Ваксини и Ваксинационни Програми 2

  • 240 887
  • 2 442
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 585
Можем тук да продължим разговорите около ваксините и ваксинационните програми. Моля да се придържаме към темата.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Давам линк към първата тема, че беше изчезнала назад.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46039.0

Дали не е добре и тази тема да се закове?

# 2
  • Мнения: 1 116
Хубаво ще е но само ако не се превърне като предишната.Интересно ми е да чета тук мнения и опити, но не и караници (макар че и аз се включвах в предишните).     Whistling

# 3
  • Мнения: 353
разписвам се, за да следя отблизо ставащото тук
и пак да благодаря на бърди, който продължава да ни помага

# 4
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес бяхме за първата ваксина след болницата, но педиатърката забеляза, че ваксината е доста подута и зачервена и отказа да ни направи днешната Rolling Eyes
Каза, че организма е реагирал по - силно на болничната
Чудя се - да слагам ли въобще ваксини, моля за мнение.  bouquet

# 5
  • Мнения: 8 585
"Чудя се - да слагам ли въобще ваксини"
->Не стоят такива въпроси пред съвременен човек и майка...

# 6
  • Мнения: 202
Относно полиомиелитните ваксини имам въпрос – на дъщеря ни сложиха последната доза от полиомиелитната ваксина мъртва, а преди това беше от тази на капки. Тук сега чета, че не е добре така да се комбинират, та какви са отрицателните страни на това? Ние го направихме от гледна точка на това, че вечно след това имаме странични ефекти от ваксините, макар че сега пак е с висока температура и дали това е нормално вече не знам..... Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
"Чудя се - да слагам ли въобще ваксини"
->Не стоят такива въпроси пред съвременен човек и майка...
Сигурно си прав както винаги  bouquet, но какви ваксини ще ми препоръчате?

# 8
  • Мнения: 8 585
Относно полиомиелитните ваксини имам въпрос – на дъщеря ни сложиха последната доза от полиомиелитната ваксина мъртва, а преди това беше от тази на капки. Тук сега чета, че не е добре така да се комбинират, та какви са отрицателните страни на това? Ние го направихме от гледна точка на това, че вечно след това имаме странични ефекти от ваксините, макар че сега пак е с висока температура и дали това е нормално вече не знам..... Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите.
След инжекционната полио и сегашната температура минаха колко време?
Завършете имунизационната програма с този вид полио... и за реваксинационните дози.

# 9
  • Мнения: 8 585
"Чудя се - да слагам ли въобще ваксини"
->Не стоят такива въпроси пред съвременен човек и майка...
Сигурно си прав както винаги  bouquet, но какви ваксини ще ми препоръчате?
Инфанрикс+Имовакс+Акт-Хиб за основната схема.
или
Тетравак+Акт-Хиб
или
Инфанрикс-ИПВ-Хиб.

отделно Хепатитната ваксина.


# 10
  • Мнения: 202
Това всъщност е петия прием, фатално ли е? В сряда й биха ваксината и в четвъртък вечерта вдигна температура, а днес сутринта е вече с 39 градуса, отделно на крака е ухапана от някакво насекомо и половиното й краче е подуто. Защото знаем че е много чувствителна преди ваксината й предписаха една седмица да пие едно лекарство против алергия, сега не се сещам как се казваше нещо с Е беше.

# 11
Моля, посъветвайте ме са Тримовакс, това ли е най-добрата ваксина на българския пазар? Какви странични реакции мога да очаквам? Детенце е алергично към слънцето /очичките му се зачервяват/ и прави реакция на ухапвания от насекоми. Сега ли е моментът да го ваксинират или трябва да изчакаме? Притеснява ме и фактът, че след всяка доза от ДТК+полиомиелитна ваксина се вдигаше все по-висока температура за все по-продължителен период от време.

# 12
  • Мнения: 2 821
Днес бяхме за първата ваксина след болницата, но педиатърката забеляза, че ваксината е доста подута и зачервена и отказа да ни направи днешната Rolling Eyes
Каза, че организма е реагирал по - силно на болничната
Чудя се - да слагам ли въобще ваксини, моля за мнение.  bouquet

Буболина, мисля че си се объркала /то кой ли не се обърква вече с тез теми Crazy/. Birdie е ЗА ваксините, дори и извън имунизационния календар.
Кристиан от другата тема е върл противник на ваксинирането въобще.
Извинете за офф-а....то и аз се лутам между двете теми...
 Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 5 828
Не знам тук ли да питам, ще съм благодарна ако някой ми отговори, каква е тази ваксина против рак на маточната шийка, за първи път чувам/чета за нея и ми е любопитно  Thinking

# 14
  • Мнения: 826
Не знам тук ли да питам, ще съм благодарна ако някой ми отговори, каква е тази ваксина против рак на маточната шийка, за първи път чувам/чета за нея и ми е любопитно  Thinking

Ваксината бе официално пусната на американският пазар в на4алота този месец.Ефективността и е много висока(около 99%).
Най-ефективна е когато се сложи м/у 9-15 години или преди запо4ване на ссексуалния живот.
Възрастовата граница е 26г.
Нека Бърди да поправи или да допълни инфото при нужда! Peace

Общи условия

Активация на акаунт