Как се казва това цвете?

  • 5 671
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607


Има ли идея някой как се казва това цвете? Благодаря ви! И ако може повече информация!

# 1
  • Мнения: 4 668
Не мога да се сетя как се казва , ама съм уморила 3 такива ... Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 760
Алоказия амазоника(Alocasia amasonica).

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 732
Точно алоказия е. И аз съм уморила доста от тях. В книгата ми, като тайни на успеха при отглеждането му пише следното: температура- над 21С(през лятото) и поне 18 С през зимата; светлина- ярка през зимата, полусянка през лятото; почвата трябва постоянно да е влажна; често пулверизиране на листата.

П. П. Много деликатно растение.

# 4
  • Мнения: 7 107
Мойто аха да се спомине и взе, че нещо му стана. Пуска листчета.

# 5
  • Мнения: 3 760
Това за постоянно влажната почва е нож с две остриета и е основната причина за големия брой уморени Алоказии.
Основният проблем е, че субстратът, с който ги продават задържа прекалено много вода. Корените загниват и край.
Аз от много години гледам алоказии. Почти не поливам - по малко и то веднъж седмично, но поддържам висока въздушна влажност.

# 6
# 7
Алоказията не се "споминава". Дори да изсъхнат всички листа, в земята остава грудка и от нея могат да поникнат листенца отново. Те трудно пробиват, но не се предавайте.Своята съм съживявала поне 3 пъти.

# 8
Разбира се ако грудката не е изгнила. Моята алоказия не живее в почва, а в кора и въглен, така че няма такава опасност.

# 9
  • Мнения: 742
на това цвете не му ли казват също и "трилистник"

# 10
  • Мнения: 1 708
И аз си взех скоро и много си я харесвам.Обаче пише Алоказия - Поли.Те няколко вида ли са?

# 11
Алоказиите са огромно количество видове. Трилистникът също е вид алоказия (съвсем некапризен в сравнение с всички останали). Амазоника и Поли много малко се отличават и са доста капризни и сложни за отглеждане. Друга много разпространена алоказия на нашия пазар е черния велур. Доста по-непретенциозна от двете по-горе. И велура, и останалите имат "навика" да се издължават доста грозно. В парниците са наблъскани с ограничител на растежа и са хубави и компактни при продажба. В къщи се издължават ужасно.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Алоказия скъпа, гледа се трудно, защото е много капризна, но пък е страшно красива. Имам такава в къщи и интересното е, че се завъди случайно. Подариха ми за един РД теменужки, след известно време те почнаха да умират, до тях беше избило едно странно непознато за мен листо. Теменужките умряха, а листото почна да расте. Явно в цветарския нещо е попаднало...... Laughing
И понеже ме наплашиха, че много трудно се въди се заклех да я отгледам, и изчетах много, сега и никнат още три листа, да се ненадява човек  Heart Eyes
Ами не се полива много, много особено през зимата по една седмица не я поливам. Не обича слънце изобщо и стого забранено листата и не се бършат от парх, но можеш да ги пръскаш с пулверизатор.

# 13
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Алоказията е наистина капризна, но не умира. Просто в почвата остават едни грудчици, които от време на време си почидат и после пак порастват! Не ги изхвърляйте! Не обича пряко слънце и много жега!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт