Да се оплача от фирма"Мебели Станков" :(

  • 44 842
  • 64
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 765
Изпадам вече в дълбока депресия като чуя тази фирма.  #2gunfire  През април месец отидох да ми направят проект за кухня,дадох си размерите,сама начертах,какво точно искам,а те трябваше само да ми кажат цената.Чаках 2 седмици някой да ми се обади,но не. Започнах да звъня почти всеки ден, но с различни оправдания не получавах никаква информация. Накрая след множество ходения до офиса,след 1 месец ми съобщават,че са ми загубили размерите и проект дефакто няма. След нови хиляди уточнявания месец юни сключих договор,според който до 30 работни дни трябваше да ми е готова. Е какво да кажа,още я чакам,а сега сме октомври.  Cry

# 1
  • Мнения: 396
Трабвяло е да спреш да се занимаваш с тях,още когато са ти изгубили проекта ....  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 7 765
Само при тях намерих кухнята,която исках.  Close  Иначе наистина нямаше да имам толкова нерви,да се занимавам с тях.

# 3
  • Мнения: 417
Ако бях в друга държава бих ги осъдила.... #2gunfire

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Щом имаш договор защо не се обърнеш към Комисията за защита на потребителите - неможе да 4акаш една кухня половин година. Сигурно и капаро си им дала  #2gunfire

# 5
  • София
  • Мнения: 7 765
Платила съм 50% от цялата сума за кухнята. Има и едни смешни неустойки в договора, като 0.01% за пресрочване. И аз се бях замислила за Комисията, но не знаех,как могат да ми помогнат.  Rolling Eyes

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Егати и фирмата, взели са ти парите и си траят сега .....
Да бе неустойка, 0.01%  #Cussing out а нервите, кой ще ти ги плати???

# 7
  • Мнения: 234
За тази фирма не ми се говори!
Поръчахме си холова гарнитура/уж най-добро качество/а не издържа кожата и месец.За да не правя скандали ме помолиха да си избера друга гарнитура,с нея положението вече е отчайващо,лющи се ,пада и боята,направо ми идва да ги  #2gunfireА няма да забравя как ме овещаваха колко са им качествени нещата. Проблема си го реших като си купих друга,а за тази фирма неискам и да чуя!

# 8
  • Мнения: 3 715
Комисията за защита на потребителите няма да ти свърши никаква работа. Напиши една покана, че ако до две седмици не ти докарат кухнята, ще се обърнеш към съда, занеси им я и поискай да ти я заведат с входящ номер. Много е важно да имаш входящ номер, както и копие на поканата. Ако след две седмици не ти докарат кухнята, подай жалба в съда за неизпълнение на договора от тяхна страна.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 926
 Tired Настръхнаха ми косите като ви чета. Ние сме си поръчали холова гарнитура ooooh!  Другата седмица трябва да е готова, ама като чета май закъсняват ужасно Cry

# 10
  • Мнения: 1 546
Момичета, пак ще вмъкна в темата, за да поискам и аз един съвет за некачествени мебели.
Взехме си диван от мебели ВЕНЕРА , комбинация с кожа. Тази кожа, обаче, не знам каква е, но се драска от най-малкия допир! Онзи ден мъкнах едни кашони и без да искам докачих малко от кожата, ама буквално само докоснах кожата с кашона и се получи грозна драскотина!!!! Shocked Какво е това чудо!  #Cussing out Дали мога за такъв пробелм да се оплача на фирмата доставила ни дивана?Ми то коприна да беше, по-издръжливо щеше да е!

# 11
  • Мнения: 448
Само да вметна за наши познати, които си купиха кола от панаира миналата година. Искаха малко по-различен цвят и някой нещица вътре. Оказа се, че ще им я правят поръчка. Закъсняха доста с доставката (дали не отидоха два месеца), накрая неустойките (пак на ден)се превърнаха в много, много, солидна цифра, която им свалиха от цената, щом ги имаш в договора после не го пропускай.

# 12
  • Мнения: 110
Да,много са зле Mr. GreenИ ние си бяхме поръчали гарнитура,гледахме мострата беше супер на изложението в НДК-то,а поръчката не стига че се забави много,ами и пристигна нещо съжсем различно и постоянно излиза перушината понеже било от "естествен пух" #2gunfire

# 13
  • Мнения: 2 673
Чувала съм само негативни отзиви за "Станков", пък цените им са ненадминати! #Crazy

# 14
  • Мнения: 36
Ужасена съм. Преди 10 дена получих поръчаната при тях холова гарнитура,Тъй като още сме в ремонт ,дори не съм я развила от найлоните.Иначе спазиха срока .Дори я получих преди договорения ден.Стискайте палци да са надминали себе си ,защото и без друго доиста "воювах"за нея .

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 926
Ужасена съм. Преди 10 дена получих поръчаната при тях холова гарнитура,Тъй като още сме в ремонт ,дори не съм я развила от найлоните.Иначе спазиха срока .Дори я получих преди договорения ден.Стискайте палци да са надминали себе си ,защото и без друго доиста "воювах"за нея .
Стискам силно палци , че и аз чакам ooooh! Хайде разопаковай и казвай Grinning

# 16
  • Мнения: 3 576
Две наши приятелски семейства имат кожени гарнитури от Станков.
Моделите наистина са малко старични, но са поръчвани преди около 5 год и не са мръднали, кожата е в добро състояние въпреки, че не са луди като мен да я чистят със специални препарати.
Не знам, може би преди време са работели по-качествено....... Thinking

И имах много добро мнение за тях /като изключим цената, която не се връзва за БГ производство/ докато не прочетох това.
Може би всяка фирма, която стане известна и утвърдена започва да печели за сметка на качеството. Rolling Eyes

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Браво на момичето, което е пуснало темата!!!  bouquet Аз самата от доста време се каня да пиша за въпросната фирма и само съжелявам, че не съм го направила по-рано! Сега поне нямаше да си и ти набутана като мен, ilq!
Значи и ние така: през март месец отидохме до магазина им в Бургас и харесахме една холова гарнитура. Решихме да я поръчаме веднага. Носех със себе си 1000 лв. и след като уточнихме с момичето всичко й казах да пише договор за поръчка. Тя ме погледна и каза: "ама носите ли пари в момента, защото задължително трябва да оставите предплата". Казах й:"разбира се, че ще оставя, далеч съм от мисълта, че когато поръчвам нещо конкретно за мен няма да оставя аванс." Извадих парите и й ги подавам, а тя: "ааа, не става с толкова! Минимум 50% се внася, значи още 650 трябват, за да се стартира поръчката. По-добре идете да вземете още, че да не пишем на два пъти". Бях ей така: #Shocked Аз също работя в сферата на търговията, продавам коли за по над 20000 лв. и като имам клиент за автомобил съм взимала и 100 лв. капаро да му я пазя до вечерта или следващия ден, само и само да не го изпусна. Да не говорим, че когато говорим за поръчка на конкретен автомобил дори да е за 150000 лв. се заплащат 10% от стойността му. Както й да е, политика на фирмата им е това, явно ми стигат клиентите, които имат в момента и не се напъват излишно хората. В интерес на истината ми я доставиха точно на 30-ия работен ден (месец и половина). Обаче след като се прибрах у нас и я разопаковахме останах супер разочарована. Първо масата: цялата е отлепена. Прилагам снимка:



и това е маса 80/80, която струва 330 лв. все пак!

Ето ги и крачетата на гарнитурата: същото положение:



, подлакътниците също не са добре изпънати, ето ги и тях:



това пък е седящата част на фотьойла! Какво ще кажете?! Качество на изпълнението и чудо! Sad

а възглавниците бяха като мекици, просто нещо ужасно! Бях много разочарована, и им се обадих. Казаха ми, че трябва да ги закарам обратно, за да ги видят. Ами значи аз си платих транспорта до нас. После да ми ги качват 2 етажа и сега да търся собствен транпорт и хора пак да ги свалят и качват, за да могат те видите ли да преценят става ли за рекламация това или не. #Cussing out
И това при положение, че не струват никак евтино все пак за български мебели! Закарах им възглавниците и им каза, че искам да са изпънати, а не смачкани като мекици. Взеха ги и казаха, че ще ми се обадят за решение на проблема. След 1 седмица ми зъннаха и казаха, че модела на възглавниците е такъв и че ако искам да са изпънати трябва да си доплатя по 60 лв. на възглавница. Казах ОК. Значи  3260 лв. (за подчертавам една двойка диван, лежанка, 1 фотьойл и холна масичка) плюс още 240 лв. за изпъване на възглавниците! Питам ги кога ще са готови. Те:"другата седмица"! Тази "другата седмица" беше точно 1 месец!!! #2gunfire Разочарована съм! Сега брат ми има поръчана една стъклена витрина от там, тази седмица стават 40 работни дни, откакто е сключен договорът за доставка. Ще ви пиша ако я получи скоро, живот и здраве, в какво състояние е! И той като ilq въпреки, че му казах мнението си каза, че нямал друг избор, тъй като само там имало това, което конкретно търсел. Иначе много държа да видите и какъв договор за доставка дават:



това е факсово копие, без мокър печат и т.н. Иди и ги съди! Само още пари и потрошени нерви! #Cussing out

# 18
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Изумена съм!!!
Егати и грозните снимки, тези мебели изглеждат 10 та употреба! А струват като вносните ...  Shocked
И сроковете за нищо ги нямат!????
Как може?

# 19
  • София
  • Мнения: 7 765
Олеее,хора,страх ме е, да си помисля,каква кухня ще ми докарат.  #Puppy dog А кухнята,не е хич евина-6000лв.  Sad  И аз сключих същия смешен договор и сега нищо не мога да направя. Мисля си накрая,дали да не откажа да платя монтажа.  Crossing Arms

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
ilq, моят съвет като препатила е ако може да отидеш и да питаш дали изобщо са почнали да ти правят кухнята и ако не са да се откажеш! Иначе дават гаранционна карта за 12 месеца, но ти иди я монтирай кухнята, пък им я върни после! Може и на теб като на мен да ти поискат после и да си доплатиш за поправката. Сега обаче като повдигнахте темата пак взех, че се амбицирах и пак ще ида до магазина със снимковия материал този път да се оплача. Поне да използвам докато са в гаранция още нещата ми! И ще последвам съвета на kakayaka: ще подам оплакване с приложените снимки и ще искам входящ номер!  Пък ако искат да идват да си ги товарят от нас! Пак се ядосах, момичета, аман от селски тарикати! После "изберете българското". Онзи ден харесах такава красива гарнитура -италианска за абсолютно същите пери! Разликата в качеството на изпълнение обаче е от земята до небето! Close

# 21
  • Мнения: 7 640
мои приятели имат също страхотни проблеми с тази фирма- въпреки баснословните цени, са абсолютно накоректни относно срокове.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 765
Радвам се поне,че сега има информация за тях,за да не се прецакват други хора.  Naughty

# 23
  • Мнения: 36
Днес най-после ми остана време да разопаковам холовата гарнитура.Няма никакви видими дефекти, с изключение на едното краче на фотьойла ,което май не е поставено на правилното място и леко го накланя на една страна.Проблема ще се реши лесно ,надявам се .Как ще е ,като започнем да я ползваме, ще видим.Надявам се всичко да е наред .За съжаление това ще стане около Коледа ,а до тогава ще са минали 4 месеца от гаранционния и срок.От това ,което чета май идеята ми не беше добра !

# 24
  • Мнения: 1 084
Радвам се поне,че сега има информация за тях,за да не се прецакват други хора.  Naughty

Е, да, ама аз твърде късно прочетох инфото Sad(. Преди повече от два месеца си поръчахме бюро от тях (всъщност бюрото е на Карло Даниели, а те са само го продават), уж щеше да е готово до седмица, но до този момент единствените отговори, които получавам са "Имаме проблем с доставката", "Обадете се утре", "Когато пристигне, ще ви се обадим". Преди три часа мъжът ми им звънна, девойчето каза "Всеки момент ще дойде" - Е, явно и днес няма да имам бюро! Изключително некоректно отношение!!! Мислех да си поръчам още неща (легло, шкафче, маса), но едва ли ще го направя, ега ти търговците!

# 25
  • Мнения: 127
ЕЕЕ  при вас само един магазин ли има за мебели.Какви са тия доставки--пролет поръчваш за нова година пристига.Как ли пък не Naughty
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1366060
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1366063
Немам нерви за такива срокове.Кухня-всекидневна и салон бяха готови за 20 дни.Ако не бяха--щях да се откажа и да ги върна.И кво капаро искат--плащам като ги видя готови .

# 26
  • Мнения: 2 575
 #2gunfire
леле майчице мила - а аз днес почти се бях навила за едно скромно кожено ъгълче от "Станков" на Стройко - срещу 4600лв. с отстъпката #Crazy #Crazy
като гледам снимките на LaDiDa направо не мога да повярвам, че говорим за една и съща фирма Shocked

И кво капаро искат--плащам като ги видя готови .

е, тук не си права - мебелните къщи ( особено когато правят мебели по индивидуален проект) няма как да не работят с капаро - ами утре можеш да решиш, че вече искаш друга кухня и се отказваш, а фирмата е изработила 50-60% и повече от поръчката ти, която е ИНДИВИДУАЛНА и няма кой друг клиент да я купи - тогава? как без капаро?

# 27
  • Мнения: 127
Аз платих когато я поставиха--не са споменали дума за капаро.
А тая фирма--Станков като е толкова известна и голяма--кви ги върши.Хем капаро-хем после всичко на боклука.
Ако решите да му върнете мебелите че не са това което сте поръчали-как ще стане?Вие как се застраховате като не ви харесат?
Като се уговаряте--питате ли какво ще стане- ако не са качествено изработени дали ще си ги вземат--и др.такива въпроси.
Щото аз питам--който плаща той поръчва музиката.

# 28
  • Мнения: 353
Далеч съм от идеята да бъда груба,но мисля ,че момичетата  сами са си виновни...Какви са тези цени,бе хорааа,как така плащате капаро 60%...Май проблема ви е че имате твърде много излишни пари...Не е луд,които яде баницата...Как така се поръчават два дивана и маса за 1500????Че те тук във ФР мебелите нямат такива ценииииииии...Или кухня за 3000?...Ами ще ви излъжат я,сами сте им набутали пачките по джобовете...И не е виновно българското-мошеници има НАВСЯКЪДЕ...Просто човек трябва да си отваря ОЧИТЕ Shocked...Преди да си развърже кесията Money

# 29
  • Мнения: 3 576
Айде бе, във Франция нямало такива цени  hahaha ....... 3000 евро са напълно прилична цена, ако искаш качествена и хубава кухня - българска. Ако искаш италианска или незнам си каква цените са мнооого нагоре!

И капаро винаги се плаща когато поръчваш нещо по индивидуален проект. Задължително! Асинка много добре е обяснила защо.

Ако говорим за доставката на мебели за 20 дни - това за мен са мебели конфекция, т.е имат си ги готови модулите и само правиш комбинация според конкретния размер на помещението.

Относно качеството на изпълнение - ако не ти хареса или нещо не е както трябва в договора би трябвало да има клаузи това да се подмени.

# 30
  • София
  • Мнения: 7 765
Далеч съм от идеята да бъда груба,но мисля ,че момичетата  сами са си виновни...Какви са тези цени,бе хорааа,как така плащате капаро 60%...Май проблема ви е че имате твърде много излишни пари...Не е луд,които яде баницата...Как така се поръчават два дивана и маса за 1500????Че те тук във ФР мебелите нямат такива ценииииииии...Или кухня за 3000?...Ами ще ви излъжат я,сами сте им набутали пачките по джобовете...И не е виновно българското-мошеници има НАВСЯКЪДЕ...Просто човек трябва да си отваря ОЧИТЕ Shocked...Преди да си развърже кесията Money

Мила,май не си на подходящото място.Тук сме само хора с много пари.  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2 575
Далеч съм от идеята да бъда груба,но мисля ,че момичетата  сами са си виновни...Какви са тези цени,бе хорааа,как така плащате капаро 60%...Май проблема ви е че имате твърде много излишни пари...Не е луд,които яде баницата...Как така се поръчават два дивана и маса за 1500????Че те тук във ФР мебелите нямат такива ценииииииии...Или кухня за 3000?...Ами ще ви излъжат я,сами сте им набутали пачките по джобовете...И не е виновно българското-мошеници има НАВСЯКЪДЕ...Просто човек трябва да си отваря ОЧИТЕ Shocked...Преди да си развърже кесията Money

е, хайде ......и ние сме ходили по света, въпреки, че не живеем там  Laughing
Вярно е, че Станков са малко скъпари, но пък когато човек иска евтино, винаги може да си купи готова кухня или диванче ( конфекция) в порядъка на 2000 лв, за кухнята и 700-800 лв. за диванчето ( зависи и от размерите , разбира се)

# 32
  • Мнения: 353
Хаа,понеже не се оставям да ме лъжат ,значи нямам пари???
А познайте коя е моята кухнq:http://www.conforama.fr/cuisines/index.html
Понякога така се получава,че на едни им пречат парите,на други акъла,на трети и двете...Хаиде останете си със здраве

# 33
  • Мнения: 3 576
Къв ти е проблема???
Всеки си преценява колко пари да даде и за какво.

Дреме ми коя ти е кухнята!
Обърна темата за заяждане и кой е по-тарикат, че е платил по-малко   ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 7 765
Хаа,понеже не се оставям да ме лъжат ,значи нямам пари???
А познайте коя е моята кухнq:http://www.conforama.fr/cuisines/index.html
Понякога така се получава,че на едни им пречат парите,на други акъла,на трети и двете...Хаиде останете си със здраве

Темата не е,за да слушаме твоите претенции за по-висш интелект, а за конкретнта фирма.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Хаа,понеже не се оставям да ме лъжат ,значи нямам пари???
А познайте коя е моята кухнq:http://www.conforama.fr/cuisines/index.html
Понякога така се получава,че на едни им пречат парите,на други акъла,на трети и двете...Хаиде останете си със здраве
е то бива, бива простотия, ама чак пък толкова....!

# 36
  • Мнения: 121
Не разбирам защо се нахвърлихте върху chaumont. Тя има донякъде право. В бг има хора, които парите не си ги печелят само с труд (факт е, че сума ти народ си купи апартаменти и построи страшни къщи, а официалната средна заплата за страната е ~320лв) и за тях е много лесно да профукват огромни суми за неща, които не си струват парите. Имам наблюдения от мой колега, който наскоро си купува кухня за вграждане. Взе си шкафове с всякакви механизми и "евтини" уреди indesit или gorenje (керамичен плот, фурна и миялна машина) бяха. И удоволствието му струваше към 3000?. Щом тук в .де прилична кухня може да излезе на тая цена, не мога понякога да си обясня с какво се оправдава ценообразуването на някои фирми в бг. И за да намери тая кухня голямо търсене удариха, защото въпреки, че и двамата с приятелката му взимат добри заплати, не са съгласни да дават пари за неща, които не си струват. Но тук в .де е малко екстремно може би.
Естествено различни хора имат различни възможности и могат да си позволят различни неща. Но понякога е дразнещо като чуваш, как в бг хората едва ли не няма какво да ядат, а заведенията препълнени,  3000? за нищо се нямат...

# 37
Най добрите за изпълнение на поръчки за дома
а кухнята им е превъсходна направена качествено и доставена по договор.
Всичко друго е лъжа голяма лъжа!

# 38
  • Мнения: 2 575
Най добрите за изпълнение на поръчки за дома
а кухнята им е превъсходна направена качествено и доставена по договор.
Всичко друго е лъжа голяма лъжа!

 Joy Joy hahaha hahaha
колко индивидуално мнение!!!! Mr. Green

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Момичета, напълно съм шашната от разказите ви и снимките, които видях.

Имам кожена холна гарнитура на Станков от 3 г., "Канзас" - не знам кой си номер и не е мръднала.
Много стабилен масив, с добра и финна изработка на краката, ръкохватките и масата, а и кожата се държи - все още е лъскава и опъната въпреки набезите на малкия. Модела е шведски и като внос струваше два пъти повече, а подобен в "Пласидо" с около 1000 лв. и канче.
Много харесвах и обичах Станков преди тази тема. Мислех да поръчвам и нови неща.

Кога ли ще се научат родните производители да държат на собственото си име и да си пазят реномето?!?

Яд ме е и за вас и за тях.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 765
Най добрите за изпълнение на поръчки за дома
а кухнята им е превъсходна направена качествено и доставена по договор.
Всичко друго е лъжа голяма лъжа!

Ауууууу да не би фирмата да се засегна, че се появиха техни агитатори.  Stop  И с моето име дори.  #2gunfire

Здравейте отново, момичета!  Преди 2 седмици най-накрая ми монтираха кухнята. Доволна съм от качеството, но това чакане - 5 месеца ,определено не си струва, а за нерви няма да говоря.  Close 

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
да допълня и аз, че преди месец ми обещаха най-късно да седмица да ми се обадят, да ми оправят разлепените неща по масата и гарнитурата. Още чакам. Другата седмица в понеделник пак ще ги посетя! Ама този път ще има кажа директно, че ако до края на месеца не вземат мерки ще се обърна към Комисията за защита на потребителите!!! Нека тя да реши имам ли право или не в крайна сметка! Naughty

# 42
  • Мнения: 4 406
да допълня и аз, че преди месец ми обещаха най-късно да седмица да ми се обадят, да ми оправят разлепените неща по масата и гарнитурата. Още чакам. Другата седмица в понеделник пак ще ги посетя! Ама този път ще има кажа директно, че ако до края на месеца не вземат мерки ще се обърна към Комисията за защита на потребителите!!! Нека тя да реши имам ли право или не в крайна сметка! Naughty
няма смисъл да ги предупреждаваш- твое право е да се обърнеш към Комисията, защо мислиш, че Станков ще се стреснат- толкова време те мотаят вече...

# 43
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Изобщо няма да се стреснат. Колкото повече се разраства фирмата, толкова по-некачествено е обслужването. Това се отнася само за Бг. Собствениците не желаят да влагат пари в производствената база и разчитат на остарелите вече машини и малоброен персонал, който не може да смогне да изпълнява поръчките и всичко се кара през куп за грош. Това е моето мнение.

# 44
Държа да подновя темата тъй като положението с тази фирма става все
  по-лошо
  няма по-нагли и некоректни търговци от тях
  По принцип придобиването на ново жилище трябва да спада към
  приятните емоции и е така но докато не започне да го обзавеждаш.
  Тогава започва истинското ходене по мъките. Нямаше нещо по
  обзавеждането което да мина напално гладко, без закаснение и
  обаркани неща, но случката ми с фирма Станков ми донесе мнооого
  главоболие и загуба на средства, а отношението им към мен като
  клиент - ужасяващо. Много държах да напиша тези и следващите редове
  защото това е един от малкото начини да спасиш нечии нерви и пари,
  да кажеш на хората къде да не се доверяват.
  Порачах си от фирма Станков столове (6 бр) маси (2 бр) и холна гарнитура март 2007
  на обща стойност близо 4000 лв.
  Масите и столовете дойдоха в срок но с обаркан цвят и ужасяваща изработка.
 Направих рекламация. Водих безкрайни разговори все по моя инициатива, ходих
  до фабриката им в Божурище. Обеждаваха ме че сам идеот и незнам
  какво съм поръчала. После решиха че всичко ще оправчт - опитаха се
  но резултата беше пребайцвани маси и некадарно направени столове
  които вместо да имат цвятизбелен бук бяха в цвят оранжев на петна.
  През това време холната гарнитура ми я задаржаха и ме заплашиха че
  ако не приема масите и столовете няма да ми изпалният гарнитурата.
  Гарнитурта беше със задоволително качество но за сметка на другите
  неща си беше направо дело на майстор и бях решила да си я приема, те обаче отказаха да я достават. Много време преговаряхме но без резултат. Бях се отказала и месец и половина след като бях вдигнала ръце ми се обдаиха от Станков с желание да достават гарнитурата. Беше голяма изненада за мен че това наитина се случи.
Сега остава да разбера дали ще ми върнат парите за ужасните маси и столове или ще ги съдя. Отдавна се консултирам с адвокат и вече съм го наела, пдготвен е съдебния иск и само остава да дам сигнал да го пусне или не.
Хора борете се срещу този псевдо бизнес. Когато ги осъдя печалбата ми няма да е материално голиама но морално – ДА ще бъде голяма. Четете Закона за защита на потребителя и си защитавайте правата защото той е на изцяло на наша страна.
С надежда да заживеем в по-добра атмосвера и да се отнасият с нас като с КЛИЕНТ.

# 45
  • Мнения: 204
мила drea, има по- лоши и некоректни търговци от тях и това са прочутите "Карабулев". Ние сме от малък провинциален град и всичко в къщи ми е дело на нашите провинциални майстори, които съвсем съвестно изпълниха всичко, така, както искахме и в срок, който искахме. А тази прехвалена фирма първо ни забави 2 седмици с направата на вратите, опита се да пробута на мъжа ми обков цвят циганско лъскаво жълто, добре, че отидох навреме и ги отказах, доставихме си ги сами.След още две- три седмици, когато решиха да монтират первазите на вратите, големия майстор взел, че изтървал вратата върху единия модул на детската. Добре, че се изкърти само "качествената" им врата, а "смотаната" разградска детска си остана здрава. Сега чакаме по куриер да пристигне новата, разбирай пооправената ни врата, за да си я монтираме сами, за по- сигурно. Не ща да чуя вече хвалени- прехвалени фирми, почиващи на стари слави.Забравих да кажа, че на доста места има драснато. Мразя ги!

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Кой каквото прави, на себе си го прави! Моите неща така й не ги оправиха! Да са живи и здрави! Само ако четат тук да знаят, че съм отказала сумати народ, който имаше намерение да поръчва мебели от там!!! А те със сигурност са доразказали моята история още на толкова техни познати! Да сме живи и здрави, ще сменим след време техните "произведения"!

# 47
  • София
  • Мнения: 606
Като Ви чета и не мога да повярвам, явно фирмата има прекалено много работа вече и не зачита клиентите си. Аз бях клиент на фирмата преди 3 години. Поръчахме си холна кожена гарнитура - 3места, една 2ка и единичка. Направиха ми я за по малко от 20 дена. До ден днешен се ползва доста и нищо и няма. А цената беше най-добрата за София за подобно нещо. Така, че е на късмет!  Thinking

# 48
  • София
  • Мнения: 7 765
Моята история също продължава.

Ноември месец, въпросната фирма ми постави кухнята, декември ми се разлепиха два от гърбовете и от тогава, тоест 8 месец чакам за рекламация, за да ми поставят нови.  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

Още малко и гаранцията на кухнята ми изтича, което явно им е целта и е добро дошло за тях.  #2gunfire

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Иля, ако имаш време моля те не ги оставяй, както се случи при мен! Отиди в офиса им и пусни писмено претенция с входящ номер и дата! Толкова ме е яд на тези безотговорни хора, че.....  #Cussing out

# 50
  • Мнения: 2 575
За пореден път се убеждавам, че е цяло щастие, че не поръчах холния диван при тях!!!! Щях да се изръся 6000 лв. и да си счупя нервите очевидно!!!

А че цените им били добри - може и така да е било преди 3 години, сега обаче са абсурдни!!!! Whistling Whistling Whistling

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Направо ме разбихте с тези мнения. Аз пък цяла година съжалявах, че просто нямам място в къщи за техните мебели, големи са за мен, затова купих други. Излезе, че е по-добре, че нямам място и не купих от тях Simple Smile Обаче в шоу рум-а им над околовръстното са изложени хубави мебели с добро изпълнение, не видях нещо некачествено. Явно шашмите ги правят после. Благодаря за информацията.

# 52
 Cry.ЛЕЛЕ...ЗАЩО НЕ ВИ СРЕЩНАХ ПО-РАНО?! ОНЗИ ДЕН ПОРЪЧАХ ГАРНИТУРА ПРИ СТАНКОВ... Sick

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Когато имате гаранция, а ви отказват и ви бавят с поправка, имате пълното право да потърсите помощ в Комисията за защита на потребителя. А след това има и по-горна инстанция.
Търсете си правата, бе!! Защо чакате?? newsm78

# 54
Аз съм все още в срок. По договор са 40 дни за изпълнение на поръчката. Но преди малко отворих Закона за защита на потребителите, за всеки случай да съм подготвена!

