Да ви питам за една палма

  • 5 907
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Сега през лятото на моята палма и израстнаха тези "пипала". Чудя се дали е нормално или трябва да ги отрежа, защото листата и почнаха да вяхнат?

http://new.photos.yahoo.com/marina_grupcheva/photo/294928803187069017/0

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
палмата ти е цикас, нали?
за пръв път вижда подобни израстъци Rolling Eyes
а потърси ли в интернет нещо за цикаса?

# 2
  • Мнения: 4 202
Въй, въй, въй, за пръв път виждам такива "пипала", не знам какво да те посъветвам.
Всъщност не съм отглеждала цикаси и не знам дали e нормално, но е доста интересно явление  Shocked

# 3
  • Мнения: 1 417
Ха, моята изглежда точно по същия начин, само че единия израстък умря и остана 1 +2 листа, които за сега слава богу са добре!

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Това са новите листа на цикаса, не ги пипай. Станали са такива, защото палмата не е изнесена навреме на светло и са се "изциглили". Ако старите ти съхнат ги отрежи и другата година, като видиш, че започват да излизат нови листа (излизат от средата), преди да са пораснали (когато са 1,5-2 см.) я премести на възможно най-светло място. Така ще се радваш на здрави и нормални листа. Аз окепезих по същия начин моя цикас (нищо че се занимавам с цветя и уж ги знам тези работи Wink) и цяла година се ядосвах, но сега има нови листа, тези нестандартните ги отрязах и пак е хубава Heart Eyes!

# 5
  • в къщи
  • Мнения: 467
Това са новите листа на цикаса, не ги пипай. Станали са такива, защото палмата не е изнесена навреме на светло и са се "изциглили".
 Heart Eyes!

Даа и аз мисля така.Всички цикаси,които съм виждала в домашни  условия изглеждат така. newsm78

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Това са новите листа на цикаса, не ги пипай. Станали са такива, защото палмата не е изнесена навреме на светло и са се "изциглили".
 Heart Eyes!

Даа и аз мисля така.Всички цикаси,които съм виждала в домашни  условия изглеждат така. newsm78
Ааа, не всички изглеждат така, само "забравените"  Wink.

# 7
  • Мнения: 1 951
Ами тя си беше на възможно най светлото място, на балкона не посмях да я изнеса...

# 8
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Защо не посмя? За цикаса е много добре да се изнася на вън още рано на пролет и да се прибира възможно най-късно. Само трябва да го пазиш от директно силно слънце и в големите жеги да му овлажняваш по малко листата.

# 9
  • Мнения: 3 360
Добре са те посъветвали!Това са си листата му-не израстъци LaughingЗа мен е малко странно,защото не съм срещала такъв екземпляр досега/прощавай Rolling Eyes/Сложи го на светло,тори го поне веднъж на 2 седмици и поливай по-рядко!Ако успея ще пусна снимка на моя,който гледам от 4 години!
Успех!

# 10
  • Мнения: 3 360
ето я  и нея Party

# 11
  • Мнения: 2 040
Много я обичам тая палма, но все немога да си купя ... много е красива  Peace

# 12
  • Мнения: 1 951
Само трябва да го пазиш от директно силно слънце и в големите жеги да му овлажняваш по малко листата.

Ние се изместихме в ново жилище и балкона е със стъклен навес Rolling Eyes затова не посмях. Дано догодина да сложим маркиза.

# 13
  • Мнения: 1 232
охоо този екземляр е перфектен

# 14
  • Мнения: 1 232
тази година с моя цикас де случи почти същото,макар че беше цяло лято на терасата,4 дълги изцъклени листа,които лека полека увехнаха и аз изрязах.Не се притеснявай дори всички листа да изрежеш и да остане само шишарката,напролет ще израстнат нови,цикасите наистина обичат много светлина

Общи условия

Активация на акаунт