога да споделя от личен и този на други болни опит е:
1. Лекарствата не вършат нищо (тe са болкоуспокойтелни, не лекуващи болката) - само могат да ви докарат други проблеми със стомаха и други органи .....
2. Не на операцията (спорен мен)! - много е рисковано - един професор от Александровска, мисля че се казваше Деянов, е казал  "Дойде ли ми някой с операция на ГС - направо го връщам - лечение може да има за хора, които нямат операции"

3. Не ходете при д - р Бецинцки във ВМА!!!! И не позволявайте да ви прилагат лечение с инжекции в грабнака. Както казва моят лекуващ невролог: "болка не се лекува с болка".
4. Важно е да се направи добра физиотерапия; масажите също облекчават

Това, което е най - важното, е да промените начина си на живот, за да избегнете ако е възможно операцията!

За финал...2  месеца лекарите в България не ме вдигнаха от леглото; то бяха лекарства, то бяха връзки с най - добрите специалисти и мнооого средства, защото касата покрива незнайно какво точно?! За 75 евро и еднодневно пътуване до Солун успях да си върна нормалния ритъм на живот! Лекарства почти никакви не съм пила...лекарят ми препоръча да плувам и след 3 дни, 2 таблетки на ден, успях да се движа отново! За Европа, дисковата херния е изведена до статут на "грип", а при нас е "клъцни - срежи".

Изводите всеки прави сам за себе си! Аз само казвам, че за 1 година това видях от родните специалисти: операция или самоунищожение с всякакви таблети.

Желая здраве на всички!


какво значи това ?какво лечение си провела в Солун?

# 95
  • Мнения: 631
Всеки има право на избор. Аз също съм с дискова херния и с две листези, но няма да се оперирам.

Според мен грешката на почти всеки е, че отрича всичко и всеки , което не му е помогнало. Всеки от нас иска бързо да се оправи и да няма болка. Дори и тези, като мен които търпеливо се възстановяват след като  забравим болката не спазваме никаква физическа култура за да се предпазим от ново обостряне. Това е. Не всеки тук е медицински кадър и не всеки би разбрал какво му правят и защо. Един съвет от мен :
Не разрешавайте да ви правят блокади /това временно обезболява, но в никакъв случай не "оправя" дисковия проблем/ и не разрешавайте да ви усукват на двете страни с резки движения за да ви изпукат.

# 96
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и не разрешавайте да ви усукват на двете страни с резки движения за да ви изпукат.[/b]

aaaaaaaa, ужасТ  ooooh!. На мен ми е правено, от кинезитерапевт обаче. Рязко ми изпука врата, а кръста с бавни и постъпателни движения. Истината е, че няколко дни след тази терапия чувствах някакво облекчение, от към болки в кръста, но до там.

Та какво е лошото в случая, shammi  newsm78

# 97
  • Мнения: 631
Ами лошото е, че когато имаш дискова херния в остър период никога не се правят усуквания на гръбнака. Манипулации се правят само при пресен функционален блокаж, задължително само в едната посока и то зависи от коя страна е блокажа. Ако помислиш логично - когато блокажа е да речем в ляво и те усукат в ляво и в дясно какво се получава : нищо и половина в единия случай освобождаваш блокажа и при второто усукване на другата страна го връщаш обратно.

При дисови хернии подхода е много по различен - става по-бавно, не е като при блокажите да те манипулират и да станеш и да ходиш нормално. При дисковите хернии възпалението и притискането е водещия фактор и по-трудно се "освобождава"

# 98
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 shammi, ясно... разбрах.  Grinning
Аз да ти кажа, от как родих преди 4г. все съм с болки в кръста. Та не знам кога имам остър период и кога друг. Всъщност друг нямам  Tired

А понеже и ти казваш, че си с дискова херния... Как се лекуваш? Какво точно правиш за облекчаване на болките?
Мерси  Simple Smile

# 99
  • Мнения: 274
Правих си иглотерапия. Разбрах, че имало хора, които не се повлияват, но аз не съм от тях. Обаче пък не ми стигнаха финансите за да направя пълен курс. Ако имате желание и възможност доста добре се отразява (заедно с лазер).

# 100
  • Мнения: 631
shammi, ясно... разбрах.  Grinning
Аз да ти кажа, от как родих преди 4г. все съм с болки в кръста. Та не знам кога имам остър период и кога друг. Всъщност друг нямам  Tired

А понеже и ти казваш, че си с дискова херния... Как се лекуваш? Какво точно правиш за облекчаване на болките?
Мерси  Simple Smile

Поддържам се с гимнастика /или по точно 2 упражнения/ и то когато ме заболи много. Преди ходех да плувам, но сега сменихме жилището и още не съм отишла да си взема карта от басеина наблизо. Това е в най - общи линии.

PS. Ако си раждала секцио нищо чудно да имаш проблеми с кръста.

# 101
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
моите проблеми отново започнаха след секциото и най-вече като свалих кг..
последно време направо ме сецва докато спя .Взех едни нови прахчета +хапчета и доста помагат но за в момента.Просто усещам че не е на добре работата.
аз съм оперирана но протрузиите на другите нива според моя доктор са станали сигурно дискови хернии вече.Имам пареза на левия крак само на 15% го вдигам.
Пък и да ви кажа честно не ми се дава 300лв. за ЯМР и незнам какво следва  ooooh!

# 102



Моля те пиши ми как си след озоно терапията, правиха ли ти безкръвна операция

# 103
  • Мнения: 17 407
Правих си иглотерапия. Разбрах, че имало хора, които не се повлияват, но аз не съм от тях. Обаче пък не ми стигнаха финансите за да направя пълен курс. Ако имате желание и възможност доста добре се отразява (заедно с лазер).
Би ли споделила къде? Може и на лични, благодаря!

# 104
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
PS. Ако си раждала секцио нищо чудно да имаш проблеми с кръста.

мдаааааа... и то точно 2 пъти. Но проблемите ми започнаха след 2-рото секцио  Confused

Дано успея да ти доведа щерката  Praynig и ще ми кажеш и на мен тези 2 вълшебни упражнения, нали  Laughing

  bouquet

П.П: От сравнително студената вода в басейните не ти ли е по-зле на кръста? Аз на морето почти не влизам във водата... Ако ходим на басейни гледам да са 29-30 градусови поне... Само в тях ми е добре.

Общи условия

Активация на акаунт