Мами в Италия- част 21

  • 17 789
  • 273
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в Част 21 на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия!
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроение!
МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige: gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia: Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste               
misty5 (МИРА) - Trieste

Piemonte: Amymommy (ВЛАДИ) - Torino


Lombardia:Giorgia (ГЕРИ) - Monza
antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago  piccolina (АНИ) - Valsolda
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo  mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone
sonita (СОНЯ) - Мilano                      Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
feiam( ..)- vicino a Milano                   Ginger! (...) - Lecco
Лейди (ЕЛЕНА) - Milano


Emilia Romagna: Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana: Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:  makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio: Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella
denise(ДЕСИ)-Roma
Vesna 27(  )-Roma

Campania:  dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:  Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1,Част 2 ,Част 3,Част 4,Част 5,Част 6,Част 7,Част 8,Част 9,Част 10,Част 11,Част 12,Част 13,Част 14,Част 15, Част16, Част17, Част18,
Част19, Част20

Поради големия интерес ето - ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ

КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 18:46 от Giorgia

# 1
  • Мнения: 3 425
първа!

# 2
  • Мнения: 714
мацки, като говорите за коремчета и бебчета, ми се прииска и на мене ....   Wink


# 3
  • Мнения: 1 545
Гери, страшна си, и линка към тестото си включила! Joy Дали да не взема, пак поради големия интерес, да напиша как правя кисело мляко, и да го включим в линка  Thinking
Валка, ми редно си е да ти се прииска, какво се ослушваш още?

# 4
  • Мнения: 5 475
 Wink Давай Деси,докато имам време да го редактирам  Wink
  bouquet

# 5
  • Мнения: 6 167
ей,, гери супер
а за тестото направо уби рибата , браво  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 545
Та, поради големия интерес  Laughing  Laughing  Laughing ето как правя кисело мляко:
взимате прясно мляко - фреско интеро - и го кипвате. Като поизстине, ама само докато успеете да задържите пръста си в него няколко секунди без да се изгорите /т.е. трябва да си е все пак горещо/, го сипвате в буркани, слагате лъжица кисело мляко във всеки буркан, затваряте с капачката и оставяте бурканите завити в нещо вълнено /стар пуловер на мъжо/ на закътано местенце - идеално място е фурната. През зимата, когато е студено, обикновено я включвам за малко на 50 градуса, допълнително поддържа температурата. Ако направите гореописаното вечерта преди да си легнете, на сутринта млякото е готово заквасено, и веднага бива сложено в хладилника, иначе ще се вкисне.
Ха да ви е сладко!

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Я слагайте и млякото там та на 4овек като му притрябва да я има рецептата под ръка  Wink

Валке, ела да та пипна и теб да те "заразя"  Twisted Evil Пип  Wink

# 8
  • Мнения: 6 167
Я слагайте и млякото там та на 4овек като му притрябва да я има рецептата под ръка  Wink

Валке, ела да та пипна и теб да те "заразя"  Twisted Evil Пип  Wink

и мееен

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Я слагайте и млякото там та на 4овек като му притрябва да я има рецептата под ръка  Wink

Валке, ела да та пипна и теб да те "заразя"  Twisted Evil Пип  Wink

и мееен

Лени,айде и тебе,кака.  Grinning Пип  Wink
Хайде да видим сега на коя първа Ще и излезе късмета  Party

# 10
  • Мнения: 5 475
 bowuu Сложих и млякото!  Peace

Лека вечер на всички!  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 425
Деси, а обикновено кисело мляко ли слагаш?!Ние в Бг сме си заквасвали,но сме слагали специална закваска!Иначе мерси...дочаках я най-накрая рецептата   bouquet  

Лека вечер!!!

# 12
  • Мнения: 714

Валка, ми редно си е да ти се прииска, какво се ослушваш още?

Деске, Миленче, не съм говорила досега за това ама то май рано или късно трябва да ви го кажа ....
хем ми се иска, хем не ми стиска, мила .. Embarassed не ме корете ....

Карах една нормална и безпроблемна бременност, слава богу, защото в работата и вкъщи ме третираха като говедо, малко е да се каже дори говедо ... робиня по-скоро ... грам съобразяване с моето положение ... даже напротив, да имаше как повече да ме натоварят и унижат .... 1 ден отпуска от работата не ми даваха .... До последния петък бях на работа на пълен работен ден и в неделя ме свиха болките и постъпих в родилно ... синът ми се роди в понеделник рано сутринта, в 9 часа у нас се обадила шефката ми да пита как не ме е срам да закъснявам за работа  Shocked  Shocked

моят син се роди 1 ден след като запалиха парламента и доларът скочи до 3000 лева. Оказа се, че със заплатата си мога да му купя няколко пюрета ...  Confused Стоях гладна, без хляб, без нищо ...  Sad а трябваше да кърмя и да се храня добре ... и пари за памперси нямах.  Бензин нямаше, не можех дори до педиатър да закарам бебето за първи съвети за кърмене и обгрижване ...
Скандали, побоища вкъщи ...  Безсъниците с бебето, коликите ... тъпите роднини дето ми скъсаха нервите, че всички те по-добре си били изгледали децата ... всичко това ме довърши.

Не знам дали изобщо бих се решила на второ. Не ме корете за това.



# 13
  • Мнения: 6 167
валкаааа,
кога запалиха парламентаааа
сега е друго  Heart Eyes

ние пък, тоест аз ( дамиано много не ги мисли, като мен) се 4удя дали и как Ще се справим, не сме ли стари ( 32 и 43 години). как Ще ни се промени живота. и тн.
има неЩо вярно в това, 4е като се увели4ава времето и пове4е се мислят тия неЩа.
мен ме е страх, 4е няма да се справяме с парите най'ве4е.

но аз съм такова животно , все се притеснявам за неЩо.

я кликнете тук
http://www.magazinche.com/category.php?catid=1003

# 14
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Вале я стига бе. Това вси4ко дето го написа е 4аст от миналото. Остави го да си седи там. Мисли за това,което е сега и това ,което Ще бъде утре.Погледни Стеф4о какъв е симпатяга. Мисля,4е жертвите,които си направила са си заслужавали напълно  Peace
За това,4е не ти стиска никой не би те укорил. Поне няма да съм аз. И на мен не ми стискаШе до преди 3 месеца. Само си мислех" Ей ,ми как бих се оправила с оЩе едно дете. Джулия тъкмо поотрасна малко,тръгна на градина и аз мога да се по4увствам 4овек,да се погрижа за себе си и да имам малко свободно време". Шубето си беШе голям страх и все си виках " Хайде догодина,хайде след време". Даже бях стигнала дотам да си мисля,4е с едно дете ми е добре макар,4е никога не съм с виждала само с едно. Оба4е работата стана и след първона4алната изненада се поуспокоих ( може и от хормоните да е ) и взех да си мисля " Абе Ще се оправя все някак". ПлЮс това нали знаете като се завихри бебеШката еуфория как те завърта.
Така,4е не му мисли толкоз. От много мислене най_много глава да те заболи. СъЩото важи и за Лени.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт