Разделно хранене-рецепти

  • 418 524
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 498
Здравейте! Запалихте ме с Вашата тема и вече вкъщи се храним разделно. За съжаление е съвсем отскоро и не мога да се похваля с резултати. Уверена съм обаче, че такива ще има. Освен това с Вашите предложения (за които благодаря, разбира се) ми е лесно да готвя без много, много да го измислям, кое става и кое не. Преди време съпруга ми е имал много добри резултати с разделно хранене за кратко време. След това обаче го е изоставил и сега е с много над нормата. Ще се радвам ако успеем отново и за това започнахме. Предпочитам рецептите за готвене чрез задушаване, печене, варене и тук ги намерих събрани на едно място. Отново благодаря. Кажете ми нещо за количествата, наистина ли може да не се ограничават???

# 61
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравей,Снежана Hug.
Количествата ние специално никога не сме ги ограничавали.Особено мъжа ми-той яде в промишлени количества Mr. Green
Щях да пиша днес,защото се впечатлих,но забравих.Днес сутринта се тегли-от началото на март,откакто сме на разделно хранене,до днес е свалил общо 17 кг.Чак аз се изненадах.Стават му дрехи,които мислех да изхвърлям Mr. Green
Пожелавам на всички такъв успех Hug

Скоро ще се включа с нови рецепти,че сега нямам много време Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 3 787
Няколко нови находки Wink

Пълнени домати

3 патладжана
8 домата
3 супени лъжици зехтин
2 глави лук
няколко скилидки чесън
4 яйца
магданоз,черен пипер,сол

Патладжаните се изпичат във фурната,след което се намачкват или се скълцват на ситно.
На доматите се отрязват капачетата и се издълбават с малка лъжичка.В сгорещеният зехтин се изпържват ситно нарязаният лук,нарязаната вътрешност на доматите,чесъна и патладжаните.Посолява се и се подправя с черния пипер и магданоза.Когато се охлади се добавят и разбитите яйца.С тази смес се пълнят доматите,поръсват се със зехтин и се изпичат в предварително загрята фурна.

Сърми от спанак

500 гр.спанак
4-5 настъргани моркова
100 гр.целина
1 връзка пресен лук или една глава стар
200 гр.ориз
джоджен
сол,черен пипер,олио

Избират се по-едри листа от спанака и се бланшират в гореща подсолена вода.
Лука се нарязва на ситно и се задушава заедно с морковите и целината.Когато поомекнат се добавя ориза,залива се с гореща вода и се задушава,дкоато ориза набъбне.Посолява се,добавят се ситно нарязаният джоджен и черният пипер и се сваля от огъня.
От спаначените листа се завиват сърми със сместа и се нареждат плътно в плитка тенджера.Покриват се се с чиния.Заливат се с малко гореща вода, и се варят,докато останат на мазнина.Поднасят се студени.

Постен зеленчуков деликатес

4 патладжана
1 кг. чушки
1 купичка доматен сос
магданоз,олио,сол

Патладжаните се нарязват на колелца,посоляват се и се оставят да се отцедят за около 1 час.След това се изпържват в олиото и се поставят на домакинска хартия да попие излишната мазнина.
Чушките се изпичат,обелват се и се нарязват на парчета.
В тавичка се нареждат патладжаните,върху тях чушките.Доматеният сос се посолява и с него се заливат зеленчуците и се поръсват със ситно нарязан магданоз.
Ястието се запича във фурната и се поднася топло със сирене или кашкавал.

Зеленчуци с чеснов сос

1/2 кофичка кисело мляко
3 средно големи моркова
2-3 домата
2-3 патладжана
3-4 скилидки чесън
половин връзка магданоз
100 гр.сметана
олио,хрян,сол

Морковите се сваряват в подсолена вода.Напрязаните на колелца патладжани се изпържват,след което се намачкват хубаво или се смилат.Смесват се с настръганите сварени моркови.Добавят се нарязаните на ситно домати и всичко се разбърква.
В отделен съд се разбиват добре сметаната,млякото,чесъна,хряна и солта.С този сос се заливат зеленчуците и се поръсват със ситно нарязан магданоз.


# 63
  • София
  • Мнения: 3 787
Няколо рецепти с патладжан:

Патладжани с плънка от гъби и ориз

2-3 патладжана, които са издълбани и отцедени от горчивия сок
1 бурканче гъбки /може и пресни, но аз не намерих/
ориз /при мен около 1 купичка, но всеки  да си сложи според тавата и големината на патладжаните/
копър
черен пипер
1-2 главички лук
червен пипер
сол
чубрица

Запържих лука, прибавих след това и издълбаното от патладжаните, което нарязах. После гъбите и ориза. Позапържих, прибавих топла вода около 1 чаша. Оставих го да си къкри на котлона /малко да омекне оризът!/, прибавих подправките. С тази смес напълних патладжаните, а остатъкът го разпределих в тавичката. Долях малко топла вода и го сложих във фурната. Оризът обикновенно го пека около 20 мин., но сега заради патладжаните оставих яденето за 30 мин.
Беше много вкусно, донякъде ми напомяше на вкус на дроб-сърма...

Схторац
 
  Необходими продукти за 1 порция: 1 средно голям патладжан
  За плънката: 60 г цедено кисело мляко,4 сварени жълтъка, копър, зелен чесън/може и стар /, бял пипер.
  Начин на приготовление:
  Патладжанът се нарязва на филийки по дължина. Осолява се и се оставя 15 мин, за да изтече горчивият му сок. След това филийките се измиват и се подсушават със салфетка. Пържи се в загрята мазнина до златистокафяв цвят. Отцежда се и се оставя да изстине. Плънката се приготвя по следния начин. Сиренето се настъргва на ситно и се разбърква с цеденото кисело мляко, подправя се с белия пипер, копъра и дивия чесън. От готовата плънка се слага по 1 ч.л. на всяка филийка и се завива на руло.
Декорира се с маслини и с маруля.

Патладжани по пармски

  Патладжаните се нарязват на ленти и се пържат или пекат ( по желание ).
Ако ги пържите не е лоШо да се оставят върху хартия за да се изцеди от мазнината,4е доста поемат.
Приготвя се доматен сос като този за спагети: запържва се скилидка 4есън с малко зехтин,добавя се доматен сос и босилек и се оставя да къкри,докато поизври водата.
После в тави4ка се реди ред патладжани, залива се с доматен сос и се ръси обилно с настърган пармезан или кашкавал, пак ред  патладжани, доматен сос и пармезан- кашкавал - и така докато не свършат продуктите
Хапва се полуистинала или направо студена тази манджи4ка - голяма вкусотия

Медальони

 Нарязват се патладжаните на колелца, дебели около 1 см, посоляватсе, отцеждат се от горчивия сок.Подреждат се в намазана тава и се запичат в предварително загрята фурна по 5мин. от всяка страна (обръщат се).
После има два варианта.
1. В оригиналния върху всяко кръгче патладжан слагаш резен сирене и после лъжичка доматен сос (класически, с чесън, риган, босилек...) и отново запичаш.
2. Моята модификация  - върху всяко кръгче патладжан слагаш кръгче суров домат (може да е белен), и отгоре настъргано/натрошено сиренце, върху него съвсем малка бучица масло, черен пипер, магданоз и отново връщаш за кратко във фурната.
Тези медальони, както всички постни манджи, са много вкусни и студени, а са и много симпатични

# 64
  • София
  • Мнения: 3 787
Две нови постни манджички Wink

Ориз с гъбен сос.

 Слагам да се сварят гъбите(250-500гр. каквито имате, но за предпочитане е сърнела, манатарка, печурка ).Предварително се измиват с брашно.
 На тиган, приготвям ориза. Задушавам го с 5 супени лъжици зехтин, лук, чесън, риган, щипка сол, ½ л. вода, според вкуса може да се сложи бял пипер.
 Внимавам да не се превари или слепне. Около 40 мин. и е готов(ако използвате газова печка).
 Сварените гъби се пасират, и с така получения сос се заливат оризовите топки. Сервира се леко охладено, с четвърт парче лимон, стръкче магданоз.

Картофи "Дафиноа"

 Продукти за 2 порции:
4 по-едри млади картофи;
2 или повече малки главички лук;
морска сол;
прясно смлян черен пипер;
малко пълномаслена сметана;

1. Остържете /не белете/ картофите и ги нарежете на тънки филийки.
2. Нарежете на едро лука, като определите неговото количество според личните ви предпочитания.
3. Налейте в съд с дебело дъно около един пръст вода и прибавете лука и картофите.
4. Посолете и поръсете с черен пипер,
5. Варете на умерен огън в продължение на около 6-8 минути. Картофите трябва да са почти готови, водата - почти извряла.
6. Изсипете съдържанието на съда, включително и малкото останала вода, която е изключително ценна, в намаслен топлоустойчив керамичен или стъклен съд.
7. Подредете хоризонтално картофените филийки и намажете с пълномаслена сметана.
8. Запечете в предварително загрятата до 220С фурна в продължение на 30 мин, докато картофите придобият апетитна кафява коричка.

Това е едно отлично и много апетитно основно ястие от нишестен вид, което може да се поднесе със зеленчукова салата или просто с горчица.

Забележка: Ястието може да се приготви и със стари картофи, който трябва да се обелят възможно най-тънко.
 

# 65
  • Мнения: 2 534
Привет от мен
Ще изчета внимателно тази темичка и мисля , че вече съм фен на някои от рецептите и ми се струва , че няма да ми е толкова трудно да се храня по този начин

Утре ще готва риба , но по една табличка , която погледнах някъде из темата , разбрах че не трябва да бъде с картофи , както мислех . Дайте ми идея тогава как  newsm78 с какъв зеленчук

Аа , и понеже всяка вечер си пийваме със съпруга ракийка или бира , кажете с този вид алкахал как да процедирам , ама без да го спирам

# 66
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние с мъжо си пийваме WhistlingНе всяка вечер,но 2-3 пъти в седмицата ракийка със салатка или биричка по една чашка.Спокойно,човек не трябва да се лишава от тези малки удоволствия Wink

Иначе рецепти за риба има на 2 стр.на тази тема.

# 67
  • Мнения: 2 534
Готвеното прясно  зеле мога ли да го комбинирам с някакво месо ?
А зеленият боб с какво може , дали е от скорбялните зеленчуци или не ?
И за някакъв вид баница също искам да питам , дали би могло да се направи съобразена с разделното хранене

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 19:47 от писна ми

# 68
  • София
  • Мнения: 3 787
Готвеното прясно  зеле мога ли да го комбинирам с някакво месо ?
А зеленият боб с какво може , дали е от скорбялните зеленчуци или не ?
И за някакъв вид баница също искам да питам , дали би могло да се направи съобразена с разделното хранене

Прясно зеле може с месо,да.Може с пилешко,например.
Зеленият боб не е скорбялен зеленчук-можеш да го приготвяш като броколи,моркови и т.н.
Баница може само с яйца,с лук/лучник/ или с нещо зелено/спанак,коприва/.Без мляко и сирене Peace

# 69
  • Мнения: 253
Здравейте и от мен. Запалихте ме и от днес и аз започвам с разделното хранене. Когато има рецепти е много по- лесно. Благодаря на ками  bouquet  за хубавата тема и труда, който полага. Имам само един въпрос- чай с мед мога ли да пия и колко време след това не трябва да ям?  newsm78 Извинявам се, че питам тук, но в другата тема нямам отговор Embarassed

# 70
а също така и аз да питам пиете ли вода по време и след ядене
защото четох една книжка, в която се споменаваха основите на разделното хранене и еднва от тях беше 75 % от храната да бъде на водна основа, а не толкова да се наливаш с вода

# 71
  • София
  • Мнения: 3 787
Махарет,когато ми се пие вода-пия.Но по принцип не обичам да се наливам с вода докато се храня Naughty

# 72
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Здравейте и от мен  bouquet
запалихте ме определено.
Поздравявам ви за постигнатите резултати и се включвам и аз Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте и от мен  bouquet
запалихте ме определено.
Поздравявам ви за постигнатите резултати и се включвам и аз Grinning

Здравей Hug
Успех с разделното хранене.Няма да съжаляваш Wink

Майка ми беше тук за 2 седмици и покрай нашето разделно хранене успя да смъкне 2 кг.Замина си много доволна Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 3 787
Напоследък нямам много време да се ровя за рецепти,но все пак ето 2 Wink:
Пълнена пъстърва с гарнитура от пачи крак

Продукти:
½ ч.чаша ситно нарязана обелена краставица
½ ч.чаша настъргани моркови
2 с.л.ситно нарязан лук
½ ч.л.бял пипер
2 с.л масло
2 с.л накълцан магданоз
4 малки пъстърви-около 250 гр.всяка
1 буркан маринован пачи крак
1 с.л зехтин
1 с.л балсамов оцет
сол,черен пипер
1 връзка ситно нарязан копър
4 скилидки счукан чесън

Начин на приготвяне:
В малка тенджерка с разтопено масло се задушават краставицата,морковите,лука и пипера около 6 мин.при непрекъснато разбъркване.Когато омескнат се прибавя магданоза.
Рибите се поставят в леко намаслена тавичка.Всяка от тях се пълни с ¼ от горната смес.Пекат се около 20 мин.
Готовите пъстърви се поднасят с гарнитура от мариновани гъби пачи крак,добре изцедени и смесени със зехтина,балсамовия оцет,солта,черния пипер,копъра и чесъна.

Риба на скара с лимон и джинджифил

Продукти:
4 бр. Филета от сьомга или някаква бяла риба/всяко около 170 гр./,нарязани на парчета с дебелина 2,5 см.
1 с.л обелен и настърган корен от джинджифил
2 с.л прясно изцеден лимонов сок
25 мл.соев сос
2 счукани скилидки чесън
1 ч.чаша олио
1 ч.л.счукана суха червена чушка
1 лимон на резени

Рибата се подрежда в плитка тавичка.
В купа се смесват всички останали продукти без лимона.С тази марината се залива рибата,като трябва добра да се намаже и от двете страни.Покрива се и се оставя за 1 час в хладилника.
След това рибата се опича на грил или скара/под които има поставена тавичка/ за 8-10 мин,като през това време често се полива с маринатата.
Готовата риба се поднася с лимоновите резени

Първата съм я пробвала.Стана много вкусна.Втората мисля тези дни да я опитам Wink

Общи условия

Активация на акаунт