ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙНЕР-ОТКЪДЕ

  • 6 593
  • 32
  •   1
Отговори
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
ИМАМ ЕДНА МОЛБА-ПРЕДСТОИ МИ ДА РЕМОНТИРАМ И ОБЗАВЕЖДАМ НОВИЯ НИ АПАРТАМЕНТ,НО ИСКАМ ДА ПОЛЗВАМ УСЛУГИТЕ НА СПЕЦИАЛИСТ-ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙНЕР.ВСЯКАКВА ИНФОРМАЦИЯ ще МИ Е ОТ ПОЛЗА.

# 1
  • Мнения: 22 520
Мога да ти препоръчам,но зависи колко бюджет сте отделили?Пиши на ЛС за координати.

# 2
  • Мнения: 138
Интересува ме някои има ли прясна информация за интериорните дизайнери-като цена и време за изработване на проекта ?
Благодаря ви.

# 3
  • Мнения: 22 520
Интересува ме някои има ли прясна информация за интериорните дизайнери-като цена и време за изработване на проекта ?
Благодаря ви.
Между 10 и .......евро.Тези,които посетих аз ми искаха 15,35 и 40 евро...Отказах се...Тези за 15 не ми харесаха,а тези за 40-прото няма как да дам.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 657
Това цени на кв.м. ли са или....?

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Това цени на кв.м. ли са или....?
Мда...

# 6
  • Мнения: 1 152
А как се определят квадратите? Мерят чиста/светла площ ли - от стена до стена?

# 7
# 8
  • Мнения: 22 520
А как се определят квадратите? Мерят чиста/светла площ ли - от стена до стена?
Аз разбрах,че е големината на плочата.При нас се връзваше една доста колосална сума само за идеен проект... Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 12 547
Кръстникът на синът ми е интериорен дизайнер. При последния ни разговор ми спомена, че взима по 8-10 евро на квадратен метър. Ако такава цена те устройва, пиши ЛС да ти дам телефона.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Понеже цените наистина са височки, ако човек не може да си позволи помощта на дизайнер или архитект от-до, би могъл да си плати само за отделни консултации.
Лично моят съвет е да се ползва помощта на специалист относно разпределението на помещенията, ако са възможни корекции в зависимост от бюджета и типа конструкция. Проект за баните правят във фирмите за фаянс безплатно или срещу 50-60 лева. След това могат да се вземат няколко консултации относно настилките, цветовете и материалите от архитект или дизайнер, с цел да не се допуснат съвсем груби грешки. Проект за обзавеждането също биха направили безплатно или срещу ниска такса в мебелните фирми.
Не е идеален вариант, но все пак предпазва от провал, особено ако на човек му е за първи път.
Дори и да се ползва специалист, както правя аз в момента, това не спестява обиколките по магазините и висенето на главите на майсторите, ако се търси наистина добър резултат, който да приляга на собственика.
Доколкото аз знам в Сф средните цени са около 15 евро на кв м, като това включва промени по проекта, свързани с разпределението плюс съответните промени в инсталациите и зидовете, както и проект за обзавеждане и настилки, определен брой часове за надзор и съвместно ходене по магазини - плочки, мебели и т.н. Тоест цитираните такси покриват цялата работа по жилището, дава се детайлна оферта с поне 30-40 дейности със съответните цени. Плащането обикновено не е накуп, а в течение на целия процес - в нашия случай 3 години Embarassed
Стана дълго, но исках да споделя опит.

# 11
  • Мнения: 22 520
Биб.биб точно така е,както си го описала,само дето тези,които на мен ми харесват като дизайнери ми искат 35-40 евро... Crazy,което на мен ми се връзва между 6 и 8 000 евро.Като се замисля,че за тези пари ще си поръчам мебелите за кухнята,някак не ми се дават.Добър дизайнер,който да взема 10-15 евро не съм открила още.Но пък и аз искам семпъл ,но иновационенн дизайн,не стандартни неща.Засега ще постъпя точно така:ще проектирам сама всичко,изключая ключовите етайли-за тях ще се консултирам със специалист/камина,вътрешно стълбище/. Мисля,че ще се справя,като се има предвид изчистените линии,които ми харесват в момента,няма да ми е много трудно.Биб.Биб имаш ли готов проект вече,доволна ли си?

# 12
  • Мнения: 22 343
И при предишната реконструкция на жилището ни (защото си беше точно такава, гътахме стени и градихме нови) не сме използвали архитект, или интериорен дизайнер. Тогава също искаха някакви баснословни суми.
Ако човек има малко въображение, вкус и стил не е много трудно при днешните възможности да проектира сам това, което желае. Има доста списания на пазара, от които могат да се почерпят идеи, а и повечето световни фирми за мебели имат сайтове в Инет, на които дори се предлага и проектиране.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952

Еднозначно не мога да кажа дали съм доволна. Доволна съм, че архитект ми помогна при разпределението на помещенията - даде ми доста идеи, доразвихме ги, процеса беше да го нарека итеративен  Laughing С тази част бе абсурд да се справя.
Плочките в баните харесах сама, архитектката ги видя - по случайности ги беше ползвала и друг път. Избрахме заедно цветовете, начерта ми проекти - тук аз имах съвсем дребни бележки, стана лесно и бързо.
Имам един първоначален проект за обзавеждането, от който обаче съм крайно недоволна. В момента в две фирми ми готвят проекти за част от обзавеждането. Идеята ми е да получа повече идеи и тогава отново да ги консултирам с архитекта.
Честно казано осъзнавам, че не съм от хората, които могат да оставят някои да направи жилището им, без да се намесват в процеса. Познавам най-добре начина на живот на семейството си, технологията на домакинстване и не съм склонна на компромис за сметка на комфорта на който и да е от семейството. С две думи не съм клиента мечта на хората, които се занимават с интериор, но се старая да чувам какво ми се говори, ходя по земята и нямам излишни претенции. Да добавя, че от близо 15 години познавам архитекта, с която работя и в голяма степен знам какво да очаквам, тя също. Тя се занимава доста повече с други неща, интериор май прави повече за познати, близки, близки на познати - това ме устройваше, защото търсех повече коректив, от колкото амбициозен в областта човек.
Заплащането наистина не е ниско, но като го отнеса към цялата инвестиция ми се струва приемливо.

# 14
  • Мнения: 551
И аз хвърлих доста усилия в търсене на такъв дизайнер и в крайна сметка се оказа че аз съм тази която може най-добре да определи най-ефективно разпределението на мебелите. В крайна сметка те дават някакви идей имам чувството , е така защото все пак плащаш, но дали ти харесва или не ти трябва да им платиш. Поне тези на който попаднах аз бяха такива.  Направиха ми проект лишен от функцоналност.
Е, благодаря. Затова взимам идей от списания.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт