С какво играят децата на 1 и половина

  • 3 268
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 457
Моля ви мами за съвет - с какво да забавлявам малкото си момиченце? Времето вече се развали и стоим повече вкъщи. От друга страна, спи по-малко през деня и се чудим вече и двете какво да правим. Какви играчки/игри да купим, които са интересни за тази възраст? Тя с нищо не се заиграва, само до мен стои и мрънка, защото и е скучно. Имате ли някакви идеи   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 757
Чети и приказки - някои деца много обичат. Не и моят син де. Него го кефи да тича и да се завира нявсякъде - никакви играчки не помагат. Обича ако може по цял ден да играе на гоненка, да му викат Бау и да тича и после пак се връща и така до безкрайност. ДОбре че сестра ми е тук сега да ме отменя и нейния 2 годишен син е тук и малкия само ходи след него. Иначе умира от скука. Не знам кво ще правя като си тръгнат

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Чети и приказки - някои деца много обичат.
Не сме от тези  Mr. Green Книжки имаме много, уж ги гледаме заедно, но след една минута всички са изхвърлени на земята Crazy

# 3
  • Мнения: 7 362
                   Прехода от излизането на вън и игрите в къщи е много труден.Децата обичат да играят и оставането в къщи хич не им харесва.Когато избирате игри за у дома не прекалявайте с тези,които са статични.На детето му трябва движение и затова не се спира и мрънка.Четенето на книжки на по-малките е доста сложна задача особено ,ако не са подходящи за възрастта и на практика са неразбираеми за малчовците - как няма да им е скучно,стои на едно място и му дърдориш нещо. Mr. Green Избирайте игри ,които имат действие и движение.Подходящи са и игрите с пръсти,строителите -също,но след като построите използвайте постройките за игра напр. гаражи с коли ,които се движат,зоологическа градина с клетки и животни и разхождате куклата да ги разглежда,те мяукат,кукуригат и т.н.Като се замислите има много игри,но детето на тази възраст се учи да играе и му трябва ПРИЯТЕЛ ,който го учи.Ясно ,че на мама не винаги и стигат нервите за подобни игри,но ...... друг начин няма. Mr. Green  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 567
На 1,5г не се заиграват много сами децата, поне при нас беше така. Най-хубаво е мама да е до нея  Heart Eyes
Иначе обича да готви и храни кукли, строи кули, опитва се да подрежда дървен пъзел, книжките при нас са на изключителна почит.

# 5
  • Мнения: 1 427
Скача по леглата, катери се навсякъде.С играчки не иска да играе.Книжките все още не я интересуват.Но пък може да обикаля половин час с кукленската количка около масата в хола и да си пее Laughing

# 6
  • Мнения: 489
 Колкото и да се занимаваш, детето си иска деца. На нашия му става много ску4но, направо подивява. Не знам как ще изкараме дългите зимни дни. В един момент вси4ко му става безинтересно и запо4ва да прави бели. Има едно единствено решение, да си ходите на гости с други майки с де4ица, така мисля няма да ску4аят нито децата нито ние. Когато мога ще го водя и в детските центрове, които са ни наблизо, такива има по4ти във всеки квартал.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 047
Скача по леглата, катери се навсякъде.С играчки не иска да играе.Книжките все още не я интересуват.Но пък може да обикаля половин час с кукленската количка около масата в хола и да си пее Laughing

Да-а-а-а  Laughing Освен това много обича да готви- взема тенджера от шкафа, аз й давам половин пакет боб ( много едър) и лъжица и пада голяма забава. Или пък й давам кутията с нейните обувки, няколко чифта. Поне един час ги подрежда на различни места  ooooh!

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Сами не си играят. Включи я в някаква ежедневна дейност - например готвене. Аз давам някоя тенджера, пластмасови чинии, прибори и лук, орехи или дребни предмети и така се занимава 15-20 мин сам. Също простираме заедно - на него давам парцалки и щипки да се занимава долу или го моля да ми подава дрехите. Всъщност зависи и от интересите на детето, моя син рови из чекмеджетата, пъха разни неща някъде и после трудно ги откривам Wink, гоним се, замеряме се с малки топки, гледаме заедно Телетъбис или Барбароните. Имам и няколко празни кутии от дискове, пълня ги с капачки от шишета и всевъзможни дребни и ненужни предмети, тях обича да ги пресипва. Разглеждаме заедно от твърдите детски книжки, но такива с по-опростени картинки, защото в шаренията трудно се ориентира.
Иначе той си се занимава сам - разхвърля ми дисковете, вади дрехите от шкафа, къса списанията, рони хляб... Laughing
Забравих да пиша, че "рисуваме" заедно. Сигурно има и още, не се сещам в момента.

# 9
  • Мнения: 7 106
Миналата година по това време събирахме кестени и в къщи доста си играеше с тях. Давах и две купи или кутии от обувки и тя ги пресипваше ту в едната, ту в другата кутия  Laughing. Или и давах задача да напълни с тях шише от минерална вода (от тези с по-широкото гърло).
Пусках и детски песнички и танцувахме заедно или аз правех маймунджулъци, а тя с залива от смях (все още го практикуваме).
Играеме на криеница, като тичам и се крия зад вратата и като ме наближи скачам отгоре и и викам "бау". Или я захлупя презглава с одеалото и питам : "Еваа, къде си? Къде се е скрило това момиче" ? А тя се хили изпод одеалото или показва по едно око  Simple Smile.
На един по-голям картон рисувам с моливи езерце, ливада, цветя, небе  Laughing, дърво, къщичка и после редиме едни малки гумени животинки, по местожителство - патето в езерото, пилето в тревата, кравата или коня пасе в храстите и т.н. Естествено всичко това аз го правех, като си съчинявах разни истории от сорта, как кравата гостувала на патето и го питала може ли да пие вода от езерцето и най-различни подобни, много и беше интересно и само ми буташе моливите да дорисувам още нещо. Аз съм с две леви ръце, обаче на нея явно и харесват произведенията ми на този етап  Laughing.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Те са толкова много неща, че сигурно ще пропусна нещо  newsm78
Обича да играе с куклите си. Увива ги в дрехи, които намира захвърлени някъде, или хавлии, или просто парцали. Слага ги в количката си и ги вози. Чудя се дали да не й купя количка за кукли, ще е по-удобна за управление  Thinking Друг път ги храни с шише или лъжичка и ги почиства с влажните си кърпички  Crazy
Обожава музикалните играчки, има един бебешки СД плеър, пуска песничките и танцува.
"Рисуването" ни е любимо. Имаме флумастери, които са измиващи се, купихме ги от Варна. Давам бял лист хартия и тя като се отнесе, прехвърля се от листа върху дрехите си и продължава с боди арт  Mr. Green Понякога и давам моливи, но тях определено не ги тачи толкова.
Пускам й телевизия, имаме няколко канала подходящи за деца на нейната възраст. Вече си има любими предавания и като им чуе сигнала тича пред ТВто. Танцува с героите и се опитва да имитира техните движения, а понякога и звуци. Може и просто музикален канал да включа и танцуваме заедно  Flutter
Друго любимо занимание е компютъра. Само дебне да стана от стола и сяда на него, започва да натиска копчетата на монитора, на мишката и да тропа по клавиатурата. От скоро започнах да и пускам детски игрички от този сайт Cbeebies Аз натискам с мишката насам-натам, а тя като омагьосана гледа. Имам и СДта останали от баткото с игрички, показвам й картинки със скрити ефекти. Тя сочи с пръстче къде да щракна и аз натискам там с мишката, голяма веселба е.
Друго, за което се сещам, е да я сложа в столчето за хранене, да нарежа някакъв плод или друга храна на парченца и да дам вилицата. Поне 15-20 мин е мир и спокойствие в къщи, докато се изпразни паничката  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 722
Моят много обича да гледа едно детско филмче - Барбароните, на компютъра. Може да прекара и цял ден с него, вече знае всичко наизуст.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 047
..Чудя се дали да не й купя количка за кукли, ще е по-удобна за управление  Thinking..

Не се чуди повече- на Силия й подариха за РД, не се отлепя от нея  Grinning Винаги е с нас в багажника на голямата количка, вкъщи е буквално нон стоп с нея. Купувай, Ели ще се кефи, гаранция  Heart Eyes Peace

# 13
  • Мнения: 6 390
Рисуването с моливи за сега я е обзело напълно  Crazy купила съм й една голяма тетрадка и там твори когато се сети Wink Grinning
Има един дървен пъзел ли и аз незнам как да го нарека с много животни и всякакви предмети, редиме ги в различни комбинации и постоянно изброяваме какво е това  Wink
Голямо лего има за деца на 1г., и с него доста се заиграва
От скоро започна да си играе на бебета, който ги слага ту в едната ту в другата детска количка
Играе си и с колички и багери доста - технически тип ще да е  Grinning
Книжките са също на голяма почит, много ги чете  Wink Grinning

Мери
не се чуди, Бадемката я търкаляше нон стоп като й бях купила първата количка  Crazy Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 457
Благодаря Ви, момичета за идеите  Hug. Това с количката ми хареса, а аз досега си мислех че сме малки за нея. Моливи и фулмастри пък ме беше страх да и давам за да не се убоде, а взема ли аз да рисувам и тя ми ги дърпа от ръцете  ooooh!. Само с едни кубчета се заиграва (заедно с мен естествено)- тя ги хвърля, а аз ги подреждам  Mr. Green. Играеше си и с кутии от АМ - пълнеше ги с разни неща и ги изхвърляше после навсякъде  Crazy. Но напоследък всичко и омръзна, чувствам че вече иска някакви други игри - явно е решила, че е голяма вече  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт