Я кажете-как се отстраняват бенките?

  • 2 301
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
И така днес бях при доктор.И той си набеляза 5-6 за махане.Каза ,че се правило с изрязване ,с локална опойка и после мястото се обработвало с азот Rolling Eyes
В понеделник ,ще ида и при друг доктор ,за да се потвърди все пак диатнозата и наистина ли има нужда.
Кажете на вас ако са ви маха ли ,как е протекро.Кога ги изследваха -всички живо ме интересува.
А какви рискови крие?

# 1
  • Мнения: 1 116
Изрязват се до здрава тъкан, след което се пращат за биопсия.Трябва упойка,че сигурно болил.Късмет  smile3501

# 2
  • Мнения: 3 611
На мен ми иzряzаха една, zа която се предполагаше, че може да е zлокачествена. За щастие не беше. Биха ми месна упойка, след това ми я иzряzаха някак, само че аz не гледах, та zатова не мога да опиша точно процедурата.
Една седмица след това трябваше да мажа мястото с йод, тогава ми махнаха и 2те кончета. Бенката беше иzпратена zа иzследване.
Бенките, които могат да бъдат опасни са "малките, плоски, черни точки". Теzи с косъмче, релефни и пр. са само коzметичен дефект и се махат по желание на пациента.

# 3
  • Мнения: 5 313
В красива мама има доста дълга тема за бенките.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 138
Аз махнах една, която промени формата си - от сравнително голяма, черна и плоска стана релефна и по-бледа. Отидох на онколог, която се заявявайки и каза, че трябва веднага да отида в частния му кабинет -"... не за друго, а да стане по-бърза и качествено" Simple Smile
Когато лекар ти каже така...... Естествено - махнах я. В частния му кабинет Money
Слава Богу всичко бе наред след биопсията! Laughing
 Та сега за начина -замрази мястото и с реотанче изряза плътта около бенката. След това се мазах с антибиотик - заради изгорялата плът. На втората седмица отидох на преглед - естествено в частния му кабинет Money Оказа се, ч е е изрязал част от бенката, а друга част си стои на гърба ми... Понеже било съвсем малко реши да го махне с реотанчето без упойка - просто за толкова малка част нямало смисъл #2gunfire
 Та, съвета ми е - преди да направиш нещо задължително се консултирай и с 2-ри лекар!
Успех

# 5
  • Мнения: 1 116
Kak shte ti mahne chast ot bemkata be ? Tozi lud li e? Ne stupvai pri nego poveche.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 138
Е повече не съм ходила- естествено! А доктора минава за светило като кожен онколог.  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 123
и аз имах вълнения по тази тема и проверих.
Бенките се махат точно за 3 минути /във Военна болница например/ - обезболява се мястото, изрязва се бенката и после се минава с лазер. До колкот оми радказаха от личен опит - болка няма никаква, но малко неприятна е миризмата /на обгорена плът Confused/

Общи условия

Активация на акаунт