За готвенето, етиката и доброто възпитание

  • 4 049
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 153
Аз също си видях "Бутербродната торта" и "Бутерките с наденичка" в този форум.За тортата рецептата е от Джема,а бутерките са си лично моя измислица,снимани в моята чиния,на моята маса...........но като прочетох мненията там си дадох сметка,че не си заслужава да се занимава човек с пишещите там...

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами грозно е! И абсолютно неетично. Нищо не пречи пак да си постват чуждите рецепти, но да укажат източника. Не ми е ясно защо са решили да не го правят. Рецептите били като народно творчество. И така да е, но когато една певица пее народна песен, тя застава зад изпълнението и с името си. Щото друг може да я изпее и фалшиво. Хора разни, идеали разни - трудно ще се стигне до съгласие по въпроса. Иначе разбирам огорчението ти.

Абсолютно съгласна!

Написах си там мнението, повече няма да пиша, защото им падам на нивото!
Ситуацията е направо смешна - крадецът вика "дръжте крадеца"!


No comment!

# 17
  • Мнения: 25 600
Моето мнение е, че нещата са (или вече станаха) твърде лични.
Оставете ги! Не им доставяйте удоволствието да се гаврят с труда ви! Мисля, че ако не им обръщате внимание, ще спрат да го правят.
Не искам да съм назидателна в такъв чувствителен момент, но ми се иска да попитам - публикувайки в интернет каквото и да е, не помислихте ли, че това може за стане обект на злоупотреба на всеки, който го види? newsm78
 Момичета, имайте си винаги едно наум! Най-малкото - надписвайте снимките си!
ПП А на всички, които публикуват снимки на децата и семействата си - все още се колебая, дали да се възхитя на смелостта, или да се почудя на наивността им... newsm78

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
...но като прочетох мненията там си дадох сметка,че не си заслужава да се занимава човек с пишещите там...
Това е и моето мнение.... знаейки точно това
публикувайки в интернет каквото и да е, ... това може за стане обект на злоупотреба на всеки

# 19
  • Мнения: 90
Нищо не пречи пак да си постват чуждите рецепти, но да укажат източника.
Това би било вярно само ако източникът го позволява т.е. правилата за ползване на сайта го позволяват. В моя сайт и форум не позволявам препечатването на съдържанието или части от него без изричното ми съгласие, както и съгласието на автора на текста. Въпреки това в един форум за гоблени препечатаха наше съдържание и след като има направихме забележка, реакцията беше абсолютно същата: рецептите не подлежали на авторски права и прочее. Да, рецептите не подлежат на авторски права, но базите данни (набран текст, снимки, информация) са защитени от закона за авторското право. Или казано с други думи, ако преразкажат рецептата със свои думи и направят своя снимка, няма да има проблем. Започне ли се с copy/paste се нарушават авторските права.

# 20
  • Мнения: 6 243
В случай говорим за копи/пейст система както за текста, така и за снимките.
А кой е твоят сайт и форум? Защото ако случайно са "Бон Апети" - отиди да поразгледаш в темата... ще ти бъде интересно  Wink

# 21
  • Мнения: 90
За Бон Апети да се грижи Звездич, а моят сайт го има в профила ми Wink.

# 22
  • Мнения: 6 243
За Бон Апети да се грижи Звездич, а моят сайт го има в профила ми Wink.
ок! Ама аз де да те знам, може да си Звездич  Laughing Да си попитам  Wink

# 23
  • Мнения: 6 243
Тази сутрин въпросната тема във форума на в-к "Дума беше заключена.

Постингите на всички ви, които се включиха, за да изразят отношението си, вече са изтрити.

Аз благодаря на всички ви за милите думи и за подкрепата.

Негодуванието ми е не само заради неетичността на пишещите в този форум - заемането на чужди снимки по този начин, е нарушение и на конкретен български закон. Но важното в случая е, че все пак ни беше обърнато внимание.

П.С. Дано тийновете, които създадоха този панаир, поне пробват някои от рецептите. Wink

# 24
  • Мнения: 2 584
толкова за свободата на словото и печата, много съжалявам че така ограбват труда ви

# 25
  • Мнения: 2 495
Жалко, че ме нямаше 2 дни, иначе щях и аз да ви подкрепя PeaceТова наистина е неетично-да ти постнат рецептите, барабар със снимките които си правил #Cussing outПростащина, направо!Аз винаги казвам източника, ако ще копирам рецепта или нещо друго, защото това си е човешки труд или нещо като авторско право, което не може да бъде отнето, или ако бъде, то,да се изкажар благодарности на автора   bouquet

# 26
  • Мнения: 5 877
Няма да пробват нищо, Хапче Simple Smile Ти да видя там една изпробвана рецепта?

# 27
  • Мнения: 2 584
разгледах го този форум, а и сайта, ми определено нивото е много ниско, не е като при нас Grinning, говоря както за цялата визия така и за самата говорилня, няма стил, (а естетично ми не ми харесва чак пък толкова червено) казали са хората че с глупак не можеш да спориш (  #Cussing out уф много ме ядосаха тези индивиди, чак ме избива на насилие, отивам да пуша една цигара че ...)

# 28
Привет на всички Ви. Понякога чета във форума Ви и не само в този , а в почти всички на тази тематика. Срещала съм много от Вас по други клубове под други никове и ми беше трудно в началото да се ориентирам кой кой е Simple Smile Сега по темата- мисля,че си създавате излишни главоболия с тази тема и обсъжданията и нагнетявате излишно напрежение в иначе хубавия си клуб. Щом участвате в кулинарни форуми е нормално някой да копира рецептите Ви и да ги ползва, както и да променя по личния си вкус. Не визирам конкретния клуб в който са публикувани снимките Ви, пиша по принцип.Аз лично бих се радвала, ако видя  рецепта дадена от мен където и да е, все едно дали е споменато името ми или не. Или в този ред на мисли- авторски рецепти мога смело да кажа са много малко.Всички вие четете и в български и в чужди форуми, непрекъснато ползвате идеи взети оттам за да творите чудеса в кухнята и ако има най-много потърпевши това са рускините Laughing Голяма част от рецептите , които чета из форумите и идеите за украсите са "крадени" оттам. Затова се наслаждавайте на уменията си , разменяйте си идеи и рецепти и не дръжте толкова много на авторствот, а се радвайте,че приготвената от вас храна създава удоволствие и на други хора. Надявам се да бъда разбрана правилно Simple Smile Желая Ви много кулинарни успехи!

# 29
  • Мнения: 22 867
Тази сутрин въпросната тема във форума на в-к "Дума беше заключена.

Постингите на всички ви, които се включиха, за да изразят отношението си, вече са изтрити.



А аз се чудих вчера какво става и два пъти постнах едно и също мнение и, все едно, след малко го нямаше. А те триели........ #2gunfire Да бяха си изтрили собствените простотии на каруцарския език! bash Май наистина много внимание им обърнахме! Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт