заливка за мусака

  • 11 276
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 639
Яйца - горе долу на 1-2 парчета по едно яйце се пада , кисело млкяло , кашкавал(много е важен) и подправки според настроението и състава  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 419
Ние и двамата много марзим онази дебела заливка дето ни даваха в столовете, затова аз я правя тънка и предимно на яйчена основа:
на количество мусака 15тина малки картофа и 0,500кг кайма:
- 1 с.л. (не с голям връх) брашно
- 2-3 с.л. кисело мляко
- максимум 1 ч.л. (равна) сода бикарбонат или по-малко
- 2-3 яйца (бройката зависи от големината им)
- сол на вкус

Става като средно гъста каша, която разстилам върху мусаката, когато е готова, допичам 20тина мин. Онзи ден правих последно и беше най-вкусната мусака в живота ми  Crazy  Grinning

# 17
  • Мнения: 5 475
Аз вчера готвих това и направих заливка от 3 яйца, 1 кисело мляко и 3 с.л. брашно стана чудесна

и аз правя същата от години!  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз вчера готвих това и направих заливка от 3 яйца, 1 кисело мляко и 3 с.л. брашно стана чудесна

Ами и аз така. Бешамелената ми е безвкусна. Една позната пък слага заливка само на половината тава, понеже тя не обича, пък мъжът й - да  Laughing Също е вариант  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 290

Една позната пък слага заливка само на половината тава, понеже тя не обича, пък мъжът й - да  Laughing Също е вариант  Laughing

Представям си тавата Simple Smile
Моя съпруг също не обича заливка, но понеже живеем с моите родители и когато готвя аз или майка се стараем да е така, че на всички да ни харесва Simple Smile
Един ден ще забравя как се прави заливка на муска, когато си отидем в нашият дом, но засега ще я правя в 2 тави - една със и една без...
Ама това кисело мляко в комбинация с яйца направо разваля хубавото ястие  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт