Въпрос към живеещите в ново строителство

  • 22 828
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 928
Мили мами, все още избираме апартамента на мечтите си. Ходим, гледаме коя фирма как строи и видяхме както добри така и лоши изпълнения. Видяхме блокчета на 1-2 години с течове по терасите, напукана и олющена мазилка  Confused Някои от тях са без акт 16, а една мама онзи ден ми се похвали, че мазетата им са наводнени от една година и на строителят не му пука, макар да се е ангажирал с период за поддръжка  Rolling Eyes
И понеже се връзваме с кредити за 20 години ще ми е адски неприятно апартамента да се потроши преди да сме го изплатили.
Затова въпросите ми към вас са:
1. Коя е фирмата построила жилището ви?
2. Доволни ли сте от свършената работа?

Иска ми се да разбера кои са добрите строителни фирми. Предполагам, че това ще е от полза на всички в моето положение   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Ние сме в ново жилище - ново строителство.
Та на въпросите ти : фирмата строител е "Аспекти" (т.нар. Барбуков) Hug
Колкото до изпълнението - да, доволни сме. Доволна съм и от факта, че трябваше да ми предаде апартамента с акт 16 през юни месец, а ние си получихме ключовете още ноември месец, миналата година. Въпросния акт 16 ни го даде през януари тази година. Гледахме жилища построени от него - доста добре изглеждат  Hug
Тук може да видиш по-подробно за тях :
http://www.aspectiplus.bg

Последна редакция: вт, 05 сеп 2006, 14:51 от Jujka

# 2
  • Мнения: 694
Преди повече от 1,5г. когато ние търсихме обиколих доста обекти. От това което видях и проучих разбрах, че не може да се намери нещо идеално. Винаги някъде ще има поне един кусур. Ние взехме едно жилище от фирма "Николи - М", като цяло от вътре добре изглежда строителството, говоря като разпределение на стаите, стълбища и пр. Но останах втрещена като видях, че улука на блока минава през спалнята ми, в единия ъгъл. Е карах се, крещях, но до никъде. Както и да е. Разрешение за ползване трябваше да вземем края на юни, все още го няма -чакаме го до месец.
Купихме и един от "Ренесанс" веме повече от 6м. няма разрешение за ползване. Обеща, че ще има ТЕЦ, но уви парите му не стигнали да прекара, а това го разбрахме когато ни събра да му подписваме Акт15.
"Контракт сити", са доста коректни, а и строителството им е добро."Феър плай", също мога да ги включа към коректните фирми. 

# 3
  • Мнения: 2 768
От 10 месеца сме новодомци, изкарахме цялата зима в новото жилище. Няма нито мухъл, нито влага, отоплявахме се с ток. Единствено при последния порой се наводни подземния гараж, но още на другия ден всичко беше подсушено, защото инвеститора поддържа кооперацията.
Това е строителната фирма, има обекти и в София.

# 4
  • Мнения: 1 655
Тук може да видиш по-подробно за тях :
http://www.aspectiplus.bg
Преди около година даваха 2 частни случая за този блок строен от Барбуков. Блока е бил ипотекиран, апартаментите продадени, фирмата взела парите и фалирала. В момента живущите се борят със съдебни дела.

# 5
  • Мнения: 928
Фирма Аспекти не е фалирала, съществува и днес. Офисът им е на бул. България в една нова сграда до OMV-то, зад Райфайзен (май беше тази банка). Строят и продължават да продават. За случая в жилищна сграда Звезда в Дианабат не знам какво е станало. Вероятно са се оправили със собствениците по някакъв начин  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 22 526
Тук може да видиш по-подробно за тях :
http://www.aspectiplus.bg
Преди около година даваха 2 частни случая за този блок строен от Барбуков. Блока е бил ипотекиран, апартаментите продадени, фирмата взела парите и фалирала. В момента живущите се борят със съдебни дела.
Доста негативни неща съм чувала за Барбуков,но за ФЕЪР ПЛЕЙ само добри.Виждала съм няколко техни сгради,приятели живеят в едната /от 2г/и засега нямат забележки.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
Фирма Аспекти не е фалирала, съществува и днес. Офисът им е на бул. България в една нова сграда до OMV-то, зад Райфайзен (май беше тази банка). Строят и продължават да продават. За случая в жилищна сграда Звезда в Дианабат не знам какво е станало. Вероятно са се оправили със собствениците по някакъв начин  Rolling Eyes

Ние сме в този блок, офиса е под нас.
Колкото до измамите му знаех от преди. Само, че явно се е осъзнал, че така няма да се задържи на пазара и вече си изпълнява задълженията към клиентите. А и за въпросния случай, там пръст има и общината....абе заплетена история е от преди 15 години.

# 8
  • Мнения: 518
Занимавам се с ново строителство от 2 години...Реклами на строителни фирми няма да правя, най-малкото, защото работя в такава и сме колеги...Ще споделя обаче личното си впечатление за нещата много накратко и сбито - Няма идеална строителна фирма! Основния компромис, по който 1 клиент трябва да помисли, когато си купува жилище е  следния - с кое може да се направи разумен компромис : С време/ срок на изпълнение или качество...
Погледнато отстрани всичко е много лесно - някакво парцелче, строителят строи блокче, продава го и така - бързо, лесно,безболезнено...Реалносттта е доста по-различна : Организацията и изпълнението на 1 строителен обект не е толкова просто и не зависи само и единствено от фирмата строител, а от връзката строител - администрация - клиент....Понякога има толкова умопобъркващи срокове и бумащина, за които клиента няма представа, защото не му е и работа да се занимава с тях, че той не може да прецени точно защо даден етап продължава 30, 40 или 10 дни и т.н...
Аз примерно съм се изумявала от мои познати и близки, които са били разочаровани след първоначалния си ентусиазъм за даден обект - разказвали са ми колко невероятно добро било всичко, колко бързо щяло да стане и после следва поток от оплаквания - да бързо беше, почти веднага се нанесохме, но наклона на терасата ни е обратен , улуците несъобразени, плочата на покрива пуска вода, стените имат отклонения от права линия и т.н...Така че, бързината не винаги е най-положителното, защото примерно има нещ, които трябва да се спазват в строителство - като срок за съхнене на бетонна плоча и т.н...Примери могат да се дадат безброй...И бързам да добавя, за да избегна злобни нападки, че защитавам бранша, в който работя..Сроковете трябва всъщност да са умерено балансирани. А когато изискваме нещо като клиент трябва да са дадем и някаква сравнително точна сметка какво точно искаме.
А качеството, както много други неща в милата ни прекрасна родина се е превърнало в безкрайно относително понятие.
Ако ми се наложи да избирам жилище бих направила 3 неща - проучване пазара на недвижими имоти кое, къде, колко струва и какво се получава срещу съответната цена. Второ - бих поискала консултация от строителен инжинер за това, което съм избрала и разбира се трето - консултация с юрист относно оформяне на сделката!
Успех в избора от мен! Мислете и после действайте както се казва, а не Действайте и после мислете!
Ще прочета с интерес всеки коментар!

п.с.- Съвети от комшии, приятели и познати за толкова важен избор - като жилището - бих приела само като информация, но не и като мерило...Мерило можем да бъдем единствено самите ние.

# 9
  • Мнения: 928
п.с.- Съвети от комшии, приятели и познати за толкова важен избор - като жилището - бих приела само като информация, но не и като мерило...Мерило можем да бъдем единствено самите ние.


Разбира се, че това е много ценна информация. Ето, ние например, направихме точно така както samorasliche описва. Проучихме цените по райони, след това се ориентирахме към няколко фирми, ходихме да гледаме техни сгради, разучихме с кои банки работят...
Но инфо от хората живущи в тези сгради, няма как да извлечеш. А, това именно, са проблемите, с които се сблъскваш, след като се нанесеш. Отвън сградата може да изглежда приказна, а както казваш балкона да ти е с обратен наклон  Crazy Ето това живущите там могат да ти го кажат, а не строителния инженер.
Срокове за строеж ние специално не гоним. Всеки строител сам определя срока, в който ще построи даден обект. Ако ти харесва - ок, ако не, търсиш друг  Hug

# 10
  • Мнения: 518
Bejbi, точно строителен инжинер като прегледа архитектурните, В и К и електро проектите може да каже кое как е, а при оглед на сградата ще види плюсовете и минусите..Относно съседите - хубаво е да се поговори с хора, живеещи наоколо, не в самия блок - те знаят кое куца в района им като инфраструктура и други подобни...Не мисля, че е невъзможно, защото аз съм говорила с хора по такива въпроси...А наскоро моя приятелка ми разправи перипетиите по край тяхното жилище #Cussing out doh..Просто не е истина как може толкова неща на куп да са все с краката на горе!!!Леле побеснях smile3515...И не е само тя..Чудех се аз ли съм луда, те ли - питам ги за строителството кое как - не могат да ми обяснят или като ми обяснят с хващам за главата защо това е така, онова иначе Rage...
Леле, мисля си - и мен ли това ме чака smile3516
За капак - на 1 от изложенията за недвижими имоти, на което участваме обиколих и други щандове, поразпитах....Бях изумена от процента общи части, които продават към апартамента - и примерно 65 кв.м жилище става 80кв.м с общи части bash no doh...Лудница!!А въпросния комплекс си има добра реклама и се купува #2gunfireКак е възможно така безотговорно да се дават пари Thinking???

# 11
  • Мнения: 121
Нашето жилище се строи в момента от Ф-тур. Закъсняват леко със сроковете, но за съжаление не мога да оценя качеството. Когато ги избрахме, имаха само един почти завършен блок, а други 2 се строяха и за съжаление не знам какво ни очаква отвътре. Имах само наблюдение, че на строежите им се работи усърдно, а работниците бяха доволни от организацията и отношението.
Имам наблюдение за Контракт Сити. Пред нас имат блок от преди 6 години поне и не е мръднал. Виждала съм и друг техен блок-след няколко години отвън много добре изглеждаше. За вътрешното изпълнение не мога нищо да кажа, но е факт, че в момента, в който пуснат блок на зелено и се изкупува за нула време. Докато се усетим за един техен блок (тъкмо се копаеше дупката) и апартаментите, които биха ни заинтересували бяха изкупени smile3512

# 12
  • Мнения: 2 309
Имам един нов апартамент на Феър Плей - ми не мога да припадна, вече имаше един теч, освен това го забавиха с 8 месеца. Предишния ми беше на Тектоника - доста зле беше откъм изолации и дограма.
Защо по-добре не си вземеш в по-стар блок, поне е проверено като качество, или държиш да е "на зелено"?

# 13
  • Мнения: 928
За съжаление цените на качественото старо са двойно по-високи от строителството на зелено. Това сочат моите проучвания  Sad
samoraslichе, назовавай поименно, моля. Така доста хора ще имат едно наум като купуват   bouquet

# 14
  • Мнения: 518
Bejbi, проблемът е, че ако почна да назовавам поименно може да се отчете като меко казано като  реклама или антиреклама...За това и се въздържам да давам имена...Освен това нещата в строителството са много относителни.... Например няма фирма в строителството, която да не закъснява! По важен е въпроса защо, тъй като не винаги нещата зависят само от строителя...Никой от клиентите не отчита например за колко време излизат различните видове строителни книжа и документация Thinking - по закон сроковете са едни, на практика други...И много, много други неща остават встрани от клиента....
Това, което обаче може да го направи всеки средноинтелигентен, уважавщ себе си, човек е да порвери фирмата, в която купува...Не е задължително да е специалист по всичкология - достатъчно е да си плати необходимата консултация и след това да пристъпва към сключване на договори!!Няма изрядна фирма, която би крила документация - ако не се дава на клиента достъп до дадена документация значи просто нещо не е наред!!!

Общи условия

Активация на акаунт