# 55
  • София
  • Мнения: 940
Леле  Shocked вие направо ме сринахте с тези изказвания  Shocked

Та аз само там намерих каквото искам. Още не сме поръчали, но се канехме да го направим. Вярно скъпичко ми се видя, но изглеждаше много качествено. Харесала съм си разгъваемо канапе тройка с италиански механизъм и сносен матрак (в къщи няма много място  Whistling). Доста леко се разгъва и сгъва. Даже претръпнах вече и с цената - 1700 лв струва канапенцето.

Но.... сериозно се замислям. Къде да търся сега такова канапенце?  newsm78

# 56
  • Мнения: 2 494
Честно, след всичко прочетено никога няма да поръчам там, а преди време бяха с добро име  Thinking

# 57
  • Мнения: 72
Ние така си изпатихме с тоя Станков!!! УЖАС!!! Точно така стана -  в началото супер докато те прикоткат  а  после всичко  на боклука.  Направо се пази от тази "фирма"

# 58
  • Мнения: 8 999
Трабвяло е да спреш да се занимаваш с тях,още когато са ти изгубили проекта ....  bouquet

Ами да! Аз ли4но заложих на фирмата, която най-бързо ми прдстави най-изгодния БЕЗПЛАТЕН проект и ценова оферта. И не съжалявам.

# 59
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, ужас!  ooooh!

# 60
  • Мнения: 1 305
Настръхва ми косата като чета тази тема! В момента чакам маса от Станков и вече се чудя какво ли ще пристигне...  Confused

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 492
Настръхва ми косата като чета тази тема! В момента чакам маса от Станков и вече се чудя какво ли ще пристигне...  Confused
А аз чакам два дивана.Ужас!

# 62
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Тъкмо се колебаех между Станков и Велга за нашия диван,но след като прочетох това ще бягам от Станков. Naughty

# 63
  • Мнения: 535
Моята история също продължава.

Ноември месец, въпросната фирма ми постави кухнята, декември ми се разлепиха два от гърбовете и от тогава, тоест 8 месец чакам за рекламация, за да ми поставят нови.  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

Още малко и гаранцията на кухнята ми изтича, което явно им е целта и е добро дошло за тях.  #2gunfire


Мила, като те "слушам" яд ме хваща - същите ужаси, но с друга фирма преживях миналата зима - забавиха ми монтажа на вратите в апартамента с 2 месеца, а аз посред зима с малко бебе - бях ПОБЕСНЯЛА  #Cussing out

Не се оставяй - отивай в Комисията за защите на потребителите - при мен имаше моментален ефект, че иначе не можех да ги накарам даже да говорят с мен, камо ли да се срещаме... а въпреки че ми дължаха по договор безумните 5% неустойка, отказах да платя и стотинка над капарото и така се и разминаха с доплащането. Това, естесвено, не беше дело на Комисията, а просто аз категорично ги запшлаших и шефа на фирмата като видя колко съм бясна и че и съд не му мърда реши да мине с по-лекия вариант  Mr. Green

Имай в предвид обаче, че от Комисията реагират около 1 месец след подаване на жалбата, така че нямаш много време!
Ти вече няма как да се надяваш на връщане на пари, но поне да си довършат работата по гаранцията...

Освен това подавайки жалба, ще се срещнеш с много по-висшестоящо лице от фирмата, което може и да няма представа за проблемите на клиентите с техните продукти, както се получи при мен - просто самите "майстори" не си бяха свършили работата, а на крайния клиент, тел. на собственика, разбира се, никой не му го дава. Така че опитай и успех!!!

Извинявайте за дългия пост, несвързан с фирма Станков, но исках само с моя случай да илюстрирам, че и в България понякога има възмездие  Laughing . Не се отчайвайте   Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 7 765
Zagorka , много ти благодаря за добрите съвети.  Heart Eyes  Днес ще звънна отново на фирмата и дано скоро да се приключи моя въпрос.  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт