Готварски печки на газ

  • 9 479
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 310
 В момента се газифицираме и ни предстои закупуване на готварска печка. Въпросът е дали да е изцяло на газ ( котлони и фурна) или комбинирана. Ако някой има лични наблюдения, моля да сподели.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Нямам наблюдение, но всички препоръчват комбинирана - фурна на ток и котлони на газ, не знам защо.

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Според мен е по-добре котлони на газ и фурна на ток. Преди около 12-13 години нашите си купиха печка изцяло на газ, занесоха тази на ток на село. Но майка ми така и не успя да свикне да пече на газ, опитва се известно време и си върнаха тази на ток да си пече в нея. Стринка ми пък ползва печка само на газ вече около 15 години и си пече както трябва. Незнам, но май на газ по-трудно се свиква.  Peace

# 3
  • Мнения: 289
Нашата е 3 котлона на газ, един на ток и фурната на ток. Предната /много стара печка/ беше изцяло на газ и ми беше по трудно с нея, но сега чувам, че новите печки, които също са само на газ били  много удобни.
Съветвам ви, ако не купувате печка от оторизираните магазини на Овергаз да си искате навреме сертификат, че печката може да работи с природен газ. Ние си имахме доста главоболия с този ни пропуск. ooooh!

# 4
  • Мнения: 7 716
Мойта  е с фурна на ток /по-рядко печа/, три газови котлона и един на ток.
Като свърши газта да имаш алтернатива докаго заредиш.
Защото газта свършва изведнъж, не те предупреждава.
Откакто готвя на газ сметката за ток ми намаля с 20 лв месечно, а зареждам газ за около 20 лв веднъж на седем месеца, като имайте предвид, че постоянно ползвам котлоните.

# 5
  • Мнения: 990
Нашата също е комбинирана  с 2 газови котлона и фурна на ток. Много съм доволна , въпреки ,че в началото си ме беше доста страх  с тая газ в къщи . но е много по икономично и по-бързо става.

# 6
  • Мнения: 6 167
незнам колко ще съм полезна, но ние също сме газифицирани
котлоните са ми изцяло на газ.

имам плот с котлони. не виждам смисъл от електрически котлони, ако не ти трябват например за директно печене на нещо ( чушки, кестени Mr. Green). въпреки, че и за това има решение - продават мрежички за газови котлони.

фурната ми е  на ток, но тя е отделна от котлоните в друг ъгъл на кухнята.



# 7
  • Мнения: 6 167
Мойта  е с фурна на ток /по-рядко печа/, три газови котлона и един на ток.
Като свърши газта да имаш алтернатива докаго заредиш.

извинявай, но при централна газификация нямаш бутилки с газ, които да зареждаш, газта не свръшва.

до колкото разбрах става в-с за преминаване на газифицирана система, а не за бутилки с газ, които да стоят под /или до печката  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 750
Имам от близо година печка изцяло на газ, 4 котлона + газова фурна - много съм доволна, свикнах бързо с нея.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
По добре е печката да е комбинирана,на ток и газ.в печките,които са само на газ,не може да се пече  кейк и сладки.

# 10
  • София
  • Мнения: 750
По добре е печката да е комбинирана,на ток и газ.в печките,които са само на газ,не може да се пече  кейк и сладки.
Всичко си пека и става абсолютно със същия ефект като при ел. фурна.
Едно време в такава печка майка сташни козунаци правеше.....става си нормално.

# 11
  • Мнения: 7 716
Мойта  е с фурна на ток /по-рядко печа/, три газови котлона и един на ток.
Като свърши газта да имаш алтернатива докаго заредиш.

извинявай, но при централна газификация нямаш бутилки с газ, които да зареждаш, газта не свръшва.

до колкото разбрах става в-с за преминаване на газифицирана система, а не за бутилки с газ, които да стоят под /или до печката  newsm78
Лени, казах мнението за моята ситуация, може да е полезно на някой друг, без централна газификация.
Кери, ама в София има ли централна газификация? newsm78

# 12
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
А, то не е цяла София газифицирана, но си има райони, и това си се води май централна газификация.
Чувала съм, че при фурните на газ се вмрисва яденето.
Нашата е комбинирана Gorenje.
Така и не намерихме място да сложим бутилка, но сега ще я включим към общата система.
2 котлона са на газ, два на ток. Според мен това е добър вариант.

# 13
  • Мнения: 7 716
Ама аз в центъра не съм чула никой да е газифициран централно. Shocked

# 14
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

Чувала съм, че при фурните на газ се вмрисва яденето.

няма такова нещо. от три години ползвам печка изцяло на газ / три котлона +фурна/ и съм страшно доволна.
 откакто работя с тази печка се върнах към навика си почти всичко, което правя да е печено или варено. преди все се чудех как да приготва яденето без да ползвам много-много фурната/ заради сметката за тока естествено/.
 всичко можеш да приготвиш във газова фурна - и сладкиши и пиле да опечеш/особено на сол/ такаче коричката да е червена и хрупкава.
 така че, аз съм за печка изцяло на газ. Peace

# 15
  • Мнения: 2 047
   Моята е с котлон и фурна на ток и с един котлон с газ. Като свърши изненадващо газта се радвам, че не взех такава с два газови котлона. Според мен е хубаво да имаш алтернатива и с двата варианта - всичко се случва !

# 16
  • София
  • Мнения: 6 916
Може котлоните да са комбинирани газ+ток , фурната само на ток.Новите технологии са енергоспестяващи,така че това е много добър вариант според мен. Peace

# 17
  • Мнения: 2 657
Моята е изцяло на газ.И 4-те котлона са ми газови и фурната ми е газова Winkединствено грила е на ток Mr. GreenНямам забележки,но само да не ми свършва газта,когато мъжа ми е на работа.Че се по4ва едно 4удене кой да пратя да зареди,ама се намират хора и за тая работа Joy

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз ей тази си избрах:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011704

# 19
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Ние сме изцяло газифицирани.Котлоните ми са 3 на газ и 1 ел/на Аристон/,а фурната е електрическа/на Фагор/.Доволна съм.

# 20
  • София
  • Мнения: 310
Кери, ама в София има ли централна газификация? newsm78

В цяла София едва ли. Но ние сме краен квартал и от 2 години имаме централна газификация. За Горна баня иде реч.

# 21
  • София
  • Мнения: 310
Имам от близо година печка изцяло на газ, 4 котлона + газова фурна - много съм доволна, свикнах бързо с нея.


Zmeica каква точно ти е печката (марка). Една майка пише, че яденето се вмирисвало в газовите фурни, има ли нещо такова  Rolling Eyes
 Аз определено искам цялата да е на газ, но ме притеснява фурната, дали си е като нормалните фурни на ток. Макар че не виждам смисъл да е по-различно ястието. Нали стените се нагряват и така се пече или нещо съм в грешка  Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 750
Моята е Горение, нищо по-различно във вкуса на храната няма. Има нагревател само отдолу на фурната, но всичко се изпича нормално. Моята няма автоматично запалване на фурната, но независимо от това ми е удобна, нямам и вграден термометър към фурната, но пък аз си имам мой и той си стои в печката. Има грил моя модел, но виж не съм впечатлена, защото голяма врътня, и става бавно /може пък и аз да не съм свикнала - не знам./

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 511
Моята е KORTING с два газови и два електрически котлона,фурна на ток.Мвого съм доволна Peace!

# 24
  • Мнения: 8 917
В момента се газифицираме и ни предстои закупуване на готварска печка. Въпросът е дали да е изцяло на газ ( котлони и фурна) или комбинирана. Ако някой има лични наблюдения, моля да сподели.

Майка ми съвсем наскоро си купи Еректролукс - кобминирана, 500 и няколко лева беше.Много е доволна.

# 25
  • Мнения: 138
Момичета а имате ли представа дали се предлагат фурна и котлони изцяло на газ за вграждане?

Общи условия

Активация на акаунт